Sieć dekoderów/tunerów w domu

sylkis

New member
Witam

Nie wiedziałem gdzie to napisać, więc jeśli temat znajduje się w złym dziale, proszę go przenieść.

Poszukuje jakiś dekoderów HDTV mogących służyć za tunery do PC i TV, rozdzielających między sobą sygnał z jednej karty cyfry+ na wszystkie odbiorniki.

Ludzie polecali mi SmartWi i Dreamboxy, ale one chyba nie dadzą mi tego, co potrzebuję.

Teraz w domu mam duży remont, a jak się skończy, będę miał kilka pokoi z odbiornikami TV: salon, pokój mojej mamy, mój pokój, pokój taty, drugi salon...

Początkowo planowałem użyć SmartWi i w jednym salonie dekoder-klient do smarta, to samo u mamy i taty, w drugim HTPC na Mythbuntu z tunerem z modułem dekodera, również jako klient do smarta, no i iMac z jakimś tunerem-dekoderem (też do smarta) u mnie w pokoju.

Sprawę jednak właśnie komplikuje to, że będę miał u siebie w pokoju zamiast TV iMaca, więc potrzebowałbym tunera/dekodera pod USB/FireWire/itp (do cyfry HDTV) współpracującego z OSX-em i SmartWi, oraz wejściami (SCART itp) pozwalającymi na podłączenie konsoli i przekazaniu sygnału do komputera.

Zaś do pokoju mamy, taty i jednego salonu potrzebowałbym wtedy dekodery HDTV i jakiś tuner PC z dekoderem do HTPC na Mythbuntu do drugiego salonu.

Jako iż chyba ciężko/bardzo kosztownie by było z takim rozwiązaniem, jeden kolega podpowiadał mi, abym pokombinował z Dreamboxami, ale one również zdają się nie być rozwiązaniem dla mojej sytuacji...

A może jednak zrobić sieć jakiś tańszych niż Dreambox dekoderów w jego stylu z HDTV na Linuksie łączących się po lanie, dzielących się kodami miedzy sobą, wtedy mógłbym np dać u siebie takiego, co ma wejście scart i nie byłby pod nic podłączony tylko do iMaca po lanie i udzielałby on kodów każdemu swojemu klientowi będącym pod danym tv w danym pokoju?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, podpowiedzi...
 
Do góry