Sony Bravia LCD + kino domowe + ps3?

maxiucb

New member
Witam!

Po dluuuugim oszczedzaniu udalo mi sie zaoszczedzic pieniadze na moj wymarzony sprzet jednak waham sie jaki tv wybrac i kino domowe.



Moj budzet to okolo 5000.



Jesli chodzi o TV chce kupic na pewno LCD full HD (plazma raczej odpada)
narazie jestem za Sony Bravia 40-42 cale ale moze ktos doradzi jakis model?


Do tego potrzebowalbym kina domowego najlepiej tez sony zeby to fajnie razem gralo (chyba ze polecacie cos innego?).



Na dokladke kupuje PS3 ktore jest warte w graniach 1500zl wiec zostaje na tv + kino jakies 3500zl.



Jaka bravie polecacie?
Oplaca sie dac wiecej kasy za gwarancje na 5 lat?
Moze jednak odradzacie bravie a polecacie cos innego?



Aha nie chce tez telewizorow tych tzw nowej generacji 200Hz wyczytalem ze sa narazie niedopracowane i psuja sie po 2-3 latach (dane z USA) wiec chyba nie warto w to inwestowac?



czekam na jakas pomoc i z gory dziekuje.
 

jarql

Member
Ci amerykanie to widać zawsze wyprzedzają reszte świata, tv 200hz są na rynku od nie całego roku, a im sie już te telewizory psują od lat 2-3, bardzo ciekawe:D
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
Z tego zestawu to najlepsza będzie PS3.Za 3500zl ciężko będzie kupić porządny tv,a co dopiero kino domowe.A może odpuść na razie kino i kup bravia 40W5500 za 3900zł(całkiem udany model ,test na białym forum) ,odtwarzacz dvd będziesz miał w PS3.Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
rudy napisał:
A może odpuść na razie kino i kup bravia 40W5500 za 3900zł(całkiem udany model ,test na białym forum) ,odtwarzacz dvd będziesz miał w PS3.Pozdrawiam.

Też jestem za tym rozwiązaniem, dźwięk nie jest zły wiadomo nie to co kino domowe, ale na jakiś czas spokojnie wystarczy( tym bardziej, że przez PS3 i tak nie wykorzystasz 100% możliwości), a sam telewizor będzie w tym przypadku na lata koszt 3900-4000zł za 40 cali. Gwarancja to już każdy sam musi zdecydować, ja uważam za swoistą polisę, średnio zmienia się telewizor co 7 lat, a przez większość tego okresu można spać spokojnie.
 

maxiucb

New member
Dzieki za informacje.
Dzisiaj pojezdze po supermarketach bo mam czas zobacze co mi tam doradza.

Moze jak bede bral wszystkie rzeczy w 1 miejscu to cos utarguje :)
 

Ares78

New member
Wiesz to już bardziej indywidualna sprawa jeśli chodzi o rabaty, w praktyce zazwyczaj i tak wychodzi na to samo, w jednym sklepie masz tańszy telewizor, ale droższą konsole, w drugim na odwrót i nawet jak coś utargujesz to wyjdzie na to samo jakbyś kupił TV w jednym, a PS3 w drugim :>. Zobacz czy odpowiada, model chyba najbardziej optymalny, a kino domowe zawsze może sobie trochę poczekać, telewizora tak szybko już nie wymienisz, także lepiej zawsze dołożyć.
 

maxiucb

New member
Dzieki za odpowiedzi.

Dokonalem zakupu, jest to TV 40V4000 Sny Bravia - w zupelnosci zaspokaja moje potrzeby a akurat byla promocja i kuplem go za 2440zl (w innych sklepach cena zaczynala sie od 3000) do tego kino philips ktore pasuje idealnie do tv mocy 600W.

Teraz czekam tylko na nowy dekoder HD polsatu :)

Pozdrawiam
 

maxiucb

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak ogladam film na dvd wszystko jest ok obraz na tv a glos w glosnikach z kina domowego.

Kino z TV podlaczone jest kablem HDMI.

Jak zrobic zeby podczas ogladania telewizji dowolnego kanalu glos byl takze w glosnikach z kina domowego? Trzeba jakis dodatkowy kabel?
 

Sych

New member
Z kina domowego sygnał wychodzi i wchodzi do tv. Żeby dźwięk z powiedzmy naziemnej cyfrowej był słyszany w kinie, najlepiej podłącz kablem optycznym z wyjścia tv Digital Audio OUT i do kina pod Digital Audio IN. Optyczny wysyła dźwięk liniowym PCM i Dolby Digital. Wtedy powinno wszystko grać jak trzeba.
 
Do góry