sHARP 46LE730E przycina filmy MKV i sygnał sat. z euro scard

comandos21

New member
Cześć wam, jestem nowy. Od 2 dni stałem się posiadaczem tv jak w tytule... Otóż zauważyłem, że obraz z dekodera CP połączonego kablem euro scard co jakiś czas tnie. 2 rzecz to to, że przy odtwarzaniu formatu MKV przez usb też co jakiś czas zauważam drobną zacinkę.. nie jest zauważalna bardzo ale ja akurat jestem wyczulony na to, moja żona nic nie zauważa.

Oprogramowanie v 1.38 a więc nowe tv prosto ze sklepu.

Może mi się wydaje ale gdy ustawiam te parametry od drżenia obrazu i polepszenia go to bywa mocniej ten efekt widziany:/ kurcze dałem za tv 2999 z okularami i nie wiem co robić:/ wg mnie tak nie powinno się dziać.

Aha proszę moderatorów o przeniesienie tematu w odpowiedni dział a nie usuwanie go. Pozdrawiam

Czyżby zły zakup??? Da się wgrać jakieś kodeki?:blagam::blagam::blagam::blagam:
 
Ostatnia edycja:

Nacho85

New member
U mnie w domu jeden z tv to właśnie 730 i było to samo, tylko że dekoder c+, połączony identycznie. Strasznie irytujące przycinanie podczas oglądania meczów. Zmieniłem dekoder na hd podłączony przez hdmi i wszystko jest ok.
 

comandos21

New member
Dzięki kolego, już się bałem że coś nie tak. Zobaczy się co bd jak podepnę dekoder hd. Mówisz, że nawet wł ustawień tych zaawansowanych ( red.szumów i fine motion)ma max nie przycina? a co z odtwarzaniem filmów w formacie MKV też czasem się podobnie zachowuje... czyżby za ciężki format dla naszych tv?
A i do którego wejścia hdmi podpięty masz?
Podziel się opinią jak ma się obraz nadawany sygnałem SD ale podłączony HDMI duża różnica niż jak było euro scart'em podpięte?

Jakiś specjalny masz ten kabelek HDMI czy najzwyklejszy najtańszy?
 

Nacho85

New member
Kabel kupiony w markecie za 39,99, podłączony pod 3 wejście.
Nic teraz się nie przycina, to samo dotyczy odtwarzanych plików mkv przez tv, ale tylko na początku sprawdzałem tą opcję. Jak coś to do filmów mam BD i przez niego się ogląda.
Tak się zastanowiłem i obrazu SD to jak na dobrą sprawę nie oglądam, więc nie odpowiem :)
 

comandos21

New member
Dziś podczas oglądania filmy z usb. Znów przycina obraz, fine moution nie daje nic, nie potrzebnie aktualizowałem oprogramowanie...
Kurcze tv nówka i takie coś się dzieje... do bani. Film jest: o takich parametrach(760p BluRay x264 mkv) więc powinno być oki co nie?
 

comandos21

New member
Wyłączyłem Fine Motion i redukcję szumów dałem na niski w opcji zaznaczyłem "film" i trochę pomogo ale dalej czasem zatnie:/ czy ktoś już poradził sobie z takim czymś?
 

Ardamus

New member
Dziś podczas oglądania filmy z usb. Znów przycina obraz, fine moution nie daje nic, nie potrzebnie aktualizowałem oprogramowanie...
Kurcze tv nówka i takie coś się dzieje... do bani. Film jest: o takich parametrach(760p BluRay x264 mkv) więc powinno być oki co nie?

Witam. wg mnie to toprzycinanie moze miec cos wspolnego z pendrivem lub dyskiem usb. Zarowno pendrive jak i zewnetrzny dysk twardy maja ograniczona szybkosc odczytu- u mnie ten sam dysk twardy po usb odczytuje blue ray, mkv itd , ale juz filmy w 3D zacinaja. Pozdrawiam
 

Ardamus

New member
Pod Blu-Rayem wszystko było ok. Przypomniało mi się teraz, że dekoder od c+ czasem zawieszał też tv i trzeba było go resetować poprzez wyciągnięcie wtyczki z kontaktu.


U mnie w takim przypadku pomogla aktualizacja oprogramowania Tunera satelitarnego ( zaznacze , ze nie posiadam tunera zadnej platformy-wlasny programowalny tuner )
 
Do góry