Sony EX500 czy Samsung B6000?

bogdans1

New member
Prześledziłem już z "grubsza" bo nie da się inaczej przeczytać tylu postów :) forum i opierając się na opinii Kiki wybrałem dwa modele Sony 32'' EX500 lub Samsung 32'' B6000.
Proszę doradźcie co będzie lepsze - czy warto dopłacić za LED w Samsungu ok 500zł. Poniżej kryteria, które musi spełnić TV.

Wymiary pokoju: ok 3.5x4.5m
Preferowana wielkość matrycy: 32"
Preferowana technologia: LCD, ew. plazma
Preferowane marki: Sony, Samsung (ew. inne)
Jaki sygnał: analogowa kablówka, w przyszłości pewnie coś cyfrowego (np. n-ka)
Jaka odległość od ekranu: 2 m.
Jakie urządzenia do podłączenia: czasami komputer (film) - HDMI
Jaka klasa cenowa: ok 2 do 2,5 tyś
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: po południu i wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnie do dużego
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 osoby
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: głownie na wprost ale też i z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: 1. seriale, 2. filmy, 3. teledyski, 4. wiadomości i reszta. Niedługo pewnie bajki :)
Ma stać czy wisieć: raczej będzie wisiał
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu, szerokich kątów widzenia, przyzwoitego dźwięku, możliwości odtwarzania z USB
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: CRT 29"

Dziękuję za pomoc.
 

simarik

New member
Może za bardzo nie pomogę i wprowadzam tylko zamieszanie w Twoje plany - ale przy tych wielkościach pokoju pomyślałbym raczej o czymś większym czyli matryca w przedziale 42''-46''
 

Ares78

New member
Kilka rad do przemyślenia, po pierwsze musisz mieć świadomość, że w przypadku telewizorów LCD kąty boczne nie są najlepsze, a przy podświetleniu krawędziowym diodami wypadają słabo... Druga sprawa jeśli szukasz dobrych głośników w telewizorze, to modele Slim w większości przypadków tego nie zapewnią- gdzie w tych kilku centymetrach grubości wejdą dobre głośniki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to proste zadanie i to pod wieloma względami.
The best is Sony EX 500
Sony - wrażenia przy zapalonym świetle
009_P1090332.JPG
 

bogdans1

New member
Wydaje mi się, że jednak 32'' nie będzie za mały, bo TV będę oglądał głównie z odległości ok. 2-2,2m (uwzględniłem szafkę i wersalkę i pokój robi się mały :().
 

Ares78

New member
Przy 2,5 metra po uwzględnieniu słabszego sygnału spokojnie można brać 40 cali, do Twoich warunków, można ewentualnie pokusić się o 37 cali, ale po poprzedniej wizycie w salonie/sklepie i sprawdzeniu obrazu na słabszych źródłach (chociażby możesz zobaczyć na divx'ach). Tym bardziej, że różnica w cenie jest stosunkowo niewielka.
 
Do góry