Śnieżenie kolorów/podświetlanie LED

Efeso

New member
Cześć,
Nabyłem nowy telewizor z 4K HDR i zauważyłem na PS5 takie migotanie/śnieżenie, ale nie występuje to na całym ekranie, raczej na konkretnym kolorze, nie wiem czy to jest uszkodzony ekran czy może tak to właśnie powinno wyglądać na dużej rozdzielczości? Czy u was też występuje takie podświetlanie ekranu LED?

Po włączeniu pełnego ekranu jest to widoczne, proszę zwrócić uwagę na ten szary kolor okna.
 

Attachments

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    687,5 KB · Wyś: 7

Efeso

New member
To jest VG7400 od JVC, ale już zauważyłem przy innej grze na PS5, że efekt ten znika jeśli wyłączę HDR w konsoli, czyli to coś z hardwarem PlayStation.
 

Efeso

New member
Może sprawa konsoli została wyjaśniona, ale mam dalej problem ze śnieżeniem kolorów, może ktoś się z tym spotkał w innym telewizorze, to może akurat będzie mógł w tej sprawie pomóc.
Porównałem sobie pewien serial na dwóch telewizorach, nowym JVC i starym paroletnim telewizorze, na którym całość ekranu jest ciemniejsza, ale za to nie ma śnieżenia. Też bym chętnie zobaczył na nowym JVC ciemniejszy obraz jak na starym telewizorze, ale za to bez śnieżenia. Nie mam nic przeciwko temu, by ten efekt był na starych filmach z lat '70, ale niestety to śnieżenie jest widoczne nawet w zeszłorocznych filmach, i to w scenach kręconych za dnia, choć mniej widoczne, to jednak czasem się pojawia.
Porównanie 1.jpg
Porównanie 2.jpg
Porównanie 3.jpg


Jak widać na starym TV rury w ciemnej scenie nie widać, a na nowym JVC nawet widać ścianę za rurą. Myślałem że obniżenie jasności, kontrastu i ostrości da jakiś efekt że będę mógł się pozbyć tego efektu śnieżenia/ziarna, ale niestety to sytuacji nie poprawiło, następnie w jasnej "normalnej" scenie było wtedy za ciemno.
Porównanie 4.jpg


Tutaj akurat telefon zrobił przekłamanie koloru, w rzeczywistości zamiast różowego i niebieskiego był czerwony i zielony, jednak proszę zwrócić na scenę ile znajduje się na tym "ziarna". Czy to może być przez uszkodzoną matrycę? Czy może to coś, do czego powinienem się przyzwyczaić?
IMG_20241011_195329_394.jpg

Z imgura wrzucam jeszcze film, jak to wygląda w ruchu
 
Do góry