Sharp LC-46LE540E

Basu

New member
Witam.

Mam kilka problemów z moim Sharpem praktycznie od nowości.

Sharp LC-46LE540E
Soft najnowszy, z tym że problemy występowały na każdym z poprzednich.
Problemy:
Telewizja naziemna DVD-T.
Kilka kanałów np:
- TVN czasami pokazują się na obrazie takie spore kwadraciki (coś w stylu zakłóceń jak kiedyś na
kasetach VHS z magnetowidu). Czasami jest spokój, a czasami pokazują się co chwilę.
- Np kanał Puls. obraz co jakiś czas tak jakby spowalniał o kilka klatek co kilkadziesiąt sekund.

Problem z przed kilku dni. Programy głownie z grupy TVP, nie działały poprawnie, praktycznie bez obrazu. Ponowne wyszukanie kanałów spowodowało że zniknęła większość kanałów, z grupy TVP większość zniknęła.
Przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wyszukanie kanałów - tym razem wszystkie wyszukał i odtwarza, z tym że są też problemy wyżej opisane.

Z odbiornika satelitarnego:
Sygnał poprzez wejście HDMI, np, kanał w wersji zwykłej - OK, a ten sam w wersji HD obraz rozjeżdża się z dźwiękiem.

Niezależnie od źródła:
na obrazie są takie malutkie prostokąciki (cały ekran) , najbardziej widoczne na czarnym kolorze.


Mam oprócz tego w innym pokoju Sharpa LC-32LE i Toshibę, wszystkie na tej samej instalacji antenowej. Żadne z powyższy problemów nie występują na nich.

Telewizor był dwukrotnie w Warszawskim serwisie (gwarancja) i usłyszałem że OK wszystko, obraz taki jak na innych, a inne problemy to wina oprogramowania.

I tutaj mam prośbę, ponieważ na innych telewizorach nie mam takich problemów, a temu za kilka miesięcy kończy się gwarancja, więc poproszę o Wasze opinie i pomoc w powyższym temacie.
Czy serwis po prostu stosuje metodę spychologii, czy to jakiś szczególny przypadek.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry