sharp czy toshiba

bakol

New member
Już byłem zdecydowany na Sharp'a LC 32D44 (ok 2200zł) ale po przegladnięciu oferty Saturna okazało się że wystarczy dopłacić coś ok. 200 zł i mam Toshibe 32R3500. I tu narodził się dylemat! Dołożyć 200 czy brać Sharpa, a może jeszcze coś innego w tym przedziale cenowym?
panowie (i panie) co robić?
Tv ma stać w sypialni.
Sygnał głównie Cyfrowy Polsat 90% i DVD 10%
Odległość od ektanu ok. 3m
Ma to być drugi tv ogladany głównie wieczorem (filmy sport)
W chwili obecnej, przez jakieś 3-4miesiące będzie to jedyny tv później planuje kupić plazmę do salonu (chyba Panasonic 42-50 PY85).
Jednocześnie prosiłbym o dobór dvd do zaproponowanego tv (dvd z HDMI, skalowaniem obrazu do HD i może jeszcze USB jeżeli to możliwe cena 300-400zł).
Z góry serdeczna dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przy tej odległości spokojnie możesz brać 32 D 44 Sharpa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927

Tym razem zaczynamy od sygnałów SD. Telewizja Polska na pierwszy ogień i wyrazistość dobra nawet z 0,5 metra. Ale je się odsunęliśmy dalej jakość skoczyła potęgując wrażenie.
ac73ffd1f0b4d425med.jpg


ale sprawdź:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Chwila nieuwagi i nasz udział był mocno zagrożony w wyścigu.
p1050635ft8.jpg


i panasonic 32 LX 85
 

bakol

New member
Dzięki za podpowiedz
Moja kobieta będąc w saturnie stwierdziła że Toshiba ma ładniejszą nogę i po tym argumęcie nie miałem wyboru. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem 32R3500. Gra naprawde ładnie ale mam pytanie do osób które zetkneły się z tym tv. Jakie ustawienia obrazu macie? Wiem że to sprawa indywidualna ale może moglibyście coś zaproponować.
 

bakol

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Oglądając TV w nocy zauważyłem że rogi ekranu są jakby lekko podświetlone przy czarnym tle. Zjawisko zaobserwowałem tylko w nocy tylko w rogach ekranu i tylko dla koloru czarnego, w innych przypadkach wszystko jest ok. Czy jest to zjawisko normalne? czy może mam wadliwy telewizor? a może jest to wina złych ustawień telewizora?
 

Jedras

New member
Wydaje mi sie, ze jest to raczej normalne, jeszcze nie widzialem w zyciu idealnie podswietlonej matrycy LCD i wlasnie najczesciej w rogach sa takie przeblyski. Ale moze malo widzialem :)
 
Do góry