sony bravia kdl32p3000 i component

karamaczo

New member
mam problem z połączeniem telewizora sony model jak w tytule z nboxem,przez kabel hdmi nie mogę bo telewizor nia ma jakiegoś zabezpieczenia,mam jeszcze component ale nie mam pojęcia co dalej,obraz jest w kwadraty i bez dżwięku.Proszę pomóżcie.
 

Sych

New member
To nie jest wina telewizora tylko dekodera. Niestety dekodery eNki wywołują problemy u większości producentów telewizorów. Możesz spróbować nacisnąć na dekoderze przycisk RES, aż pojawi się 1080i. Wtedy powinien być rozwiązany problem z obrazem, możesz jeszcze zmienić w ustawieniach dekodera, ale to już kosmetyczne korekty. Jeżeli nie chodzi dźwięk, zobacz czy nie ma aktualizacji oprogramowania dekodera ( w opcjach). Też nie miałem dźwięku przez hdmi, po aktualizacji dźwięk pojawił się, ale nie mogłem sterować głośnością przez dekoder...
Jeżeli to nie pomoże, gdzieś czytałem, że można spróbować ze zmianą kabla HDMI, niektórym to pomagało, mi nie pomogło.
Jak jeszcze jest nie dobrze, to musisz podłączyć dekoder przez wyjście komponent. A jakości obrazu praktycznie nic nie tracisz. Komponent też jest w stanie przekazać sygnał Full HD (1080p). Tylko dźwięk musisz puścić osobnym kablem, najlepiej wyjściem optycznym, lub coaxial.
 
Do góry