Sony HDR SR 11 lub 12 - 1080i

Marek48q

New member
Jestem trenerem - chcę kupić kamerę HD. Skłaniam się do sony hdr sr 11. Mam jednak problem - ona zapisuje w formacie 1080i (interlace). Mam pytanie do uzytkowników - po zgraniu filmu w pełnej rozdzielczości na kompa - jak wyglada stop-klatka? Czy jest w bardzo dobrej jakośći? Krótko mówiąc czy istnieje duza róznica w zapisie 1080i a 10080p? Proszę o odpowiedź
 

WiruSSS

New member
istnieje zasadnicza różnica w 1080i oraz 1080p ...obecnie amatorskie kamerki potrafia rejestrowac niestety tylko 1080p 24, 25 lub 30 przez co tak nagrany film traci na płynnosci ...ale za to oglądany na komputerze wygląda zdecydowanie leiej niż ten nagrany z przeplotem. Znów film nagrany zprzeplotem (1080i 50 lub 60) będzie wyglądać rewelacyjnie na TV HD, będzie bardzo płynny.

zresztą możesz mniej więcej porownać sobie tutaj:
http://vimeo.com.inetart.pl/1615892 tutaj możesz pobrać plik flv w HD
z tą różnica ze ten klip jest zwolniony do 24 FPS specjalnie dla vimeo gdyż oni tak włąsnie konwerują wszystkie filmy. mozesz tez wejść tutaj i na dole masz link do ściągnięcia pliku źródłowego który wysłalem http://vimeo.com/1615892 ~15MB

PS. najlepiej żebyś to oglądnąl w natywnej rozdzielczości czyli 1280x720 ..wtedy najlepiej zobaczysz różnicę :) ...a te najlepiej widac jak sobie dasz stopklatkę na krawędizach lisci lub kroplach deszczu
 
Ostatnia edycja:

Marek48q

New member
Różnicę widziałem

Marek48q napisał:
Jestem trenerem - chcę kupić kamerę HD. Skłaniam się do sony hdr sr 11. Mam jednak problem - ona zapisuje w formacie 1080i (interlace). Mam pytanie do uzytkowników - po zgraniu filmu w pełnej rozdzielczości na kompa - jak wyglada stop-klatka? Czy jest w bardzo dobrej jakośći? Krótko mówiąc czy istnieje duza róznica w zapisie 1080i a 10080p? Proszę o odpowiedź

Różnicę widziałem - jaka zatem kupić kamere, która by zapisywała w formacie 1080p? Na razie znalazlem tylko jedną samsung hmx20c... ma ona też dużą matrycę 1/1.8 ale czytałem na forum, iż nie jest ona najlepsza. Nie wiem, tak naprawdę, dlaczego? Jakie więc kamery zapisuja bez przeplotu?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Marek48q napisał:
... ... jak wyglada stop-klatka? Czy jest w bardzo dobrej jakośći? ... ...

Nawet jak obraz jest HD i na ekranie Tv wygląda świetnie to stopklatki wygladają "różnie". Czasem kilka kolejnych jest fatalne, jakby nieostre.

Jeżeli chcesz analizować stopklatki to warto filmować ze statywu i niezbyt machać kamerą. Przejścia, najazdy i panoramowanie musi być możliwie jak najbardziej płynne i powolne.

Wtedy stopklatki są OK. :krol:
 

Karabas

New member
Rozważam kupno kamery HDD SONY HDR SR 12. Co o tym sądzicie? Kamera będzie przeznaczona do kręcenia uroczystości rodzinnych itp. - pełna amatorszczyzna. Czy macie jakieś inne propozycje?
 
Do góry