Sharp LC-40LE810E + dysk sieciowy, zewnętrzny.

berkut

New member
Witam.

Powoli przekonuję się do zakupu tego lcd, ale może ktoś podpowie mi czy jest możliwość, żeby zastąpić brakujące DLNA dyskiem sieciowym, zewnętrznym? Dokładnie zależy mi na przesyłaniu drogą bezprzewodową filmy, muzykę oraz zdjęcia z laptopa do dysku sieciowego i dalej do telewizora.

Nie interesuje mnie model wyższy 820E z powodu przeszklonej matrycy.

Wiem, że dyski zewnętrzne sformatowane do FAT32 są kompatybilne z tym tv (nie wszyskie, może ktoś zna konkretne modele? ) przez USB.

Pozdrawiam.
 

radoskur

New member
NTFS też daje radę - ja mam zwykły dysk samsunga 320GB (2,5 cala) wykrywa i chodzi (zdjęcia, filmy, muzyki nie testowałem) z małym ale... jeżeli myślisz o materiałach 1080p to się rozczarujesz bo TV nie wyrabia i płynność mocno spada. lepiej zaopatrzyć się w jakiś odtwarzacz multimedialny. Ja osobiście używam WD Live i jestem bardzo zadowolony Cena 450 + dysk. Odtwarzacz ten z alternatywnym softem pozwoli na oglądanie praktycznie wszystkiego i dyski sieciowe też obsługuje. Telewizor jest jak najbardziej OK ale tylko i wyłącznie po kalibracji oraz przy materiale HD przez HDMI. Obejrzałem już około 30 filmów w full hd i jestem zadowolony z zakupu zarówno TV jak i odtwarzacza WD.
 

arturdj

New member
NTFS też daje radę - ja mam zwykły dysk samsunga 320GB (2,5 cala) wykrywa i chodzi (zdjęcia, filmy, muzyki nie testowałem)

Zgadzam się z poprzednikiem, NTFS też śmiga. Ze swojej strony jeszcze dodam takie spostrzeżenie, mianowicie jeśli dysk jest podzielony na więcej partycji to odbiornik wykryje i odczyta tylko partycję C, pozostałe partycje będą niewidoczne.

Jeśli ktoś ma inaczej proszę się podzielić opinią :smile:
 
Do góry