Sony bdv-e280 brak dzwięku

igor_krk

New member
Witam,

Mam problem z podłączenie tv do kina domowego Sony. Otóż dvd i BR wyświetla normalnie na tv, jak przełącxam na tv to jest cisza - tzn przy włączaniu kina tv nagle cichnie a przełączając kolejne wyjścia hdmi w kinie do którego podłączony jest tv nie ma żadnego dźwięku...czy ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną?

Prosze kogokolwiek o jakas porade bo jestem bliski wywalenia tego przez okno i ucierpia niewinni ludzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MKa11

New member
Może napisz co się dokładnie dzieje, jaki tv, bo czytam i nie do końca wiem o co chodzi?

Może tutorial sony coś pomoże? esupport.sony.com/CA/p/tutorial-display.pl?tut_id=982&mdl=BDVE280',982
 
Ostatnia edycja:

igor_krk

New member
glowny problem to brak dzwieku w kinie domowym po podlaczeniu tv do niego. Tv - Toshiba 40rl939, KD -Sony bdv-e280. KD - podczas odwtarzanie dvd/BR dzwiek jest normalnie, podczas podlaczenia tv nagle cichnie tv a kD nie odtwarza dzwieku - nie wiem czy dostatecznie opisalem usterke:)
 

igor_krk

New member
Rouzmiem ze wiaze sie to z kolejnym wydatkiem? kabel optyczny dowolny kupic i gdzie to sie podlacza? (w tej kwestii jestem zupelnie zielony)
Przed zakupem wydawalo mi sie ze zarowno DVD/BR jak i tv pojda kablem hdmi i obraz bedzie wysokiej jakosci, jak zakupie kabel optyczny jakosc sie pogorszy ?
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Dowolny, ale niekoniecznie najtańszy bo już miałem sytuację, że przestał działać. Sam kabel podłączasz do wyjścia optycznego w TV i do wejścia optycznego w kinie.
Bo z tego co zrozumiałem, dźwięku w kinie nie ma w sytuacji, gdy oglądasz telewizję i nie słychać programu telewizyjnego w kinie, w ampli jako źródło sygnału TV jest właśnie optyk.
 

MKa11

New member
W sumie to jestem w kropce, na fotkach tego kina przy złączu HDMI jest ARC, więc powinien dźwięk z TV działać, natomiast prawdopodobnie jest jakiś problem z ustawieniami.
Po optyku i tak pójdzie dźwięk w DTS, nic lepszego z TV nie wyciągniesz, nawet po HDMI.
 

igor_krk

New member
no to dziwna sprawa...podlaczalem hdmi i tak jak wspomnialem z obrazem dvd/br na ekranie nie ma problemu oraz z dzwiekiem, problem pojawia sie w momencie gdy przelaczam na tv...czyli jednak radzisz kupic ten optyk i podlaczyc ?
 

MKa11

New member
Na stronie 50. instrukcji.

[Control for HDMI]
[On]
: On. You can operate mutually between
components that are connected with an HDMI
cable.
[Off]: Off.
[Audio Return Channel]
This function is available when you connect the
system and TV that is compatible with the Audio
Return Channel function.
[Auto]
: The system can receive the digital audio
signal of the TV automatically via an HDMI
cable.
[Off]: Off

Może w TV też trzeba włączyć? nie chce mi się szukać kolejnych instrukcji ;p
 
Ostatnia edycja:
Do góry