SONY EX5 vs. EX7

Zielok

New member
Witam serdecznie!
Kompetencja tutejszych forumowiczów przeciągła mnie do tego forum i mam nadzieję, że uzyskam tu jakąś poradę ;-)
Otóż, chciałbym zakupić telewizor. Wybór padł na dwie 40' od Sony: jeden z serii EX500, drugi z EX700. Oba zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Z tego co wiem to oba telewizory mają BE3, system 100Hz - czyli to na czym zależało mi szczególnie. Słyszałem tylko że EX5 ma matrycę produkowaną od Sony, natomiast EX7 jest na Sharpie (kolory na EX5 wydają się być ciut lepsze, może jednak to od ustawień w sklepie zależy). EX7 jest o 450zł droższy, jednak posiada więcej "bajerów" (WiFi, czujnik obecności i owe podświetlanie kątowe LED o którym nie wiem co myśleć). Pytanie - zależy mi na dobrym telewizorze na ładnych parę lat, podłączony będzie Cyfrowy Polsat HD lub N'ka HD + XBox 360. Pokój jest średnio nasłoneczniony (w cieplejszych miesiącach słońce raczej z drugiej strony domu), odległość do kanapy to ok. 4m. Który więc będzie lepszy?
Proszę o Wasze opinie i porady. Chciałbym zdecydować się na zakup do poniedziałku ;-)
P.S. Moje serce bliżej EX7, jednak poczekam na wypowiedzi :smile:
 

czenio

New member
Gdybyś chciał dołożyć ok. 200 zł (cena w sklepach internetowych) to miał byś
SONY 40NX700 zdecydowanie lepszy od tamtych dwóch (wiem bo mam, a
przed zakupem miałem ten sam dylemat)
 

Zielok

New member
Czyli podświetlanie tradycyjne i sprawdzone w EX5? ;) A jeśli EX5 to jakie rozmiary są dostępne? I ile by to wyniosło, bo budżet jednak ogranicza ;)
 

WojtR

Member
Bez reklam
40" przy tej odległości to zdecydowanie za mało min 46" , dozbieraj na większy bo potem będziesz żałować
 

Zielok

New member
WojtR, tylko ja podałem, że tak powiem, najdalszy punkt do oglądania. Telewizor ma być naprzeciw kanapy narożnej, także nie będzie tak tragicznie. Bo Sony ma przeskok rozmiarów z 40 -> 46, co wiąże się też z przeskokiem cenowym.
 

Zielok

New member
Bo zależy też trochę aby zaoszczędzić. Bo jak mam 500 zł dokładać za bezsensowny znaczek LED, to ja podziękuję i serię EX5 wybiorę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa Sony były prezentowane na targach ON/OFF w Warszawie obok siebie. Widzowie mieli wybierać który model gra wg nich lepiej ( na identycznych ustawieniach)
Zdecydowana większość wybrała jako lepszy mode
Sony EX 500 czyli model z tradycyjnym podświetleniem.
 

Zielok

New member
Wybrałem EX501 40'. Stoi już w pokoju, pięknie działa zarówno na antenie (zwykłej o dziwo!), jak i pod konsolą.
Wielkie podziękowania dla kikiego ;)
 

Ares78

New member
Zmierzyłem dokładnie - 380 cm od owego "najdalszego punktu".

A od najbliższego? Jeżeli w okolicach 3 metrów to jednak pomyśl nad 46 to dobra rada osób, które zmieniały już telewizor kilkukrotnie zanim doszli do odpowiedniej przekątnej (do tego grona sam się zaliczam). Co do modeli w temacie, to osobiście jeśli patrzymy pod kątem obrazu, a na bok odkładamy design to sam postawiłbym na ex500
 

L.Sniper

New member
Co prawda temat już rozwiązany bo wybór padł ale mam jeszcze pytanie od siebie. Ustawiłem się już co prawda na KDL-40EX501 ale czy przy odległości 230-240 cm od odbiornika na ścianie w sygnale HD będzie to odpowiednia przekątna ewentualnie czy 46 cali nie będzie za wielkie ? Jeśli ceny by spadły w grudniu to rozważam zakup jeszcze takiego.
 

WojtR

Member
Bez reklam
kup większy przy sygnale HD to możesz tam siedzieć i przy 52" ( im bliżej tym lepiej będziesz wtedy widział szczegóły , które daje HD )
 
Do góry