Smugi na czarnym tle

Ekansik

New member
Witam. Mam Toshibe 32 R3500
Zauważyłem wystepowanie dziwnego zjawiska zarówno przy graniu w gry na xboxie podłaczanym przez component, jak i na cyfrze plus (tej zwyklej, polaczanej przez euro, nie wersja hd). Chodzi o to, ze jak naprzykład jest czarne tło, czy tez szare, w kazdym razie cienmne, i cos sie przesuwa po tym tle, to zostawia smuge. Nie jest ona bardzo widoczna, ale mozna ja zauwazyc. Szczegolnie w teledyskach z czarnym tlem (np. nowa rihanna - take a bow czy jakos tak). Albo tak samo w gta4 widze to w ciemnych scenach. Wyglada to tak jakby czarny w miejscu w ktorym byl przed chwila inny kolor, roznil sie od czarnego ktory jest przez dluzsza chwile statyczny. Po sekundzie cala smuga znika, itd. Czy to normalne? Jest jakis sposob by to zniwelowac? Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek "Ekansik" ;]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wygląda to bardziej na zakłócenia albo złe przewody. Kiedyś też mieliśmy podobny problem. Po wymianie kabli ustąpiło :D
 

Ekansik

New member
dzieki za odpowiedź.

jeszcze mam jedno pytanie dotyczące tego problemu. Mianowicie mam np. ps3 mam podłączone hdmi, ale takim za 30 zł z internetu. Czy w przypadku HDMI, mimo ze jest to sygnał cyfrowy, jest różnica miedzy kablem za 30zł, a np. za 100 zł? Pozatym mam wrazenie ze w mojej Regza 32 R3500 nie dzieje sie nic po zmianach w menu takich rzeczy jak DNR, M100, Redukcja szumów MPEG, czy kolor 3D. Poprostu nie widac zadnej roznicy w obrazie. Te zmiany powinny dać widoczne zmiany w obrazie czy raczej efekt jest do wychwycenia tylko przez wprawione oko? Pozdrawiam

Wojtek "Ekansik"
 
Ostatnia edycja:
Do góry