seria BRAVIA V4500 z tunerem HD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wspaniały wygląd, świetny obraz: nowa, stylowa seria BRAVIA V4500 z tunerem HD​


Nowoczesny tuner telewizji naziemnej gotowy do odbioru sygnału HDą (MPEG4)
Tryb obrazu – wyświetlanie fotografii w rozdzielczości HD
Innowacyjna stylistyka inspirowana nową koncepcją wzorniczą Draw the LINE
Technologia BRAVIA ENGINE 2 – wiernie odwzorowane szczegóły i kolorystyka obrazu

Telewizory BRAVIA z serii V4500 łączą pierwszorzędny obraz z funkcjonalnością. Gwarantują najwyższy poziom rozrywki przy wyświetlaniu filmów z płyt Blu-ray Disc™, grach na PLAYSTATION®3 czy oglądaniu programów HD.
Seria V4500 należy do nowej linii wzorniczej Sony Draw the Line. Koncepcja ta wyróżnia się stonowaną, oszczędną formą zewnętrzną, dzięki czemu nic nie odrywa widza od obrazu na ekranie.
Linię tworzą modele z ekranami o przekątnej 26, 32 i 37 cali. Dla większej wygody wyboru miejsca odtwarzania, wszystkie są wyposażone w obrotową podstawę.
Wszystkie odbiorniki V4500 posiadają nowoczesny tuner telewizji naziemnej MPEG-4 AVC HD. Umożliwia on odbiór sygnałów analogowych, cyfrowych oraz HDTV.
Świetna jakość obrazu HD jest zasługą technologii BRAVIA ENGINE2 najnowszej generacji, nadającej obrazom niezrównane bogactwo i głębię. Panel LCD o rozdzielczości 1360 × 768 wyróżnia się wyjątkowo dużym współczynnikiem kontrastu dynamicznego (33 000:1 w modelach z ekranem 26" i 32"), co przekłada się na głęboką, kinową czerń bez utraty szczegółów. Technologia 24p True Cinema umożliwia wyświetlanie filmów z płyt Blu-ray Disc™ w tempie 24 klatek na sekundę - dokładnie tak, jak zarejestrowała go kamera filmowa. Dzięki temu obraz i dźwięk będą zgodne z zamierzeniem reżysera.
Kiedy odbiornik nie jest wykorzystywany do oglądania programów czy filmów, można go przeobrazić w dzieło sztuki. Użytkownik ma do dyspozycji sześć fabrycznie zaprogramowanych obrazów, od van Gogha˛ do pop-artu. Można także prezentować własne fotografie. Wystarczy podłączyć dowolną, współpracującą pamięć USB. W opisywanym trybie zmniejsza się jasność ekranu, który przypomina dzięki temu odbitkę fotograficzną lub obraz. W porównaniu z oglądaniem telewizji, pobór mocy może się zmniejszyć o 35%ł.
Przeglądanie programów różnych stacji telewizyjnych, wybieranie wejść, włączanie trybu obrazu i inne czynności wykonuje się niemal intuicyjnie, dzięki ekranowemu menu Sony XMB™ (Xross Media Bar™).
Technologia BRAVIA Sync umożliwia sterowanie całym kinem domowym przy użyciu pilota od telewizora. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a wszystkie urządzenia włączą się i będą gotowe do odtwarzania – bez żonglowania pilotami, wybierania wejść i regulowania poziomu głośności. Technologia ta umożliwia także użycie pilota od telewizora do obsługi podłączonej kamery Handycam® zgodnej z BRAVIA Sync.
Podłączanie innych urządzeń – konsoli PlayStation®3, odtwarzaczy Blu-ray Disc™ i kamer HD Handycam® umożliwiają trzy gniazda HDMI.
„Starannie dopracowana pod względem estetyki, łatwa w użyciu seria BRAVIA V4500 oferuje nową jakość domowej rozrywki w trakcie oglądania telewizji i filmów”, komentuje Hiroshi Sakamoto, wiceprezes ds. marketingu w Sony Europe. „Teraz, dzięki wprowadzeniu tunera HD, jest jeszcze więcej możliwości oglądania obrazu o najwyższej jakości, która zapiera dech.”
ą W strefach dostępności sygnałów zgodnych z DVB-T / DVB-C
˛ Łan pszenicy z cyprysami, 1889, Vincent van Gogh / National Gallery, Londyn / The Bridgeman Art Library
ł W trybie „Vivid”

Seria BRAVIA
V4500: najważniejsze cechy
Wielkość ekranu​
26 cali​
32 cale​
37 cali​
Tryb obrazu​
Tak​
Tak​
Tak​
BRAVIA™ ENGINE 2​
Tak​
Tak​
Tak​
Rozdzielczość​
1366 × 768​
1366 × 768​
1366 × 768​
BRAVIA™ Sync​
Tak​
Tak​
Tak​
XMB™ (Xross Media Bar™)​
Tak​
Tak​
Tak​
24p True Cinema™​
Tak​
Tak​
Tak​
Przeglądarka fotografii USB​
Tak​
Tak​
Tak​
Tryb Theatre Mode​
Tak​
Tak​
Tak​
Kąt widzenia 178°​
Tak​
Tak​
Tak​
Zintegrowany tuner HD MPEG-4 AVCą​
Tak​
Tak​
Tak​
Wbudowany tuner telewizji cyfrowej​
Tak​
Tak​
Tak​
3 wejścia HDMI™​
Tak​
Tak​
Tak​
2 gniazda SCART​
Tak​
Tak​
Tak​
Wejście komputerowe HD15​
Tak​
Tak​
Tak​
Obrotowa podstawa​
Tak​
Tak​
Tak​

