Sky Star 2-wymagania kompa

Gs11

New member
Witam ponownie.Przepraszam,ze zakladam nowy temat,ale moj pozniej juz zostal zamkniety.Mianowicie w temacie,w ktorym pytales sie co sie lepiej oplaca;tuner tv do kompa czy dekoder(np.Ferguson do telewizora)poradziliscie zeby jak juz kupowac karte,to Sky Star 2-jako jedna z lepszych.Mam obecnie troche funduszy,dlatego powaznie sie zastanawiam nad kupnem (http://www.allegro.pl/item137378721_sky_star_2_2_6d_nowa_pilot_i_soft_igla.html).Tylko teraz nie wiem czy na moim kompie bedzie to dobrze chodzic:
-system XP Sp2
-1.4GhZ.1600 athlon Xp+
-Geforce 6600
-1 Gb RAM
-plyta glowna-abit Nf7

PS.
-Zalezy mi szczegolnie na francuskich kanalach TPS-chcialbym moc wreszcie ogaldac lige angielska.
-Aha jeszcze takie pytanka,czytajac troche tematow na teama karty Sky Star 2-niektorzy pisali,ze mozna podlaczyc do nie jaks karte(np. Cyfry+,polsat)zeby moc ogldac legalnie te kanaly).Czy przez ta karte http://www.allegro.pl/item137378721_sky_star_2_2_6d_nowa_pilot_i_soft_igla.html bede mogl sobie podpiac wlasnie cos takiego,ALE WOGOLE CZY MOJ KOMP NA TYM POJEDZIE,CZY JEST ZA SLABY I LEPIEJ SE DAC Z TYM SPOKOJ I KuPIC JAKIS DEKODER

pozdrawiam i z gory dziekuje za odp,PROSZE COS NAPISAC HEH:)
 
Ostatnia edycja:

tuptus55

New member
SS2 to najlepszy wybór do komputera (nie licząc Technotrend S3200). Każdy program do pracy z kartami DVB-S testowany jest najpierw na SS2. Twój komputer jak najbardziej poradzi sobie z programami DVB-S i mpeg2. TPS to kanał kodowany, a na tym forum nie popieramy piractwa i nie podam ci jak ten program oglądać. Do oglądania Cyfry + zakup czytnik Phoenix np. w Cyfronice. Uruchom program SBCK, SBCS i plugin winsc. Jak to wszystko skonfigurujesz i bedziesz miał opłacaną kartę C+ to da się oglądać C+ na komputerze.
 

drstanley

New member
Chyba chodziło o HD....

... czy pociągnie. U mnie na SS2+ Athlon 2500@3200 + GF 6600 LE + ProgDVB na XP SP2 512 MB RAM - programy demo w HD chodzą w zasadzie płynnie, choc czasem przycinają :( Kiedy włączę rejestarcje na HDD to przycinają zdrowo :(((
 

Gs11

New member
Dzieki za odp.

tuptus55-co masz dokladniej na mysli z tymi kodekami,jestem zielony,wiem tylko ze moj kumpel uzywa do karty tv w kompie programu Prog TV-i czesto mu sie tnie,ale obraz chodzi plynie,z tym ze on ma procka 2,0 Ghz a ja 1,4.Myslisz ze moj sprzet wystarczy na plyyne odtwarzanie?

Jakbys mial chwile wolengo czasu to napisz prosze jakie kodeki najlepiej wgrac i do sytemu XP na taki sprzet jak podalem wyzej.Pisze bo po prostu czytam tamten temat z 12 stronamimale nie wiele z tego wiem.:(
 

tuptus55

New member
Jeśli jesteś początkujący to polecam ci zainstalować system operacyjny od nowa. Wgrać do niego ostatnie serwispaki i inne poprawki pobrane z ze strony Microsoftu (w Internet Explorerze wybierasz narzędzia/Windows Update). Do takiego czystego systemu kopiujesz katalog ProgDVB od kolegi. Następnie dopiero teraz wkładasz kartę SS2 do komputera (wyłączonego z prądu). Uruchamiasz komputer (płyta ze sterownikami do SS2 w napędzie) i jak komputer zawoła, że znalazł nowy sprzęt to dajesz aby wyszukał automatycznie. Po instalacji sterowników do SS2 uruchom ProgDVB. Mogą wyskoczyć różne komunikaty o błędach. Zapisz je i podaj na forum to powiem ci co dalej robić albo poproś tego kolegę aby ci przekonfigurował ProgDVB do twojego kompa.
Do oglądania legalnie Cyfry+ oprócz karty Cyfry potrzeba czytnik Phoenix. Jesli masz w komputerze pusty port RS232 to wystarczy ci taki KLIK. Jeśli nie masz portu RS232 lub jest przez coś zajęty będziesz potrzebował taki KLIK, a tu masz forum z pełną informacją co i jak dalej ustawić KLIK.
 

