Sony DLNA a Wifi,PC problem...

rafal.wolek

New member
Witam mam problem na swoim telewizorze Sony HX800, dokupiłem do niego bezprzewodowa kartę usb Sony, sciaglem i zainstalowałem program Wild Media Server i wszystko fajnie śmiga zdjęcia,muzyka tylko jest problem przy filmach gdy podczas większej ilości efektów(akcji) film zaczyna mi się przycinać...co jest bardzo denerwujące...a cale moje połączenie wygląda tak:
pokój z kompem,na klatce router TP-LINK W8960N i następny pokój z TV, wyjaśni mi ktoś jak mogę pozbyć się tego problemu??
 

rafal.wolek

New member
Jeśli chodzi o wydajność komputera to max.50% użycie procka, a film wcale nie jest w mkv tylko w avi dokładnie Step up 3 rozmiar 700MB, temat czytałem ale niestety nie pomogło:(
 

arek_r1

New member
Witam
Router może być ustawiony w trybie 802.11n, jednak jeżeli karta w tv pracuje w std. g (54Mb/s) to komunikacja odbywa się z w trybie g, co przy dobrym zasięgu i dobrym sprzęcie wi-fi daje max. ~20Mb/s realnej przepustowości.
Podpinając kablem kdl-46ex500 do routera zauważyłem, że karta sieciowa w tv nie ma 100Mb/s jak to std jest w komputerach tylko 46Mb/s i wystarcza do płynnej transmisji.
UWA-BR100AEP ma 802.11 a/b/g/n.
Więc jeżeli masz wszystko jak należy ustawione z siecią to problem należy szukać gdzie indziej.
Na marginesie, dla mnie dlna jest o d..pe roztrzaś, lepiej zainwestować w hd media player i spokój, dlna to przerost formy nad treścią.
pozdrawiam
 

rafal.wolek

New member
No z tego co mi się wydaje to kartę w kompie mam w standardzie g i t o może być przyczyna?? Wiec kupic moze karte sieciowa w standardzie n i wszystko będzie grało tak jak należy??Czy już lepiej kupić jakiegoś hd media playera??
 

Cyborg65

New member
Witam

Podłącz komp skrętką kros pod TV musi chodzić (na próbę )
Pewno to coś z konfiguracją bo u mnie chodzi naprawdę gęsty MKV i to duo core robi kupsko a nie sieć o AVI szkoda gadać.
Pozdrawiam:lol:
PS
arek_r1
Jaki playerek na przykład potrzebowałbym aby obsługiwał wszystkie możliwe formaty jak komp.Właściwie to nie odpisuj daj znać jak się taki narodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry