sony 46 hx 800

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ktos z was ma ten tv dzisiaj ogladalem i myslalem o philipsie ale byc moze i ten model wchodzi w gre.... Prosz enapisac jelsi kto sma jak sie sprawuje zarowno na sd jak i w hd i w 3 d jesli ktos cos ogladal poza reklamowekami w marketach. Pozdrawiam i dziekuje za posty w tym temacie. A i jak myslicie duzo jest on gorszy od hx 900 ? Pozdrawiam.
Lolek
 

Ares78

New member
Bezpośrednio porównać hx800 z hx900 możesz w centrum Sony, pierwszy model wypada trochę słabiej pod względem czerni bo jednak pełne podświetlenie strefowe robi swoje. Przepaści pomiędzy obydwoma modelami na pewno nie ma, a hx800 pod względem jakości obrazu przewyższa czy to hx700 czy nx800.
 

tomek_v

New member
Mam HX800, 46” i ogólnie jestem zadowolony, TV mam ok. miesiąca. Oglądam go z odległości ok. 3,2 do 3,6. Wydaje mi się być to w miarę optymalną odległością. Jak siądę bliżej to na kanałach SD obraz jest już złej jakości, widać „kwadraciki”.
„O mnie” – nie jestem żadnym specjalistą, maniakiem, sprzedawcą, tylko zwykłym użytkownikiem. Ale mam sprawny wzrok i słuch ;)

Obraz 2D.
Jak dla mnie to brak zastrzeżeń. Czarne jest czarne, a białe białawe;) Wszystko działa płynnie, kolorki, kontrast jest ok. Duży kąt widzenia bez zniekształceń. Obraz jest ok. w dzień i nocą w tym z włączonym oświetleniem pomieszczenia (nie pada mi bezpośrednio na ekran słońce więc nie wiem co się dzieje w takim przypadku). Obraz SD też bez zastrzeżeń.

Obraz 3D.
Trzeba dokupić nadajnik i okularki. Za kpl. dla 2 osób zapłaciłem ok. 1 tys. zł i dziś bym tego nie zrobił. Symulowany obraz 3D z 2D – dla mnie brak efektu. Do tego dla mnie ten obraz migoce i po kilku min. bolą oczy. Inna sprawa to obraz z sygnałem 3D – efekt jest, widać, ale… na dziś 2 bajki w prawdziwym 3D i jakieś tam nieliczne gry na PS3 – to dla mnie zdecydowanie za mało żeby był sens wydawać tysiaka. Do tego w Motorstorma lepiej mi się gra 2D niż w 3D. Oglądanie obrazu 3D w praktyce jest niewygodne, a sam obraz jest mniej kolorowy niż przy 2D. Głowę trzeba trzymać równo, jak się ją przekrzywi to zamiast 3D mamy mazy. Dla mnie to więcej uciążliwości niż przyjemności. Przypuszczam, że to dotyczy ogólnie wszystkich TV 3D.

Dźwięk.
Dla mnie całkowita porażka. Wewnętrzne głośniki nie nadają się do oglądania TV. „Koniecznie” trzeba mieć zewnętrzne. Na zewnętrznych nawet wiadomości mają lepszy dźwięk;) Myślę, że z tymi głośnikami to coś jak z głośnikami w monitorach – za chwile przestaną je dodawać do TV i wreszcie przestaniemy płacić za coś co i tak w praktyce nie działa.

„Bajery”
TV podłączyłem do netu, po tygodniu o tym zapomniałem. Nie chodzi o to, że to coś złego, ale dla mnie mało przydatne. Większość filmików youtube ma za słabą jakość żeby oglądać na tak dużym TV. Na innych „kanałach” z jakością jest lepiej, ale jakoś nie znajduję tam rozrywki skierowanej do mnie.

Czemu wybrałem soniaka?
Po wstępnej selekcji był Samsung, Sony, Philips. W większości sklepów twierdzili że Samsungi są bardziej awaryjne do pozostałych, więc odpadł. Sony vs. Philips – też niektórzy twierdzili że Philips się bardziej psuje, ale to dotyczyło 2x tańszych TV, o tej półce cenowej nie wiedzieli za dużo. Za to pojawiało się stwierdzeni że Sony lepiej wyświetla obraz SD. Mi osobiście kolory Sony wydają się bardziej rzeczywiste niż Philipsa. Do tego pozytywne doświadczenia minionych lat ze sprzętem sony – tj. brak jakichkolwiek usterek (konsola, kilka aparatów fotograficznych, mały sprzęt grający).

To sum up….
Jestem zadowolony. Dla mnie większość czasu przed TV to oglądanie telewizji, filmów 2D (sygnał HD i SD), u mnie zawsze z zewnętrznymi głośnikami (głośność obsługuje mi 1 pilot – TV „dogadał” się ze wzmacniaczem, wyłączył swoje głośniki i regulując natężenie dźwięku pilotem TV w praktyce reguluję wzmacniacz – sterownie za pomocą przewodu HDMI). Czasem pogram na PS3, czasem podłączę kompa. Nigdy nie mam zastrzeżeń do obrazu.
Rozrywka 3D- zdecydowanie zbyt uboga oferta, średnio komfortowe oglądanie. Nie przemawia to do mnie, nie widzę przyszłości dla obecnej formy 3D. Tym bardziej, że dziś w naszym kraju brakuje nawet HD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam HX800, 46” i ogólnie jestem zadowolony, TV mam ok. miesiąca. Oglądam go z odległości ok. 3,2 do 3,6. Wydaje mi się być to w miarę optymalną odległością. Jak siądę bliżej to na kanałach SD obraz jest już złej jakości, widać „kwadraciki”.
„O mnie” – nie jestem żadnym specjalistą, maniakiem, sprzedawcą, tylko zwykłym użytkownikiem. Ale mam sprawny wzrok i słuch ;)

Obraz 2D.
Jak dla mnie to brak zastrzeżeń. Czarne jest czarne, a białe białawe;) Wszystko działa płynnie, kolorki, kontrast jest ok. Duży kąt widzenia bez zniekształceń. Obraz jest ok. w dzień i nocą w tym z włączonym oświetleniem pomieszczenia (nie pada mi bezpośrednio na ekran słońce więc nie wiem co się dzieje w takim przypadku). Obraz SD też bez zastrzeżeń.

Obraz 3D.
Trzeba dokupić nadajnik i okularki. Za kpl. dla 2 osób zapłaciłem ok. 1 tys. zł i dziś bym tego nie zrobił. Symulowany obraz 3D z 2D – dla mnie brak efektu. Do tego dla mnie ten obraz migoce i po kilku min. bolą oczy. Inna sprawa to obraz z sygnałem 3D – efekt jest, widać, ale… na dziś 2 bajki w prawdziwym 3D i jakieś tam nieliczne gry na PS3 – to dla mnie zdecydowanie za mało żeby był sens wydawać tysiaka. Do tego w Motorstorma lepiej mi się gra 2D niż w 3D. Oglądanie obrazu 3D w praktyce jest niewygodne, a sam obraz jest mniej kolorowy niż przy 2D. Głowę trzeba trzymać równo, jak się ją przekrzywi to zamiast 3D mamy mazy. Dla mnie to więcej uciążliwości niż przyjemności. Przypuszczam, że to dotyczy ogólnie wszystkich TV 3D.

Dźwięk.
Dla mnie całkowita porażka. Wewnętrzne głośniki nie nadają się do oglądania TV. „Koniecznie” trzeba mieć zewnętrzne. Na zewnętrznych nawet wiadomości mają lepszy dźwięk;) Myślę, że z tymi głośnikami to coś jak z głośnikami w monitorach – za chwile przestaną je dodawać do TV i wreszcie przestaniemy płacić za coś co i tak w praktyce nie działa.

„Bajery”
TV podłączyłem do netu, po tygodniu o tym zapomniałem. Nie chodzi o to, że to coś złego, ale dla mnie mało przydatne. Większość filmików youtube ma za słabą jakość żeby oglądać na tak dużym TV. Na innych „kanałach” z jakością jest lepiej, ale jakoś nie znajduję tam rozrywki skierowanej do mnie.

Czemu wybrałem soniaka?
Po wstępnej selekcji był Samsung, Sony, Philips. W większości sklepów twierdzili że Samsungi są bardziej awaryjne do pozostałych, więc odpadł. Sony vs. Philips – też niektórzy twierdzili że Philips się bardziej psuje, ale to dotyczyło 2x tańszych TV, o tej półce cenowej nie wiedzieli za dużo. Za to pojawiało się stwierdzeni że Sony lepiej wyświetla obraz SD. Mi osobiście kolory Sony wydają się bardziej rzeczywiste niż Philipsa. Do tego pozytywne doświadczenia minionych lat ze sprzętem sony – tj. brak jakichkolwiek usterek (konsola, kilka aparatów fotograficznych, mały sprzęt grający).

To sum up….
Jestem zadowolony. Dla mnie większość czasu przed TV to oglądanie telewizji, filmów 2D (sygnał HD i SD), u mnie zawsze z zewnętrznymi głośnikami (głośność obsługuje mi 1 pilot – TV „dogadał” się ze wzmacniaczem, wyłączył swoje głośniki i regulując natężenie dźwięku pilotem TV w praktyce reguluję wzmacniacz – sterownie za pomocą przewodu HDMI). Czasem pogram na PS3, czasem podłączę kompa. Nigdy nie mam zastrzeżeń do obrazu.
Rozrywka 3D- zdecydowanie zbyt uboga oferta, średnio komfortowe oglądanie. Nie przemawia to do mnie, nie widzę przyszłości dla obecnej formy 3D. Tym bardziej, że dziś w naszym kraju brakuje nawet HD.

Witam w koncuktos cos napisal wiecej:) dzieki powied zmi tylko jeszcze jak ogladasz tv z odleglosci 3,5 m i ogldasz sd rozumiem z jakiejs platformy cyfrowej to da sie ogladac z tej odleglosci, nie bola cie oczy? Nie ma tej calej pikseolozy czy jak tam mowia na to, bo rozumiem ze programy w hd to napewno jest ok nie wspomne o full hd z bluray... Tu bardziej sie wlasnie obawiam zwyklych knalaow z sd i jak sie oglada filmy z dvd z tej odleglosci ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czemu tak malo ludzi pisze o tym modelu ? Czy to wynika z jego ceny czy sony jest mneij kupowany jak np philips czy samsung? A mowia ze ejst mneij awaryjny jak np. samsung, wiec skad tak malo wpisow skoro jest dobrym tv a nikt nic nie pisze ? Pozdrawiam
Lolek
 

WojtR

Member
Bez reklam
wiec skad tak malo wpisow skoro jest dobrym tv a nikt nic nie pisze ? Pozdrawiam
Lolek

Problem wynika pewnie z tego , że cena nie jest zbyt niska a druga sprawa to to , że wiele osób poszukuje już większych TV ( osobiście mam do miejsca na TV 5m ) ... jak patrzę w 40" to prawie jak w dawniejsze 14"CRT i niestety 46" wydaje mi się w tej lokalizacji za małe , tak bym dawno kupił tego HX-a , SONY niestety jest uparte i 55HX800 nie chce sprzedawać , a na głowę jeszcze nie upadłem , żeby kupować modele wyżej , które za rok będę warte o połowę mniej

no i tak się przyglądam modelom niżej EX710 krawędziowa , świeci be , EX500 niby lepiej czerń lepsza , podświetlenie niby nie choć w sklepie między nimi dużej różnicy nie widziałem ale już między EX500 a HX800 to wg mnie przepaść , choć może były tak ustawione obok siebie , żeby delikwenci kupowali HX-a :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Problem wynika pewnie z tego , że cena nie jest zbyt niska a druga sprawa to to , że wiele osób poszukuje już większych TV ( osobiście mam do miejsca na TV 5m ) ... jak patrzę w 40" to prawie jak w dawniejsze 14"CRT i niestety 46" wydaje mi się w tej lokalizacji za małe , tak bym dawno kupił tego HX-a , SONY niestety jest uparte i 55HX800 nie chce sprzedawać , a na głowę jeszcze nie upadłem , żeby kupować modele wyżej , które za rok będę warte o połowę mniej

no i tak się przyglądam modelom niżej EX710 krawędziowa , świeci be , EX500 niby lepiej czerń lepsza , podświetlenie niby nie choć w sklepie między nimi dużej różnicy nie widziałem ale już między EX500 a HX800 to wg mnie przepaść , choć może były tak ustawione obok siebie , żeby delikwenci kupowali HX-a :)

Witam pewnie ze masz racje poczekaj do polowy przyszlego roku i wychaczysz za dobra cene model wyzszy hx 900 o ile on ma 52 czy 55 cali , ja tez czekam do polowy przyszlego roku i pomysle czy spony czy samsung czy philips :) Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. W połowie 2011 roku zapomnisz lolek 126 o tegorocznych modelach telewizorów marek takich jak Sony , Samsung czy Philips , gdyż wtedy wejdą na rynek
nowe modele telewizorów tych marek.

Pozdrawiam ,:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. W połowie 2011 roku zapomnisz lolek 126 o tegorocznych modelach telewizorów marek takich jak Sony , Samsung czy Philips , gdyż wtedy wejdą na rynek
nowe modele telewizorów tych marek.

Pozdrawiam ,:)
Witam masz racje ze wejda nowe modele nie mniej jednak ja pozostane przy tegorocznych modelach, bo te co wejda nie wierze ze beda jakos specjalnie duzo lepsze, a cenowo beda wysyoko, a ja wole kupic tv taniej pograc na nim ze 4-5 lat a do tego czasu na pewno juz wejda oledy i wtedy dac juz odpowiednia kaske na oleda. A teraz sam popatrz co sie dzieje co roku cos wchodzi co jest lepszego ale czy na tyle zeby dawac wieksza kase np 9704 a 9705 jest lepszy tak, ale jesli komus nie zalezy na 3d ktorego tak naprawde udalo sie zobaczyc jedenej osobie piszacym na forum to ja wybralbym 9704, a napewo porzednik mial lepszy glos jak 9705 ;-) i nie mial tulu roznych wad technicznych od nowosci jak obecny flagowiec . Pozdrawiam
Lolek
 

WojtR

Member
Bez reklam
no jak widzę te wszystkie TV z internetem (ta sama głupota jak z telefonami) , które zapanują w przyszłym roku :)

kupcie sobie najtańszego netbook-a i możecie wtedy chodzić z nim do kibla :)
 

NickSon

Member
Witam
Mam prośbę do właścicieli HX800 powiedzcie mi coś o kątach bo w interecie są różne opinie raz że nie są złe a raz że najgorsze z możliwych Ja już jestem po przykrym romansie z Samsungiem C8000 (kupiłem oddałem) który rzeczywiście kąty ma koszmarne nie chciałbym kupić Sonego i tak samo się rozczarować.

Przy jakim kącie zaczyna sie coś dziać z obrazem i co? to ważne bo np lekkie pogorszenie samej czerni mi nie przeszkadza przeszkadzają mi zmiany kolorów np C8000 ttracił ciepłą czerwnień coś pomiędzy czerwony/żólty gęby robiły się wyprane trupie. Wychodzi na to że pod pojęciem kąty może kryć się wiele jedni mają na myśli czerń inni kontrast czy też rozjechanie kolorów. Jeden z portali napisał że HX800 ma nawet gorsze kąty niż c8000(bardzo zbliżone) i wyszło że najgorsze z testowanych na tym portalu a np HX900 rewelacyjne.
Odwiedze chyba jakieś centrum sony i spróbuje coś ocenić ale wiecie jak to jest w sklepie mocne światło "znieczula" oko do spostrzegania różnic w obrazie to nie to co w domu wieczorem. Poza tym teraz wszedzie katują na tych tv 3d a ja nie lubie zawracać gitary sprzedawcom zeby mi jakąś platforme cyfrowa podlaczyli czy blureja 2d
 

NickSon

Member
Whiplash nie pojdzie SONY sobie poleciało w kulki i chce nie tylko zarobic na okularach ale także na nadajniku ... taki głupi trend zeby wymyslac czego tu nie wbudowac tylko sprzedawac osobno... Inne marki mają już te nadajniki wbudiwane więc tam wystarcza tylko okulary Sony jeszcze chce przyżydować 200zł na nadajniku.
Ja ponawiam moje pytanie do użytkowników o kąty Byłem dzis w centrum sony w sklepowym swietle i szybko zmieniajacych sie obrazach nie latwo ocenić na ile istotne sa zmiany przy różnych kąta patrzenia.
 

NickSon

Member
Nie dzięki za Panasonica z 3 powodów
1 mam na tv góra 111cm szerokiści (42 cali już miałem chce 46)
2 Wzornictwo Panasonica zatrzymało się w latach 80 te tv sa ochydne
3 Plazma też nie jest bez wad i ten pobór prądu (u mnie tv gra na okragło)

Kiki a co rozumiesz przez gorsze kąty? Drąże temat ponieważ nie jest to takie oczywiste i tu przykład Sony KDL40HX803/KDL40HX803U/KDL46HX803 HX803 3D TV Review Panowie z HDTVtest chyba nie sa daltonami... cytat bezpośrednio w odniesieniu do c8000 "Sony KDL40HX803 has clearly superior viewing angle performance, with the image still looking somewhat natural and rich when viewed from the sides."
Kiki a jak wg Ciebie wypada HX800 w konfrontacji z LG LX9500? swoją drogą miałeś cos o nim nasmarować :)
 
Do góry