Sharp LC-60LE857E-test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel-jeszcze mnie..

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp LC-60LE857E - test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel nowej generacji - jeszcze mnie zapragniesz ...

Sharp zapowiadał, że nowe zmiany tym razem będą nadążać za obowiązującymi trendami.
I faktycznie nowy design ukazuje naszym oczom to co najpiękniejsze i nie przemijające.
Prostotę, elegancję, perfekcję wykonania i czystość formy.
img-P-lcd-tv-LC-60LE855_857_858E-Lifestyle.jpg
Produkując ten telewizor Sharp zapatrzył się na najbardziej "designerskie" telewizory na rynku , telewizory firmy Loewe.

Życie jak obraz, obraz jak życie.
Tworzyłbym wszystkim, po nocach, skrycie.
Jak promień słońca życie wciąż toczy.
Radość jakości w Twe życie wkroczy
.

img-P-lcd-tv-LC-60LE855_857_858E-Front-inlay.jpg

Stojąc obok tego telewizora, dotykając aluminiowej obudowy już wiemy, że czeka nas spotkanie z dystyngowanym przedstawicielem nowej generacji.
Zapewne Ci którzy wolą plastikowe "przeboje" będą mieli inne zdanie.
Ale Ci którzy już skorzystali z prezentacji modelu w domu nie mieli wątpliwości co wybrać. (Ostatnio model trafił do członków klubu Harley-Dawidson)

025_P1550413.JPG

A ten telewizor to profesjonalista potrafi znaleźć się w każdych okolicznościach niosąc radość jego widzom nie tylko wyglądem ale również znakomitą jakością.
Jak znakomitą ?

Całość tu :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...y-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html#post885667
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj widzialem go w MM o ile sie nie myle, z wygladu moze byc ale przede wszystkim cena jest niezla jak na 60 cali bodajze kosztowal 10500 zl... teraz jak jeszcze jakosc i niezwodnosc jest w tej cenie to bardzo dobra oferta na rynku... chyba ze w MM to byl inny model..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to jest QUTARON !!!
003_P1610475.JPG

Sharp nigdy nie miał problemu z kolorem białym.
Jest czysty i intensywny jak wyprany w proszku .....
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Napiszę, napiszę :) Nie mogę się już doczekać :) Aczkolwiek szybko go nie skalibruję. Aktualnego LE840 dopiero po kilku tygodniach udało się ustawić. A dziś po przeczytaniu wielu uwag nt. właśnie 857, postanowiłem wprowadzić kilka korekt do mojego.... i jest jeszcze lepiej :) I uważam, że żadna maszyna/urządzenie tak nie ustawi jak sam człowiek okiem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja to temat morze...
Jestem innego zdania. Próbowałem na chybił trafił , z marnym rezultatem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ale jak chybił-trafił trwa kilka tygodni... to się da :)

Inna sprawa, że ja ustawiam wszystko z wyjątkiem dwóch rzeczy, które są dla wielu najważniejsze i to właśnie one są tematem rzeka. Nie ruszam CMSu i wzmocnień kolorów/bieli.

Ja ustawiam pod siebie całą resztę. Tryby filmmowe, dodatkowe Hz, kontrast, jasnośc, ostrośc, gammę, kolor, zakres kolorów, OPC, subpixele, itd, itp. Wychodzę z założenia, że fabryczne kolory są ok. Nawet jeśli ktoś twierdzi inaczej to co za różnica? I tak nie wiem jak była ustawiona kamera, z jakim filtrem, itd. Jedyne co ewentualnie tracę, to "nie widzę takiej gamy jak chciał tego reżyser w filmie". W TV i tak nie ma to znaczenia (dochodzą przekłamania stacji tv). Znaczenie ma tylko przy płytach. A i tak dalej mamy przekłamania odtwarzacza, itd.

Reasumując. Ustawiam całe multum funkcji pod siebie, z pominięciem CMS (kolory) i wzmocnień pozycji (nie do końca nawet wiem co to daje - są 3 ustawienia dla "niskich" i 3 ustawienia dla "wysokich", ew. włącza się 10-punktowe ustawienia i wtedy jest tego cała masa).

EDIT: a jeśli komuś wychodzą kolory ewidentnie złe na ich ustawieniu fabrycznym to znaczy, że:
- skopał pozostałe ustawienia (np. gammę, temperaturę kolorów, kontrast, itd, itp),
lub
- ma kiepski tv (wtedy można się ratować kalibracją, ale... po co w ogóle kupować słaby tv?).

Wydaje mi się, że przy tv niekoniecznie najlepszych, ale po prostu dobrych, na ustawieniach fabrycznych kolorów i z indywidualnym podejściem do całej reszty, można osiągnąć super obraz. Wymaga to wielu testów, ciągłego oglądania tych samych scen, sprawdzania jak dane ustawienia wpływają na obraz, ale koniec jest super plus człowiek lepiej zna możliwości swojego tv i działanie poszczególnych funkcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry