Siła, Jakość czy ma wpływ na jakość obrazu?

Sanders

New member
Bez reklam
Witam,

mam pytanie może okazać się dla niektórych osób oczywiste, ale nie jest to mój temat więc mam pytanie czy poziom jakości sygnału ma wpływ na to co jest wyświetlane przez telewizor chodzi o jakość wyświetlania obrazu. Na prostym przykładzie mam dekoder mediabox+ siła sygnału waha się na poziomie powyżej 80% zaś jakość na większości kanałów na poziomie 30%, kupując nowy TV czy będzie to miało znaczenie na jakości obrazu wyświetlanym przez dany telewizor. Dodam, że nie chodzi mi o to, że obraz przerywa etc. ponieważ tak nie jest. Mam zamiar kupić Samsunga PS64f8500 i chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej, obraz żyleta to dla mnie priorytet.

Bardzo dziękuje za każdą odpowiedź, pozdrawiam
 

Lemil

Banned
czy poziom jakości sygnału ma wpływ na to co jest wyświetlane przez telewizor chodzi o jakość wyświetlania obrazu. Dodam, że nie chodzi mi o to, że obraz przerywa etc.

Mam zamiar kupić Samsunga PS64f8500 i chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej, obraz żyleta to dla mnie priorytet.
Siła i jakość jak jest słaba, to może powodować, że obraz się tnie, są różne zakłócenia, niektórych kanałów w ogóle może nie być. Ale na jakość kolorów, ostrość czy szczegółowość obrazu to nie wpływa.

Jeśli chcesz mieć jak najlepszy obraz i chcesz to mieć z telewizji, to znaczy, że jeszcze musisz się bardzo dużo nauczyć. Najważniejsze, co musisz wiedzieć to: Obraz z telewizji, nawet najlepszej, to zaledwie namiastka tego, co może osiągnąć telewizor. Znaczy jak się odpali film z Blu-ray. Druga rzecz, równie ważna, to taka, że polskie platformy to szmelc, jeśli chodzi o jakość. Przyzwoicie nadawanych kanałów jest zaledwie kilka. No a sam sprzęt to nie jest żadne cudo, zwłaszcza te made in Polsat technolodżi;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czym innym jest siła sygnału ,a czym innym jakość sygnału .Jakość sygnału określa stosunek szumu do sygnału tunery szacują tą wartość na podstawie pomiarów statystycznych tzn. jest konieczność pobrania pewnej ilości danych

Niektóre tunery posiadają w tym celu oprogramowanie oparte na tzw.maszynie wirtualnej, przeważnie informacja jest podawana w postaci wychyleń paska (lub jego koloru)
zielony - brak błędów
pomarańczowy - błędy korygowalne (sporadyczne zakłócenia)
czerwony - duża ilość błędów niemożliwych do skorygowania
brak paska - wysoka wartość BER całkowita niemożność odbioru
 

Sanders

New member
Bez reklam
Bardzo Wam dziękuje za odpowiedź, na pewno w tym temacie musiałby się dużo dużo poduczyć ale przynajmniej dostałem krótką a konkretną lekcje, którą na pewno zapamiętam i wiem, że to nie ma wpływu na jakość wyświetlanych programów :) Sam spróbuje ruszyć lekko anteną aby poprawić jakość jak i siłę sygnału, dodatkowo chce aby szło przez dwa kable bo póki co idzie przez jedno,więc muszę kupić podwójny konwerter, ułatwi to na pewno nagrywanie :)

Dzięki serdeczne, pozdrawiam
 
Do góry