Sony HDR SR10

padre1974

New member
Witam serdecznie wszystkich. Zakupiłem niedawno kamerę Sony HDR SR10 i nakręciłem ważne (ślubne) filmiki. Zajęło mi to całe 40 GB, a więc cały twardy dysk. Wgrałem na komputer oprogramowanie kamerki i przekopiowałem na komputer wszystkie filmiki. Komputer pokazuje że jego pamięć jest zajęta przez te filmiki, ale nic się na komputerze nie otwiera. Są tylko ikonki z napisem AVCHD i pokazują czas 00.00. Nie wiem dlaczego tak jest i proszę o pomoc.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
padre1974 napisał:
Witam serdecznie wszystkich. Zakupiłem niedawno kamerę Sony HDR SR10 i nakręciłem ważne (ślubne) filmiki. Zajęło mi to całe 40 GB, a więc cały twardy dysk. Wgrałem na komputer oprogramowanie kamerki i przekopiowałem na komputer wszystkie filmiki. Komputer pokazuje że jego pamięć jest zajęta przez te filmiki, ale nic się na komputerze nie otwiera. Są tylko ikonki z napisem AVCHD i pokazują czas 00.00. Nie wiem dlaczego tak jest i proszę o pomoc.

Pewnie nie zainstalowałeś Picture Motion Browser dołączony na płytce do kamery :confused:
 

huling

New member
Pliki najlepiej jest zaimportować programem Picture Motion Browser. Dodaje on po 2 dodatkowe pliki z informacjami do każdego klipu. Jeśli pliki zaimportowane przez PMB można odtwarzać innymi programami, to musisz pokombinować z kodekami. Było to opisane na forum. Mi pomogło, ale już nie pamiętam, co zrobiłem. I jeszcze jedno. Żeby PMB mógł wyświetlić video musi najpierw "dokonać jego analizy".
 

padre1974

New member
Mam jeszcze pytanie - mój komputer ma już parę lat, czy to też może być powód, że te filmy nie chcą chodzić, bo przeczytałem że filmy HD to odbierają tylko na dobrym sprzęcie.
 

huling

New member
padre1974 napisał:
Mam jeszcze pytanie - mój komputer ma już parę lat, czy to też może być powód, że te filmy nie chcą chodzić, bo przeczytałem że filmy HD to odbierają tylko na dobrym sprzęcie.
Na słabym komputerze pliki AVCHD też się uruchomią, ale mogą "klatkować". Jeśli nic się nie otwiera, to może masz nieodpowiedni odtwarzacz, lub brakuje ci kodeków. Mój komputer też ma "parę" lat (czyli 2) :) i świetnie sobie z tym radzi. No chyba, że komputer wybrałeś z najgorszymi w tym czasie podzespołami.
 

padre1974

New member
mój komputer ma 5 lat i te filmiki na nim nie chodzą, natomiast zainstalowałem to na rocznym laptopie i chodzi dobrze, a jeśli chodzi o kodeki to jakie są najlepsze, co możecie polecić
 

huling

New member
A czy na tym laptopie ikonki w PMB też mają czas 00.00 ?
Mój znajomy ma komputer starszy niż 5 lat i u niego moje filmy się uruchamiają, tylko bardzo klatkują. Wydaje mi się, że jeśli u ciebie nic nie rusza, to musi to być wina kodeków. O kodekach na forum już było, więc musisz poszukać. O ile sobie dobrze przypominam, żeby PMB wyświetlał filmy trzeba odinstalować kodek Haali Media Splitter.

Znalazłem dyskusję o kodekach. Zaczynają się od tego postu:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=189678&postcount=87
 
Ostatnia edycja:
Do góry