słuchawki 5.1/7.1 do 1000zł

Bajero

New member
Witam

A więc od początku. Posiadam głośniki logitech z-5500 i wszystko pięknie ale jak chce pograć wieczorem w jakąś strzelanke to nie moge bo nie zabardzo mam jak na stałe ustawić głośniki w 5.1 i musze improwizować a do tego nie moge chałasować bo rodzice za chwile każą ściszyć więc zastanawiam się nad słuchawkami bo często też gram z kolegami i gadamy jednoczęnie przez skypa więc mikrofon zalecany lecz nie musi być bo moge mieć oddzielnie.

A teraz modele nad jakimi się zastanawiam
1.Sharkoon X-tatic ok. 400zł
2.Logitech G35 300zł-500zł
3.Astro a40 ok 1000zł (ale nie moge znaleźć w polskim sklepie)
4.Sony DR-GA500 ok. 500zł
5.Speed Link Medusa NX 5.1 Surround Headset

Do tego jak by była dyża ryżnica to karte dźwiękową ale musiała by być taka różnica zarówno na słychawkach jak i głośnikach. Co do modelu to chyba creative titanium albo jakiś asus ale nie wiem dokładnie jaki i jeśli macie inne lepsze propozycje to piszcie. Co do słuchawek to nie wiem które najleprze (razor odpoada bo nie ufam tej firmie jeśli chodzi o dźwięk) ale gdyby można było je podłączyć do fona jak bym na miasto czy gdzieś szedł ale nie jest to konieczne.

Z góry dziękuje za pomoc i prosiłbym o odpowiedzi osób posiadających takie bąć inne słuchawki 5.1/7.1 lub bardzo dobrze to imitujące streo. Wszystkie odpowiedzi wolabłym poparte jakimiś dowodami, a nie że "bież te bo fajnie wyglądają" albo coś w tym stylu.
 

edi7777

Member
Szukasz słuchawek do filmów, gier czy muzyki? Wiadomo każde się spiszą ale zależy co bierzesz za priorytet... Jak do muzyki to wszelkie wynalazki 5.1 sobie odpuść - dobre do kompa w tym przypadku byłyby Sennheiser HD595 czy tam nowszy model HD598. Jak chcesz taniej, a lepiej nadające się do gier to Sennki HD555 - mają świetną separację i ogromną przestrzeń (jedne z lepszych do grania na słuch w np. w CSa). Oba modele spokojnie poradzą sobie z filmami ale nie będzie to 5.1 (z drugiej strony kto teraz ściąga filmy dvd? wszyscy idą w divxy i mkv gdzie 5.1 często jest kompresowane, pomijając już to że jest cała masa np. koncertów z beznadziejnie nagranym dźwiękiem). Jak chcesz lepsze modele słuchawek to niezłym wyjściem poza kartą dźwiękową byłoby dokupienie sobie wzmaka słuchawkowego ale to już konkretnie musisz się wypowiedzieć czego oczekujesz po słuchawkach bo tak w ciemno to można bez końca pisać.
 

Bajero

New member
O Sennheiser'ach słyszałem dużo dobrego ale nie do końca chce mi się wierzyć w 5.1 ze stereo a nawet jeśli będzie równie dobry to boje się o to, że jak kiedyś mi w szole nauczycielka mówiła jakiś czas temu to ludzie po słuchawkach (mówiła o pchełkach i dokanałówkach które były w Ameryce dużo wcześniej niż u nas) zaczęli świrować i kończyli w psychiatryku. Stąd moje obawy o to że będą oszukiwać mój mózg i po jakimś czasie świra dostane.

Jednak wracając do tematu to słuchawki po części i do tego i do tego. Bo wieczorem jak gram przez internet to chce słyszeć czy jakiś ciot mnie od tylca nie zajdzie z nożem, a głośników nie mogę co chwila rozstawiać bo to trochę denerwujące (do rozstawienia na stałe nie mam warunków które zniknęły zaraz po kupnie Logitech'ów).

Powiedzmy, że 80% flmy i gry i 20%muzyka z telefonu jak gdzieś bym szedł, ale jeśli lepszym rozwiązaniem było by kuno 5.1 do filmów (+karta dźwiękowa w razie potrzey) i czegoś taniego do muzyki.

