Sony 46z5500+ panas sc-bt205+ opticum 9500

kwazina

New member
Witam Szan(c)owne Grono:)

To mój pierwszy post więc i trema niemała a pytanie z gatunku "życia lub śmierci";)

Stoję otóż przed arcyważnym wyborem sprzętu do mieszkanka i poczytawszy ciut tu i ówdzie zdecydowałem się na mix jak w tytule. Jako że targają mną wciąż wątpliwości, potrzebuje podszeptu od bardziej doświadczonych- czy jest to dobry wybór, czy też kombinować dalej...


Oto potrzeby me:
- duuuużo sportu, przede wszystkim gała (stąd szyba Sony)
- duuuużo filmów (wszelakiej jakości, acz skłonny jestem zarzucić divix itp na rzecz bardziej "dojrzałych" systemów:)
- duuuużo muzyki (wszelakiej, również z CD-R).

Posiadam C+ acz marniutką póki co (słaby dekoder a przede wszystkim SD) i dużo entuzjazmu (też póki co)...;) oraz:
- pokój ok 5x4 m, dość niski- 2.4 m
- odległość od tv ok 3- 3.5 m
- no i wolałbym nie sprzedawać się po kątach, stąd budżet w granicach 9 tys (zakup via internet)...


Przy okazji pytanie do użytkowników kina Panasonica (nie znalazłem zbyt wielu opini, może słabo szukałem?)- jak z awaryjnością urządzenia, czy zawiesza się podczas użytkowania, czy dobrze skaluje obraz i czy ma regulację tonów wyskich/ niskich? Doczytałem, że można dopiąć cosik pod USB- czy filmy z dysku zewn lub pena "pójdą" bez problemu?
Rozważałem też Samsunga HT-BD1255 ale coś mi chyba bliżej do Panasonica (otwarty jestem na sugestię więc wyboru nie przesądzam...). Na pewno wolałbym uniknąć kompletowania kina z segmentów i dodatkowych kolum, choć zdaję sobie sprawę, że pewnie lepiej by to zagrało.

Tak naprawdę największą wątpliwość mam z kinem, co do TV i tunera sat raczej na 100% jestem zdecydowany...

Ostatnie pytanie: czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na to, czemu miało by to NIE ZAGRAĆ?? Może ktoś testował zbliżony zestaw- pytam, bo wolałbym uniknąć przykrych niespodzianek po podłączeniu...

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie, liczę na Wasze doświadczenie i chęć pomocy;) i proszę- wybaczcie laikowi:)

pozdrawiam!
 

grzeseik

New member
witaj!
nie masz sie co zbytnio martwic. sprzet powinien byc super (choc przyznam ze zadnego z tych elementow nie znam :p)
zastanawia mnie jednak dlaczego lcd do sportu? co prawda to drogi model wiec moze i da rade, ale teoretycznie plazmy lepiej sobie radza (mniej smuza itd).
druga sprawa to te kino. od razu zaznaczam ze moje spojrzenie jest lekko skrzywione i napewno subiektywne, ale nie popieram tanich rozwiazan wielokanalowych. proponowalbym stereo, a jesli nie chcesz skladac zestawu z osobnych klocuszkow (bo i budzet w zasadzie nie daje takiej mozliwosci posrod nowych rzeczy) to przyjrzalbym sie np yamaha pianocraft, albo czegos z denona. powinno sie udac znalezc cos z blue ray (jesli Ci na nim mocno zalezy). w muzyce bedzie wiele wiecej przyjemnosci, daje glowe! a "bajeranckosc" 5.1 w moim odczuciu szybko przemija. za przyoszczedzone (?) pieniazki bedziesz mogl dokupic suba, ew jak bakcyla zlapiesz to wymienic kolumny...
 
Do góry