Słuchawki do Ps3,filmów i kina domowego

dasior10

New member
Witam,przepraszam jezeli dubluje temat ale nie znalazłem takiego zapytania na w innym wątku.
A więc mam Wielką prośbę poszukuje słuchawek do słuchania muzyki,do gier na ps3 oraz oglądania filmów(jednym słowem znaczy do wszystkiego)
Posiadam Harmana AVR 255,CD Harmana HD980, Blu ray Sony bdp-350 oraz ps3 i własnie z tego zestawu będą napędzane słuchawki.
Bardzo wazne jak dla mnie aby zagrały dobrze z kazdym z wyzej wymienionym zródeł.
Zastanawiam sie nad:
AKG 272 HD
AKG K-271
AKG 242 HD
Sennheiser HD 555
Sennheiser HD 558
Sennheiser HD 595
Sennheiser HD 598

Bardzo prosze mnie nie krytykowac ze napisałem chyba wszystkie słuchawki ale o kazdych z nich są bardzo rózne opinie,moze po Waszych odpowiedziach bedę mogł sie skupić na 2-3 modelach a nie jak teraz na 7 .
Które z nich są zamknięte a ktore otwarte lub półotwarte( dane tez rozbieżne)(jakie są między nimi róznice-miedzy budową?)
Cenie sobie też jakość wykonania(bo np.czytałem ze sennheisery lubią pękać gdzieś w okolicach napisu marki na pałąku)
Jak do tej pory słuchałem tylko Philips SHP 9000 ale mnie nie powaliły,oczekuje czegoś lepszego.
BARDZO PROSZE O WASZE OPINIE.
POZDRAWIAM I przepraszam za tak zagmatwane pytanie ale tylko tak potrafiłem to wytłumaczyc:|
 

dasior10

New member
Dzieki pkomp a nie bede potrzebował do tych AKG jakiegos innego wzmacniacza(dlaczego pytam ?ktos tak kiedys pisał i zastanawiam sie czy moj AVR255 da rade)dzieki pozdrawiam
Pkomp opisz mi roznice miedzy otwartymi i półotwartymi,te K-271 to chyba sś zamkniete tak?
Znaczy uwazasz ze z tych co podałem te K-271będą najlepsze(dlaczego tak sądzisz)przepraszam ze jestem tak dociekliwy ale dla mnie to spory wydatek i chce te pieniążki dobrze zainwestować Dzieki pozdrawiam
 

4motion

New member
Ja mam Sennki HD595 jestem bardzo zadowolony, fajny nie za duży bas nie meczą, wygodne, mam już je chyba ze dwa lata i wyglądają jak nowe dodatkowo w zestawie jest uchwyt do stolika więc się nigdzie nie walają.
polecam
 

dasior10

New member
Prosze o podpowiedzi jak w temacie wątku,jestem juz coraz blizej zakupu i nie moge sie zdecydowac a czas płynie.
Zawężyłem pole poszukiwan i na ten czas skłaniam sie ku firmie AKG.
Co wydaje sie Wam lepszego,prawdopodobnie bede musiał sugerowac sie Waszymi spostrzezeniami oraz doswiadczeniem(a moze ktos ma lub słyszał jak one grają)ktore z tych 4 modeli byłyby najlepsze pod zrodło dzwieku z Avr 255:
AKG K-271 MK II
AKG K-240 MK II
AKG K-171 MK II
AKG K-141 MK II
Nadmieniam ze nie wiem co wybrac połotwarte(AKG K-240 MK II,AKG K-141 MK II) czy zamkniete(AKG K-271 MK II,AKG K-171 MK II)-(podobno zamkniete bardzo meczą i nie da sie ich długo słychać-czy to prawda?) niby te słuchawki z serii MK II stają pod kategorią profesionalne.
Myslałem jeszce o serii HD,znaczy o:
AKG-K-272 HD
AKG K-242 HD
AKG K-172 HD
AKG K-142 HD
Niby te s serii HD to kategoria domowa,nie mają odpinanego przewodu jak w serii MK II.
Która z tych serii jest lepsza Waszym zdaniem a moze są takie same(chodzi mi pod względem dzwieku oraz komfortu słuchania,narazie omińmy ten odpinany przewód(nie sugerujmy sie przewodem odpinanym)
Prosze nie piszcie zeby jechac na odsłuch bo w moim przypadku nie wchodzi to w gre dlatego musze polegac na Waszych opiniach
BARDZO WAZNE:CZY POD TE SŁUCHAWKI NIE TRZEBA KUPOWAC OSOBNEGO WZMACNIACZA SŁUCHAWKOWEGO?
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie i sugestie
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ja bym bral polotwarte do muzy - jak lubisz posluchac dluzej i nikomu nie bedziesz przeszkadzal a jak do nocnego sluchania i grania to zamkniete tych dla dj nie bierz szkoda kasy - ogolnie to z tego co ogladalem to AKG k540 albo te K141 mkII ( polotwarte ) dlatego ze nie przeplacisz i bedziesz mial elegancki sprzet jak nie mozesz posluchac to wyposrodkuj potrzeby i nie przepalcaj.:krol: do kina domowego polotwarte sa najlepsze bo jak ampli ma jakis surroundzik sluchawkowy to potrafia ladniej zagrac i stworzyc wrazenie przestrzeni na filmie a do grania to bybyly dobre z mikrofonem wspierajace czat glosowy - spory dylemacik ja mam sharkoony - wiem to nie sa audiofilskie ale sa do wszystkiego i sprawa zalatwiona a nawet muzy na nich slucham jak wieczorkiem i szkoda tylko ze nie sa wlasnie polotwarte ale efekt ten otrzymuje jak jednoczesnie mam sluchawki i ampli gra glosniej to wtedy jest niesamowity efekt hyhy
 
Ostatnia edycja:

dasior10

New member
Witam,odsłuchałem dzisiaj dwa modele jak w wątku tego tematu znaczy AKG K-242 HD oraz K-142 HD i oto znowu pole moich poszukiwań sie zawęża,oto moje spostrzeżenia.
Oba te modele rózni podstawowa rzecz jaką jest wielkosc przetworników(nazwę to nausznikami) znaczy prosto mówiąc 242 sa wieksze (tak jakby były robione na"wieksze uszy")ucho w 242 chowa sie dobrze wokół jest troszke przerwy(miedzy uchem a nausznikiem) lezą na uchu moge powiedziec b.dobrze.
Odczucia z 142 to:napewno mniejsze nauszniki i według mnie nie za fajnie(nie za wygodnie) lezą na uszach gdyz ucho nie jest idealnie zakryte.
Dzwięk z obu modeli naprawdę rewelacja(nie słyszałem lepszych słuchawek)góra,dół oraz środek "MIÓD"
Po moich spostrzerzeniach 142 HD trzeba bedzie z tej walki wyeliminowac(jak dla mnie za mały komfort przez wielkosc nauszników)
Zastanawiam sie teraz nad wyborem miedzy:
Prosze o porównanie które są według Was lepsze:
AKG K-242 HD czy AKG K-240 MK II (półotwarte)
a moze
AKG K-272 HD czy AKG K-271 MK II(zamknięte)
Piszcie co o tym myslicie,pozdrawiam
 
Do góry