Co do jakości i brzmienia to w 5.1 chciałbym czuć sie jak były by to głośniki co najmniej jak te które posiadam. No i tu pojawia się problem bo prawdopodobnie nie posiadam dobrego słuchu. W saturnie pare razy słuchałem przelotnie sestawów głośnikowych, były to Klipsch rf jakiś tam na badziewnym wzmaku, infinity c205 na wzmacniaczu harman-kardon i oba grały tak samo ( jak dla mnie) i nie było to jakoś specjalnie dobrze pamiętając z Electro World Jamo S606 HC3 ale nie pamiętam jaki był wzmacniacz prócz tego że to Pioneer (grały dużo lepiej). Nie wiem czy to że mną coś bnie tak czy ustawienia były skopane. Jedno jednak jest jasne, nie oczekuje jakichś fajerwerków na miano zestawów kina domowego po kilka tysięcy.
 

Bajero

New member
Poza tym że ostatnie to jest pilot to to drugie jest trochę za drogie i wolałbym nie wszystko wydać na jedne słuchawki a na kartę dźwiękową i słuchawki lub słuchawki 5.1/7.1 i stereo tak na wyjścia na miasto czy coś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ja polecam Sharkoony - naprawde dobry i niedrogi zestaw wielofunkcyjny - jeden minus ze bierze tylko DD 5.1 ale do grania idealny, mikrofon super - możliwosci polączen to też plus - muzyka stereo dobra a jak wlaczysz dekoderze DPL to efekt jest naprawde niezly - polecam
 

Bajero

New member
O taką odpowiedź mi chodziło bo filmów to zbytnio nie będę na słuchawkach oglądał (do tego wole głośniki). Jak wygląda dokładnie sprawa z dźwiękiem na Sharkoon'ach głównie w 5.1, a jaką dokładnością Jesteś w stanie określić z kąt dźwięk dochodzi i jak wygląda sprawa ze stereo, czy do tego lepsze były by np. Creative Aurvana Live (lub coś innego) i czy można je podłączyć do np. telefonu jak zwykłe słuchawki dokanałowe czy ten dekoder potrzebny jest?


EDIT:
Zapomniałem o najważniejszym. Jak te słuchawki sprawują się na zintegrowanej karcie dźwiękowej bo raczej będę kupować to wszystko na raty (najpierw słuchawki a za jakiś czas kartę).
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Zapoznaj sie z konstrukcją sharkoonow - one sa przeznaczone do konsol i od PC i od kina domowego maja dekoder ktory jest na optyku wiec wszystko co ma optyk ałt możesz podłączyc ale tylko wciagnie DD no i zrobi Pro logic co akurat swietne jest w stereo jak dla mnie. Do samego stereo to napewno jakies AKG czy zenhajzery beda lepsze ale to jest uniwersalny produkt czyli nie spełni wszystkich wymagan fanatykow. 5.1 w słuchawkach z zasady jest ograniczone przestrzennie ale efekt w grach i w kinie tak samo uważam za dobry i nie raz uratowal mi skóre w BC2 - mozna sobie dynamic range i surround mode ustawic w dekoderze i raz udało mi osiagnac efekt że naprawde kopara mi opadła ale zacząłem kombinowac i zgubiłem to - ale to zależy tez od sygnału a BC2 jak wiemy posiada niesamowite audio - do telefonu bym sie nie bawił z tym - a co do karty zintegrowanej to najlepiej jakby miała i optyk ałt i wyjscie na 4 małe jacki ale teraz to norma wtedy pomijasz dekoder i tylko zasilanie do słuchawek leci :krol:
 

Bajero

New member
Więc do 5.1 idealne za te cenę ale do stereo nie koniecznie. To w takim razie prosił bym o jakieś propozycje stereo (do 200zł z lekką dopłatą jak będą tego warte nie dla audiofila) na kablu lub na bt ale żeby bezpośrednio łączyły się z fonem.
 

Bajero

New member
Więc do gier i okazyjnie filmów Sharkoon idealne a do muzyki AKG K518 DJ. A gdyby tak pójść na hardcor'a i zainwestować w Audio-Technica ATH-T500, wyglądają na dobre no i te parametry od 10Hz-25 000Hz. Niestety nie wiem jak to się przekłada na dźwięk a porównań do innych nie mam bo słuchałem tylko słuchawek do 15zł. Gdyby tego było mało to nie słyszę różnicy między Klipsch RF-42 na badziewnym wzmaku za 900zł a Infiniti c205 na HK co prawda było to w Saturnie. Dlatego nie wiem czy usłyszę do końca tą jakość.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No jak nie słyszysz różnicy na takim sprzęcie to bierz tylko Szarkuny a różnice cen wpłać mi na konto hyhyhy żartuje -ale tak na poważnie to nie szalej bo i tak twoje ucho nie usłyszy tych parametrów. No musisz wybrać optymalnie i pogodzić kilka elementów a to nie łatwe - ja szarkuny mam do zabawy a do stereo mam zacny wzmachol i głośniki - gram na słuchawkach z mikro albo na TV a muzyczka to tylko głośniki - niema co szaleć chyba że masz sosu jak Kadafi to wtedy bierz wszystko.
 

