Sharp LC-32RA1E problem podłączenia PC - TV - Karta radeon 9600 Pro

osek

New member
Witam
Szukalem juz na calym forum i nie moge znalezc rozwiazania podobnego problemu, dlatego pozwolilem sobie umiescic ten post.
Posiadam telewizor Taki jak w tytule czyli LC-32RA1E
W komputerze posiadam karete radeon 9600pro 128mb posiada wyjscie DVI, S-video, i zwykle monitorowe. Niewiem jak podłączyc go z tv, najpierw kupilem kabel DVI/HDMI myslalem ze bedzie extra a okazala sie dupa, po podlaczeniu rozdzielczosc maksymalna jaka sie ustawila to 640x480 czyli klapa, dodatkowo ekran caly sie delikanie trząs. i to mnie bardzo zdziwilo bo myslalem ze takim podlaczeniem bede mial najlepsza jakosc a tak nie bylo.
podlaczylem wiec przez zwykle kable monitorowe, tu juz bylo dobrze bo moglem ustawic rozdzielczosc 1024x768, ale tu pojawia sie problem czarnych pasow po bokach, i trzeba rozciagnac, obraz ale wtedy wyglada to kiepsko. probowalem ustawic rozdzielczosc panoramiczna ale za chiny nie da rady. Zostalo mi wejscie S-video ale nie kupowalem jeszcze bo nie wiem czy warto znowu wywalac kase? czy bedzie taki sam efekt jak przy polaczeniu zwyklym monitorowym ??
Czy da sie cos zrobic zeby tak nie bylo ???
czy przy polaczeniu DVI HDMI to wina kompa czy TV ? czy jak bym mial karte dostosowana do HDTV to wtedy bylo by juz nornalnie ? prosze o pomoc!!!
Wierze ze nikt nie oleje tego postu i dostane chociaz krotkie odpowiedzi.
 

osek

New member
A czy jak bym mial lepszą karte graficzną z obslugą HDTV to wtedy normalnie bym mogl podlaczyc przez DVI/HDMI ? czy to by nic nie zmienilo ?
 

redlum

New member
Bez reklam
pewnie tak - ale reki sobie nie dam odciac - ja podlaczam TV do Lapa przez D-suba i mam rodzielczosc 1366x768 - do ogladania filmow w 720p w sam raz
 
Do góry