Gs11

New member
Czemu http://upload.dvhk.pl/ juz nie chodzi,zarejestrowac sie tam nie mozna bo admin juz nie przyjmuje nowych uzytkownikow,a sciagac sobie kluczy z glownej strony tez juz nie mozna,wyskakuje okienko logowanie i dupa.
:(

kurde kupilem se karte tv do kompa,to jak na zlosc jedyna,najlepsza strona z kluczami padla,niech mi ktos powie ze zycie nie jest do dupy
:D

PS.

jesli ktos moze podac sowj login i haslo bylbym ogromnie wdzieczny,po prostu chcialbym od czasu do czasu sobie klucze sciagnac do soft.cama,nie wiem moze za jakas mala oplata ktos odstapi swoje konto albo da sie podzielic heheh naiwny jestem
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Pewnie chodziło Ci o forum.dvhk.pl.
forum jest już zamknięte dla nowych forumowiczów gdyż: jest ich tak dużo, że system zaczyna się zawieszać. Ilośc odwiedzin jest tak duża, że serwer odmawia posłuszeństwa. Wielu "Nowych" forumowiczów w zasadzie nie wnosi nic nowego, a nagły wzrost wszelkiego rodzaju "chciejstwa" dla EMU (ci co wiedzą to wiedzą o co chodzi) rośnie wraz z upublicznieniem nowych kluczy i wsadów. Tak jak teraz pomór padł na tych co mieli karty K3, które pozwalały oglądać C+ na lewo. Karty na początku września zgasły i wielu sprzedało je uznając, że nic już nie pooglądają. A tu proszę... coś się ruszyło. I teraz się zaczyna: "A dajcie?", "A gdzie dostać?", "A jak przerobić?". Potem moderatorzy mają pełne ręce roboty bo muszą całą masę tematów zamykać i kasować. To są moje wnioski, które wysnułem na postawie tego co się dzieje na forum. Możliwe jednak, że powody są jeszcze inne.
 

dnc

Moderator
VIP
Gs11 napisał:
Moglby ktos podac link do gotowca jak skonfigurowac progdvb?jakie kodeki wgrac i co trzeba zaznaczyc?:cry:

Gotowce do ProgDVB mozna znaleźć na stronach np. http://upload.dvhk.pl
Najlepsze kodeki MPEG2 to Intervideo, Cyberlink, a dla kart Nvidia, PureVideo.
Kodeki MPEG2
Pure Video: www.nvidia.pl
Ja polecam MyTheatre. Ma lepsze możliwości w tym odtwarzanie MPEG2HD z satelity. Działa pilot zdalnego sterowania bez dodatkowych kombinacji.
 

Gs11

New member
Hey co moze byc przyczynan ,ze tylko kodowane TPS'y sie tna.Inne kodowane programy z Hotbirda na tej samej platformie(francuskie) co TPS'y soe nie tna.Cholera na tych kanalch najbardziej mi zalezalo,zeby sobie poogladac mecze,dlaetgo kupilem karte,konwerter,kabel,przelacznik do konwerterow a tu TAKA KICHA MI SIE ROBI.Normalnie jak na zlosc.

P.S
Mam karte Geforce 6600 na chipsetcie NIVIDY.najlepsze podobno do tego jest PureVideo Decoder,tyle ze trzeba placic,zna ktos link do dramowej instalki(be z triala)?>>?
 

dnc

Moderator
VIP
A jaki EMUCAM stosujesz do oglądania tej platformy? Jeśli masz jednocześnie S2EMU i Vplug to może to jest powodem. U mnie tak się robiło na C+ po zmianie nano. s2Emu i Poormans Seca gryzły się straszliwie. Ja bym najpierw posprawdzał czy czasem jakiś plugin nie "wariuje".
 