Bajero

New member
Co do słuchu to może jeszcze szanse jakieś są bo podobno różnice słychać dopiero jak sie przywiezie ten sprzęt do domu i posłucha zamiast w markecie gdzie do napędzenia mają ok.2 500m^2 jak nie więcej a w domu ok. 25m^2. Jednak nie zmienia to faktu że najpierw kupie AKG K518 DJ bo bardziej mi zależy na mobilności, a dopiero za jakiś czas kupie Sharkoon'y i jak się będzie opłacało to jeszcze karteę ale raczej chyba z niej zrezygnuje skoro moje Z-5500 dla mnie w filmach i grach są super a karta podobno poprawia znacznie jakość dźwięku na nich a w to mi się wierzyć nie chce żeby przez jakiś kawałek krzemu grały lepiej niż drewniane głośniki za 2 500zł a nawet lepiej od sony za 3 tyś.

EDIT:
Po namyśle doszedłem do wniosku że różnice usłyszę bo gdy kupowałem moje Logi to obok stały Jamo S606 Hc3 i gdy w Piratach z karaibów i skrzynia umarlaka Kraken niszczył ich statek było słychać każde pęknięcie deski a u mnie tylko bas. Jednak gry po 2-3 tygodniach byłem z Tatą w Euro to te same głośniki na wtym samym wzmaku grały jak radio za 30zł, prawdopodobnie nie były dobre ustawienia we wzmacniaczu jak też mogło być w Klipsch i Infinity. Więc próg cenowy podnosimy do 250zł w razie super dźwięku 300zł. Co do tych AKG to mam lekkie wątpliwości, posiadam słuchawki o podobnej wielkości muszli i gąbki strasznie mocno naciskają na uszy i nie da się wyrzymać więcej niż godzine, dlatego proszę o propozycje gdzie ucho jest w całości otoczone pszez gąbke.

Co do propozycji prosił bym aby jeszcez tkoś się wypowiedział bo tak w ciemno wywalać tyle kasy to tak troche ryzykowne, no i czy znacie jakiiś sklep w Łodzi w którymmożna na spokojnie tych słuchawek posłuchać.
 
Ostatnia edycja:

Bajero

New member
Zapomniałem o chyba najważniejszym pytaniu co do Sharkoon'ów, czy da się wyłączyć wibracje na basie nie wyłączając basu lub czy jest jakaś ich wersja nie mająca tych wibracji i po czym ją poznać.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Nie słyszałem o wibracjach a tym bardziej ich nie czuje ? dziwne
jak nie chcesz wydawać kaski to weż tylko szarkoony bo spełniają wszystkie potrzeby chyba ? posłuchasz na nich i zobaczysz czy chcesz dalej inwestować - ale sadzę ze wystraczą Tobie naprawde dają rade ja miałem ten sam problem - i zostałem przy nich tylko
 
Ostatnia edycja:

Bajero

New member
O wibracjach jest napisane w pierwszym poście Słuchawki Sharkoon X-Tatic 5.1 . A co to tego abym kupił tylko Sharkoon jest w moim przypadku trochę nie do końca satysfakcjonującym rozwiązaniem gdyż często słucham muzyki będąc poza domem i chciałbym aby była to dobra jakość. Ty sam pisałeś, że Sharkoon nie nadają się do telefonu więc szukam czegoś co się nadaje do tego. I raczej w pierwszej kolejności kupię stereo.
 

Bajero

New member
Wielkie dzięki za pomoc i zaangażowanie. Decyzja padła pomiędzy Creative Aurvana Live, AKG K518 DJ a Audio-technica ATH SJ5. W tym tygodniu prawdopodobnie będę jechać na odsłuch AKG bo Creative spróbuje skąbinować od kolegi na sprawdzenie a Audio-technica'y nie ma w Łodzi.
 
Do góry