Sony 32W4000 / 32W4210 vs. Komputer

moventis

New member
Szukam telewizora, który będzie wykorzystywany w 70% jako monitor / 30% jako TV.
Mam upatrzony jeden model: jest to Sony 32W4000 lub 32W4210.

Kluczową dla mnie sprawą jest współpraca z komputerem po łączu D-SUB (czyli standardowy kabel VGA), gdyż mój komputer tylko takie posiada i to się nie zmieni.

Ważne żeby telewizor pozwalał na wyświetlenie rozdzielczości 1920x1080 ze źródła PC przez kabel D-SUB (czyli standardowy kabel VGA).
Czytałem różne wątki na niniejszym forum, i znalazłem różne odpowiedzi (że działa - i że nie działa).
Widziałem instrukcję modelu Sony 32W4000 lub 32W4210, i rozdzielczość 1920x1080 nie jest oficjalnie obsługiwana przez D-SUB.

Byłem umówiony ze sprzedawcami w lokalnym markecie dużej sieci handlu elektroniką :) na sprawdzenie z moim laptopem czy to zadziała. Niestety, w momencie rozkładania sprzętu pojawił się kierownik sklepu i zrobił awanturę - efekt taki że nie sprawdziłem :/

Chciałbym się dowiedzieć od Właścicieli modeli 32W4000 lub 32W4210:
czy funkcja o której pisałem działa?
(koniecznie chodzi o połączenie przez kabel D-SUB, a nie DVI czy HDMI)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Pozdrawiam!
 

eude

New member
kolego moventis mam ten sam problem co Ty i powiem Tobie, ze niedawno był uzytkownik osiolek któremu sie udało odpalic 1080, najpiew mial wyswyetlone na TV ze nie obsługuje tego formatu (tryb niedostepny) a po chwili wskakiwal bez problemu, ale np innym uzytkownikom udało sie osiągnac 1600x1200, wiec to zalezy od karty graficznej jaka posiadasz, ja mam zamiar kupic ten Tv w tym tygodniu jak tylko sie pokaże w sklepach wiec dam Ci znac jak mi sie uda, a sprawdzalem na samsungu 32 tym 7 serii i działało bez problemu ; ) pozdrawiam
 

y2maryo

New member
Witam, mam pytanie ziązane z 32W4000 i pracy z komputerem. Nie będe więc zakładał nowego tematu żeby nie śmiecić na forum. Otóż pośiadam wyżej wymieniony TV podłączony z komputerem stacjonarnym przez złącze hdmi karta 8800GS Gainward i wszystko jest ok. Jesli chodzi o dźwięk to mam puszczony liniowo na wzmacniacz i też jest ok. Problem natomiast jest taki, że podczas oglądania wyskakuje mi komunikat w prawym dolnym rogu "Nie obsługiwany sygnał audio, sprawdź sygnał wyjściowy z podłączonego urządzenia". Jest to bardzo uciązliwe.
Próbowałem juz wielu rozwiazań, ale bez efektu. Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził?
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
edue jakim cudem, jak sony samo podaje że 1920x1080p nie jest obsługiwane, jedynie 1600x1200
 

eude

New member
sam byłem zdziwony jakim... ale w watku jakos na ostanich stronach o w4000 Osiołek pokazuje screeny, ponadto rozmawialem na priv i działa mu tak jak pokazal, istotne jest to, ze TV pokazuje, ze nie obsługuje "tryb niedostepny" a po chwili działa (choc nie zawsze), dziwne ;)
 

moventis

New member
Dzięki za odpowiedzi!

eude - zapraszam do podzielenia się wrażeniami jak tylko przetestujesz!

Może Was zainteresować - przejrzałem avforums, i tam też nie znalazłem przekonywującej odpowiedzi.

Gdyby nie działało, może pomóc wykorzystanie programu PowerStrip... z jego pomocą udało mi się parę lat temu u kumpla "zmusić" do współpracy monitor No-Name, który z kartą graficzną chciał tańczyć tylko w 640x480 (a poprzez "przeforsowanie" rozdzielczości i podanego odświeżania, ruszył w 1280x800).
Inny wariant - który rozważam - to:
- Samsung z serii 551 lub 656, które ponoć fantastycznie radzą sobie w roli monitorów
- Sharp LC-32DH65E lub LC-32XL8E - niestety, z jego instrukcji (i niektórych głosów na Forum) wynika, że przez D-Sub obsługuje tylko rozdzielczość 1280x1024 (BTW - czy ktoś z Was wie jak ten TV radzi sobie jako monitor?)

Tak czy siak - eude, chętnie przeczytam Twoją relację :)
 
Ostatnia edycja:

eude

New member
rozumiem, ale masz kabel ktory daje sygnal z VGA (z PC) na Component? bo z tego co mi ktos pisal to te na allegro sa component -> VGA i nie przesyłaja w druga...
 

eude

New member
z Tv jestem zajebiscie zadowolony! ;D ale niestety 32w4000 nie idzie po VGA na 1080p max 1600x1200 i z bokami po bokach nie udalo sie i to na 3 kompach, ale i tak sie jaram ;) pozdr. aaa i po kablówce z aster słabo, ale tu wiadomo, ze nie ma sie czego spodziewac ;)
 
Do góry