Gs11

New member
Jest u S2EMU i Vplug.Ale to chyba nie jest powodem.cos nie tak z kodekami audio i video,ciagle blad ze nie znaleziono jakiegos pliku,co bym nie zaznaczyl.Dnc prosze podaj mi lnik co zainstalowac pod ten sprzet co wyzej napisalem i jakies kodeki do sky calcio,znam roZne storny,ale wiem tylko ze trzeba sciagac noe pliki softcam,key,ale i tak wieksza polowa nie dziala,co nalezy jeszcze sciagac z tych storn i gdzie wgrywac.

bardzo Cie prosze odpowiedz i wyjasnij mi to bo jestesm kompletnym laikiem i co raz bardziej mi szkoda 350 zl na to wszystko

polowa nie chodzi,reszta sie tnie:cry:

Albo czy ten program progdvb moze jakos sobie sam aktualizowac klucze,jesli tak to jak?jakie pluginy wgrac

na dvb,com wszystko jest pozamykane bez hasla,moze jakis link do tej konfiuguracji proga zeby te kanaly chodzily i sie nie ciely???

bardzo was prosze pomozcie
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
Gs11 napisał:
Hey co moze byc przyczynan ,ze tylko kodowane TPS'y sie tna.Inne kodowane programy z Hotbirda na tej samej platformie(francuskie) co TPS'y soe nie tna.Cholera na tych kanalch najbardziej mi zalezalo,zeby sobie poogladac mecze,dlaetgo kupilem karte,konwerter,kabel,przelacznik do konwerterow a tu TAKA KICHA MI SIE ROBI.Normalnie jak na zlosc.

P.S
Mam karte Geforce 6600 na chipsetcie NIVIDY.najlepsze podobno do tego jest PureVideo Decoder,tyle ze trzeba placic,zna ktos link do dramowej instalki(be z triala)?>>?

Jezeli masz GT to pelne wsparcie PV, jezeli GS to niestety karta nie odciazy cpu w takim stopniu, to po pierwsze. Po drugie nie musisz wcale szukac "darmowego" PV. Ten program dosc czesto jest aktualizowany, wiec sciagasz w pelni funkcjonalnego traila i po miesiacu robisz reinstalke... czy to taki duzy problem - podobnie jak kodeki, ktore trzeba co jakis czas instalowac.
 

dnc

Moderator
VIP
W moim poście z 10.50 jest link do kodeków MPEG2. Ściągnij i zainstaluj sobie. Jest tam także wersja PV freeware. Może bedziesz musiał sobie Grapha zrobić bo nie pod kazdym Graphem chodzą kodeki NV.
Karty SS są ponoć dosyć trudne w konfiguracji i obsłudze i nie zawsze chodzą tak jak powinny. Ja mam Twinhama. Działa mi od 1,5 roku i nie mam a nią żadnych problemów.
Popróbuj te kodeki i sprawdź sobie, który chodzi najlepiej.
Ciężko jest mi tez powiedziec jak działa ProgDVB/ Ja mam MyTheatre. Jest co prawda płatny, ale mniej z nim problemów. Niemniej wiem, że różne wersje PD różnie działają. Sprawdź czy masz najnowszą.
EMU musisz sobie sam wgrywac w zalezności od dostępu do źródeł. Nie bedę Ci pisał co i jak, bo nie chciałbym być posądzony o szerzenie piractwa TV. Polecam jednak serwis http://laki.dvhk.pl.
 

Gs11

New member
Jakie kodeki trzeba wgrywac i gdzie pod proga?

prosze niech ktos da link do gotowca do instalacji i proga i wtyczek zeby to jakos chodzilo,anie tylko stronki laki.pl itp.niewiele mi to pomaga jak jestes zielony i poczatkujacy badzcie wyrozumiali

zalamie sie kurde z ta kasa co wydalem na to wszytko

albo do instalcji programu dvb dream

-athlon 1600 xp+
-geforce 6600
-1 gb ram
-abit nf 7
-chipset nivida 2
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Kodeki MPEG2 dodaje sie do systemu, a nie do programu. Można z nich korzystać także w inych programach.
Gotowce:
http://rapidshare.de/files/33319909/ProgDVB_4.53.rar.html

A tak nawiasem. Dobrze jest, żebyś poznał podstawy EMU i obsługi kart DVB, bo dzięki temu łatwiej Ci będzie modyfikować sobie oprogramowanie wg. własnych potrzeb. Dlatego podałem Ci link do Lakiego. To doskonałe źródło wiedzy od DVB.
 
Do góry