SONY 37EX401 i PlayStation 3 - Problem

Shouces

New member
Witam. Mam dosyć specyficzny problem. Posiadam od niedawna telewizor SONY 37EX401 i konsolę PS3. Przez kabel dorzucony przez producenta wszystko jest OK ale pojawia się dosyć dziwny problem przy próbie podpięcia przez kabel HDMI. Telewizor nie może za żadne skarby obsłużyć rozdzielczości od konsoli. W głośnikach słychać dźwięk z konsoli ale obrazu nie może wyświetlić. Dodam, że tym samym kablem podpięty dekoder w rozdzielczości 1080i działa bezproblemowo. Kabel HDMI jest średniej jakości. Co może być przyczyną?
 

edi730

New member
Uruchom konsole trzymając wciśnięty przycisk włączanie przez kilka sekund aż do usłyszenia piknięcia, wtedy pojawi się menu wyboru jaki port ma być wyjściem sygnału. Czytać instrukcję !
 

Shouces

New member
Uruchom konsole trzymając wciśnięty przycisk włączanie przez kilka sekund aż do usłyszenia piknięcia, wtedy pojawi się menu wyboru jaki port ma być wyjściem sygnału. Czytać instrukcję !
Kolego ja nie mam problemu z uruchomieniem konsoli a wyświetleniem sygnału na telewizorze.
Konsolę mam podpiętą przez kabel chinch i w ustawieniach przy próbie zmiany wyświetlanego sygnału na HDMI kończy się niepowodzeniem. Mam tylko czarny ekran i na telewizorze pisze coś w stylu za duża rozdzielczość, nie pamiętam dokładnie tylko ona nie może być za duża skoro telewizor jest 1080p. Po 30 sekundach konsola wraca do poprzednich ustawień.
 

mataman

New member
Bez reklam
Ktoś ci dobrze radzi a ty sie plujesz. Miałeś konsole podłączoną chinchem to musisz zresetowac ustawienia wideo aby obraz szedł po hdmi, a robi sie to przytrzymujac przycisk power Az uslyszysz pikniecia. Wtedy konsola wykryje hdmi. Czaisz misiu ?
 

Shouces

New member
Ktoś ci dobrze radzi a ty sie plujesz. Miałeś konsole podłączoną chinchem to musisz zresetowac ustawienia wideo aby obraz szedł po hdmi, a robi sie to przytrzymujac przycisk power Az uslyszysz pikniecia. Wtedy konsola wykryje hdmi. Czaisz misiu ?
"Czaisz misiu", że to nie ma nic do znaczenia skoro mogę na poziomie konsoli przełączyć na HDMI i nic się nie dzieje? Jeśli zrobię tak jak wy radzicie to zostanę z czarnym ekranem i nie będę mógł powrócić do poprzednich ustawień bo nic nie będę widział. Będę znowu musiał podłączać konsolę pod inny telewizor, żeby zmienić ustawienia wyświetlania. Skoro na innym telewizorze konsola działa pod HDMI to nie jest to jej wina a raczej telewizora.
 
Ostatnia edycja:

contrip

New member
mieszasz coś. W 3 poscie mówisz ze konsole nasz podłaczoną chinchem i chcesz zmienic na 1080 ? Tryb HD działa tylko przez kabel hdmi. Reszta rozwiazań uruchomi sygnał SD. Nie bój sie przytrzymac guzika bo on tylko resetuje ustawienia ekranu i rozdzielczosci. Jesli konsla chodziła na SD i chcesz ja przełączyc na HD musisz sie zastosowac do polecen kolegów poprzedników. Jesli było na odwrót też taka operacje sie wykonuje. A tak poza tym konsola musi być podłączona JEDNYM KABLEM albo chinchem SD albo HD hdmi. Z tego co opowiadasz wnioskuje, że odpalasz konsole na sygnale SD chinchach podłączasz lub nie kabel HDMI i próbujesz przełączać obraz na HD. Podłączamy jeden kabel ! Podłączasz kabel Konsola -> HDMI -> TV (HD)i przytrzymujesz power do piknięcia, ALBO podłączasz Konsola ->chinch> TV(SD) i jak nie ma obrazu tez przytrzymujesz przycisk power do pikniecia.
 

Shouces

New member
mieszasz coś. W 3 poscie mówisz ze konsole nasz podłaczoną chinchem i chcesz zmienic na 1080 ? Tryb HD działa tylko przez kabel hdmi. Reszta rozwiazań uruchomi sygnał SD. Nie bój sie przytrzymac guzika bo on tylko resetuje ustawienia ekranu i rozdzielczosci. Jesli konsla chodziła na SD i chcesz ja przełączyc na HD musisz sie zastosowac do polecen kolegów poprzedników. Jesli było na odwrót też taka operacje sie wykonuje. A tak poza tym konsola musi być podłączona JEDNYM KABLEM albo chinchem SD albo HD hdmi. Z tego co opowiadasz wnioskuje, że odpalasz konsole na sygnale SD chinchach podłączasz lub nie kabel HDMI i próbujesz przełączać obraz na HD. Podłączamy jeden kabel ! Podłączasz kabel Konsola -> HDMI -> TV (HD)i przytrzymujesz power do piknięcia, ALBO podłączasz Konsola ->chinch> TV(SD) i jak nie ma obrazu tez przytrzymujesz przycisk power do pikniecia.

