Sharp vs Hitachi

agrestowy

Member
Witam wszystkich forumowiczów :)

Zastanawiam się nad kupnem telewizora aktualnie wybieram miedzy Sharp LC37X20E, a Hitachi L37V01/VP01.

Mam ogromony dylemat, który z tych telewizorów kupić. Czytałem na forum. Pytałem tez w sklepie u Kikiego. Jednak było to conajmiej 2 tyg temu może coś sie zmieniło - a zakup coraz bilższy :). Ostatnio zaczałem sie zastanawiać czy warto dołozyć jeszcze trochę kasy i kupic lcd z 100hz?

Odelgłość od TV: 2- 2,5m (max 37' - warunek konieczny)
Średnie nasłonecznie - okna południe, wschód.
Ogładanie TV - popołudnie, wieczór
Do: SD (gdzieś do września, kabel UPC), potem HD, PS3
Ograniczenie finansowe: 4500zł (jeśli warto dopłacić dopłace)

Dzięki, z góry za pomoc :)

Pzdr,

EDIT:

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KOJOT80

New member
Hej. Żeby nie było że Cie wszyscy olali ... to ja spróbuję podsunąć parę pomysłów. O tych modelach co mówisz nic nie wiem, tzn. mało o nich słyszałem a więc (nie wpadły mi ani w oko ani w ucho ;) ) a ponieważ trochę sie tym wszystkim interesuję to bym ich nie polecał.
Przy tej odległości 2- 2,5m proponuję coś 32' 37' np:
z zeszłorocznych modeli (2007):
Sharp 32' RD2
Panas 32' LX70 / LX700
(obydwa 100Hz - obraz boski)

może ciut większ LCD 37calowy 2007/2008 a mianowicie:
Toshiba 37' Z3030 - (min. FullHD, 100Hz, fantastyczny design) również jest to LCD z najwyższej półki jeżeli chodzi o obraz ale i cena wyższa 5tys zł.

możesz również poczekać jeszcze kilka dni i najprawdopodobniej w tej samej cenie (5tys.) dostaniesz najnowszy model Panasonica 37' LZD800
"z najlepszą podobno jak do tej pory jakością obrazu" a do tego wypasiony bo: oczywiście 100hz, FullHD, super dźwięk, wyposażony w czytnik kart SD dzięki któremu można odtwarzać nagrane na takiej karcie zdjęcia i 'filmy!!!'

NO I JA SAM SKłANIAM SIE RACZEJ KU TEJ OSTATNIEJ MOżLIWOśCI czekam tylko na testy kikiego jak to jest ztym obrazem, wyniki będą w ciągu kilku dni.
w TYM WYPADKU WARTO BYłOBY DOPłACIć DO 5 tys
 

agrestowy

Member
Dzięki za odpowiedź. ;)

Jeśli chodzi o tego Panasonica to, żeś mnie zainteresował tym modelem. Zatem również poczekam na testy Kikiego :)

Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zaczynając od góry masz:
Hitachi 37 X 01
Toshiba 37 Z 3030

Z Twoich wybrałbym znacznie wyżej notowany Hotachi 37 V 01.
W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 

agrestowy

Member
Kiki a ten Panasonic TX-37LZD800? Moge go dostać ok 5200zł. Wart jest uwagi? Orientujesz się może jak on się ma do Hitachi 37 X 01 i Tośki Z3030? Coś czytałem, że na oko Tośka ma lepszy obraz, czy to prawda?

BTW: Jak duża różnica jest miedzy 37X01 vs 37V01?

Pzdr.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Rozumiem Kiki, ze skoro namawiasz na prezentacje tego hitachi to go masz u siebie. Może warto by zrobic test? Chyba jeszcze nikt z tego forum nie ma lcd Hitachi. Moze warto ludzi zainteresowac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie wjechały - więc test będzie . Ale faktycznie jakość Hitachi jak i pozycja na świecie w tej klasie jest nie zagrożona . Ma wiele rzeczy których konkurencja może pozazdrościć.
 

agrestowy

Member
Kiki, a ten Panasonic TX-37LZD800? Nie wiem na ile to prawda ale podobno bardzo udany model - gotów zagrozić sporej części konkurencji na rynku LCD 37'.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LZD 800 - jeszcze nie znam.
Mam dostępny tyko LZD 80 - ale w takim porównaniu Hitachi bije go na głowę.
 

agrestowy

Member
Kiki moim zdaniem 37X01 ma jedną poważną wadę - cena. Blisko 7000 zł za telewizor 37 calowy to trochę przesada. Moim zdaniem rozsądna granica za telewiozry w tej wielkości i powiedzmy zbliżonych parametrach mieści się w granicy 5000-6000zł maksymalnie. Myśle jako konsument.

A gdybyś miał porównac 37V01 z 37X01? Hitachi nie ma 100Hz - prwada?

Pzdr.

EDIT:
37X01 - ma 100Hz i dużo innych "bajerów" w stosunku do V01. :) - wszystko super tylko ta cena... :(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapytaj o cenę na priw . Hitachi wprowadził promocje na modele .
Korzystaj więc. Bo firma ta bardzo rzadko robi takie akcje.
 

agrestowy

Member
Kiki, słyszałem że L37X01 ma problemy z odwzorowaniem czerni...? Ile jest w tym prawdy - wyczytałem to na jakims ang. serwisie o tv.

Rozumiem, że wg. Twojej wiedzy ten telewizor to ideał jeśli chodzi o 37'? :)

EDIT:
Jak jest z sygnałem SD w tym X01?

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

agrestowy

Member
Jako szcześliwy posiadacz L37X01 - chciałem powiedziec, że to klasa sama w sobie - skalowanie kanałow SD idealne, jeszcze nie testowałem telewizora pod kątem HD. Moge z całą odpowiedzialnością polecić ten telewizor każdemu.

Niedługo założe wątek z testem i fotkami - tylko się jeszcze nacieszę tym czarnym slicznym cacuszkiem :D

Dzięki Kiki za pomoc i wogole :)

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest nawyższa klasa światowa. Więc zdziwiłbym sie raczej że jest inaczej .
Telewizor jest - jak piszą bez wyjątku wszyscy użytkownicy

moz-screenshot-1.jpg
xl_l37x01-1.jpg
 
Do góry