Siła i jakość sygnału z Polsatu Cyfrowego, a obraz Z LCD

Samlecho

New member
Witam !
Kupiłem niedawno telewizor "Samsung LE37R82B" i podłączyłem go ( eurozłącze ) do tunera Polsatu Cyfrowego "Echostar DSB-717".
Na tunerze siła sygnału wynosi 76%, jakość 60 %, czasza 85 cm.
Niestety nie mogę powiedzieć, że jestem do końca zadowolony z obrazu.
TVN-y i Polsat1 są do przyjęcia ( może także niektóre inne stacje ), natomiast TVP1, TVP2 czy Polonia mają jakość już dużo gorszą ( smużenie ).
W związkuz powyzszym mam pytania; czy wymiana czaszy na większą ( np. 100 cm ), a tym samym zwiększenie siły i jakości sygnału polepszy jakośc odbioru tych kanałów ? Czy też nie bo tak słabo są nadawane przez nadawcę ( Polsat ) ?
Czy ktoś ma większą czasżę anteny, a tym samym lepszy obraz ?
 

Andrewarm

New member
Nie sądzę aby zmiana anteny pomogła . Moja siostra tez ma cyfrowy polsat
puszca go na 42 cali plazmie LG , jak powiedziałeś polsaty i TVNy są oki ale najgorzej prezetuję sie obraz z 1 i 2 poprostu poniżej krytyki. na N-ce jest lepiej , ale z tego co wiem 1 i 2 najleprza jest na cyfrze.
 

arczi-74

New member
Witam.
Większa czasza nic tu nie pomoże!Lepsza jakość i siła sygnału poprawi ci tylko odbiór TV podczas kiepskiej pogody typy deszcz i śnieg (brak zaniku obrazu lub dźwięku).
Żeby uzyskać lepszy odbiór musisz zmienić Echostar DSB 717 na dekoder HD Samsung DSB-H370G za 199 zeta (wyjście HDMI),ale to też nie do końca poniważ mała ilość programów jest nadawana w HD (high definition television)- telewizja wysokiej rozdzielczości; standard nadawania obrazów i dźwięków w sygnale telewizyjnym charakteryzujący się bardzo dobrą jakością. Rozdzielczość cyfrowego obrazu telewizyjnego HDTV wynosi co najmniej 1280 x 720 pikseli (może być też wyższa, np.: 1920 x 1080), standardowy sygnał analogowy PAL ma rozdzielczość tylko 720 x 576 pikseli.
Także na chwilę obecną zastanawiam się czy jest sens wymiany ??

P.S.
Ja poczekam aż wiecej programów będzie w HD.
 

Samlecho

New member
Witam !
Dziękuję za odpowiedzi, zupelnie jednoznaczne i nie pozostawiające wątpliwości. Swoją drogą zastanawiałem się czy nie zrobiłbym lepiej kupująć plazmę, ale widzę , że niewiele by to pomogło, a ponieważ mam telewizor w oświetlonym pokoju mogłoby być jeszcze gorzej.
 

klolik

New member
CP ma daremną jakość programów TVP bo nie płaci im za nie tylko odbiera z nadajników naziemnych i sam transmituje do swoich abo. Na niską jakość źródła nie pomoże ani HDMI, ani KURO, ani cokolwiek innego.
 
Do góry