Ja już nie wiem jak mam do was pisać. Nie bez powodu ten temat jest w dziale o telewizorach a nie o konsolach, bo problem jest z TV a nie z konsolą. Podłączałem ją do innego telewizora a nawet dwóch (LG, Samsung) i chodziło bez problemu. TYLKO na Sony 37EX401 jest problem z tym. Wyskakuje dokładnie komunikat "Poza zakresem". Konsola nie musi być podłączona jednym kablem, ponieważ ten standardowy od producenta może służyć jako wyjście dla dźwięku i zresztą takie miał u mnie zastosowanie. Włączając konsolę mam podpięte dwa kable, przy próbie przełączenia w opcjach konsola i tak zmienia sobie wyjście, którym ma nadawać tak więc reasumując TO NIE JEST PROBLEM Z KONSOLĄ a telewizorem dlatego możecie sobie darować porady odnośnie PS3 bo to i tak nic nie da.
 

contrip

New member
Jk masz problem z TV to dzwoń do serwisu sony i tam sie z nimi kłóć. Jak nie bedziesz taki arogancki jak do tej pory może panowie ci pomogą.
 

Shouces

New member
Jk masz problem z TV to dzwoń do serwisu sony i tam sie z nimi kłóć. Jak nie bedziesz taki arogancki jak do tej pory może panowie ci pomogą.
Nie jestem arogancki tylko już na wstępie wspomniałem, że to problem z TV a nie konsolą a tutaj wszyscy uparcie obwiniają konsolę. Jakoś trzeba do każdego dotrzeć, niestety taka droga jest najlepsza. Do SONY już dzwoniłem, rozmawiałem z dwoma konsultantami i mieli taki pojęcie jak ja. Jeden odesłał mnie na infolinię serwisu to wisiałem na niej 20min bez efektu więc wypełniłem formularz na stronie SONY i czekam na telefon od nich.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli tv pokazuje taki komunikat to oznacza ze w konsoli jest ustawiona rozdzielczość lub odswiezanie którego tv nie obsługuje. Wykonaj reset ustawień video konsoli tak jak było pisane wcześniej. Podlacz konsole do tv TYLKO kablem hdmi i ja wlacz. Konsola sama dostosuje rozdzielczość do twojego tv.
 

Shouces

New member
Jeżeli tv pokazuje taki komunikat to oznacza ze w konsoli jest ustawiona rozdzielczość lub odswiezanie którego tv nie obsługuje. Wykonaj reset ustawień video konsoli tak jak było pisane wcześniej. Podlacz konsole do tv TYLKO kablem hdmi i ja wlacz. Konsola sama dostosuje rozdzielczość do twojego tv.
Jeśli myślisz, że tego nie próbowałem to się mylisz. Mam dedykowany kabel do PS3 marki SONY, telewizor obsługuje Full HD więc spełnia wszystkie wymagania odnośnie obrazu. Czy mam napisać drukowanymi literami, że to nie jest wina konsoli? Podłączałem ją nie raz do innego telewizora i działało bez problemu. Proszę sobie darować uwagi odnośnie konsoli, bo z nią jest wszystko w porządku!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli myślisz, że tego nie próbowałem to się mylisz. Mam dedykowany kabel do PS3 marki SONY, telewizor obsługuje Full HD więc spełnia wszystkie wymagania odnośnie obrazu. Czy mam napisać drukowanymi literami, że to nie jest wina konsoli? Podłączałem ją nie raz do innego telewizora i działało bez problemu. Proszę sobie darować uwagi odnośnie konsoli, bo z nią jest wszystko w porządku!

Witam czyli zrobilesdokaldnie tak jakcipisalizrestartoweales konsole i podlaczyles jednym kablem hdmi konsole z tv i dalej nic nie bylo tak? Bo piszesz tak ze ci ktorzy ci pomagaja to nie wiedza co ty tak naprawde zrobiles p[iszesz o dedykowanym kablu, a tu chodzi o podlaczenie jednego kabla hdmi i konkretnie napisz co zrobiles. A pozatym co ma tv w tej sprawie przecie zjesli ma full hd to musi ro9zdzielczosc sobei dopasowac od konsoli. Ale ty sie upierasz ze to tv wiec trzeba z serwisem pogadac. Moze cos jest przstawione w tv jakas funkcja i stad jest ten problem.
Lolek
 
Do góry