Sony Bd-S350 problem z napisami

BillyBright

New member
Witam,
Mam stacjonarny BR Sony BD-S350 i chciałbym nagrać kilka filmów. Korzystam z tsMuxera aby dzielić filmy, dodawać napisy i tworzyć strukturę katalogów Nagrywam to na płytki DVD.
Najpierw miałem problem ponieważ rozdzielczość mi nie grała i bluray wyświetlał mi obraz podwójnie więc najpierw używam RipBot264, żeby przekonwertować to na poprawną rozdzielczość.
Na większości filmów wszystko jest poprawnie jednak teraz trafiłem na film (720p, dźwięk AC3) do którego chcę dodać napisy. Niby dodają się poprawnie ponieważ Bluray widzi je ale niestety nie są one wyświetlana. Na kompie napisy są wyświetlane poprawnie. Dodatkowo film według Bluray'a trwa około 12h. Wyświetlany jest do końca a następnie przez ileś godzin jest czarny ekran.
Czy ktoś wie co może być przyczyną?
 

DZ_R

New member
Mi tylko raz napisy się nie wyświetlały - jak w tsmuxerze dla ścieżki napisów nie ustawiłem języka (że polski) - wtedy w odtwarzaczu nie mogłem ich włączyć.
 

BillyBright

New member
W odtwarzaczu zawsze mi widzi napisy. Wgrałem nawet za którymś razem dwukrotnie te same napisy i przełączał mi między nimi ale żadnych niestety nie wyświetlał.
 

DZ_R

New member
A nie ma w tych napisach jaiś dziwnych znaków? Bo ja jeszcze raz miałem, że jak w napisach były kody kolorów czy coś takiego, to SONY tych napisów nie pokazywał. Jak usunąłem te kody, to wtedy wszystko poszło.
 

BillyBright

New member
Też myślałem o tym dlatego sprawdziłem na dwóch niezależnych napisach z różnych źródeł. Ale sprawdzę testowo na jakichś napisach od innego filmu, który na pewno poszedł. Dzięki za sugestię.
 

postawa1

New member
Mam pytanie do BillyBrighta -bo piszesz że obrabiasz filmy TsMuxerem i nagrywasz na dvd czy BR 350 odtwarza je bez problemu? Pytam ponieważ mam problem BR sony 350 który mam bardzo tnie mi się na większości filmach.Anydvd zgrywam BR na kompa i ten plik obrabiam TsMuxerem
 
Ostatnia edycja:

BillyBright

New member
Okazało się, że napisy były walnięte. Poszukałem kolejnych i te tym razem poszły.

Filmy obrabiam tsMuxerem, żeby dodać napisy i ewentualnie podzielić film, żeby wszedł na płytki DVD.
Zdarza się, że niektóre filmy mi się zacinały. W przypadku 1080p obraz się przycinał i rozwalał. W przypadku 720p obraz był zniekształcony i wyświetlany podwójnie. Dlatego najpierw tworzę jakiś mały plik i nagrywam, żeby sprawdzić czy wyświetla się poprawnie. Jak są jakieś problemy to używam RipBot264, żeby go przekonwertować, niestety trochę to trwa ale po tym już mój BD-S350 czyta wszystko. Poczytałem trochę na ten temat i niektórzy pisali, że jest to spowodowane problemami z rozdzielczością dlatego konieczne jest przeripowanie.
 

BillyBright

New member
Najpierw w RipBocie dodaję film. Jak już się doda do dla Video ustawiam profil 4.0 albo 4.1. Wchodzę w "properties" i zmienam jedynie size na odpowiednią rozdzielczość. Ustawiam zapis jako mkv. Audio jako "copy stream".
To by było na tyle.

Niestety trochę to trwa ale niestety niezbędne jest przeripowanie aby rozdzielczość była poprawna. Może i jest jakiś szybszy i ciekawszy sposób mi na razie tylko ten sposób się udał.
 
Do góry