Telewizory będą dostępne od czerwca, w orientacyjnych cenach:
KDL-26V4500 ok. 3 000 zł
KDL-32V4500 ok. 3 600 zł
KDL-37V4500 ok. 4 800 zł

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Informacja o środowisku naturalnym
Mając na względzie tak zwaną odpowiedzialność środowiskową, firma Sony systematycznie analizuje i adaptuje swoje procesy produkcyjne
 

mirsiek

New member
A miało być na europę:
700 euro ( ok2500) za serię 26V 4500 i
749 euro ( 2600 ) za serię 26E 4XXX.
Znowu okazuje się, że polska pazerność jest nieeuropejska.
Ciekawe, co na to nasi "ludzie interesu" , czy Ty Kiki masz coś z nimi wspólnego? Zobacz tu -
http://www.lcd-compare.com/index.php?action=compare&SONKDL26V4500=on&SONKDL26E4000=on

Sony znowu mami ofertą 5-lat gwarancji, a nowe modele w większej ilości wprowadzi pewnie po 30 czerwca, podobnie jak to było pół roku temu. Co się jednak dziwić, nawet oni wietrzą magazyny.
Mam nadzieję, że nasi handlowcy dołączą do europy.
 

jtd

New member
Bez reklam
Serwis nowetrendy.pl podal informacje ze seria V4500 bedzie miala elektryczna obrotowa podstawke regulowana z pilota. Czy to prawda ??
 

Robertus64

New member
Bez reklam
5 lat gwarancji to nie byle co , szczególnie jak się kupi tv za spory grosz , to ogromny koomfort 5 lat spokoju.
 

mirsiek

New member
Robertus64 napisał:
5 lat gwarancji to nie byle co , szczególnie jak się kupi tv za spory grosz , to ogromny koomfort 5 lat spokoju.
................................................................................................

Tylko zwróć uwagę, że tą przedłużoną gwarancję chcą nam sprzedać. Jak do tej pory nie spotkałem nigdzie (w normalnym e-sklepie) po za Polską sony 26V4500 za 850 euro, choć obiecywano za 350 - 500 zł mniej. Ciekaw jestem czy cenę podbił Sony, czy sprzedawcy? Nie będę krył, że 5- lat spokoju kusi, a jeszcze bardziej sam TV nawet gdyby nie miał (choć ma) obrotowej podstawki, bo przecież nie będę co 5 minut zmieniał miejsca siedzenia. Mało istotny bajer szczególnie przy kątach jakie posiada jego matryca.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
W tej chwili tą gwarancję na 5 lat masz za darmo , do 30 czerwca jest promocja Sony - wszystkie tv 5 lat gwarki;) ;) ;) z czego i ja skorzystałem i zamówiłem wczoraj Soniacza , a co Dzień Dziecka za pasem:)
 

mirsiek

New member

ambrozka

New member
Tak w kwestii formalnej. Czy ktoś z moich szanownych przedmówców przeczytał na stronie SONY POLSKA regulamin promocji 5 lat gwarancji? Jeśli nie to służę wklejając odpowiednie punkty regulaminu: POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Gwarancja Extra jest odpłatną umową zawieraną pomiędzy użytkownikiem sprzętu powszechnego użytku Sony (zwanym w warunkach Gwarancji Extra Klientem), a Sony Poland Sp. z o. o. 2. Zawarcie Umowy Gwarancji Extra daje Klientowi, w zamian za jednorazową, ryczałtową opłatę prawo do korzystania z usług Autoryzowanych Stacji Serwisowych bez innych dodatkowych kosztów na zasadach i warunkach określonych poniżej. 3. Zawarcie Umowy Gwarancji Extra następuje poprzez wypełnienie przez Klienta i przesłanie do Sony Poland “Wniosku o wystawienie Gwarancji Extra”, oraz dokonanie wpłaty ustalonej kwoty na kontopodane w informacjach. Po otrzymaniu wniosku i potwierdzeniu dokonania wpłaty, Sony Poland wystawi i prześle Klientowi Kartę Gwarancji Extra zawierającą dane Klienta, dane Produktu oraz okres ważności Karty liczony od daty zakupu Produktu. Wynika z powyższych że za możliwość dodatkowej gwarancji firma SONY pobiera DODATKOWĄ OPŁATĘ.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
to trzeba się wywiedzieć ile chcą za te 5 lat gwarki , bo jak była promocja gwarancyjna ostatnio to nie było dodatkowej opłaty , kupiłem wtedy Soniacza S3000 i wydrukowałem sobie ze strony certyfikat ale moze teraz biorą pod bajer - ale nic to dobre i dwa lata:krol:
 

Marcin82

New member
Obecnie również nie pobiera się opłaty, w okresie poza promocją opłata dopiero występuje-jest to wyszczególnione na stronie internetowej Sony
 

mirsiek

New member
Oczywiście Marcin32 ma rację jeśli chodzi o gwarancję do 30 czerwca, do TV
z serii Sony V którego dotyczy temat nic nie mam, powiem więcej mam zamiar go kupić, tylko jak pisałem mam zastrzeżenia co do ceny "polskiej".
A co na to autor postu KIKI skąd te różnice (w cenach)?
 
Ostatnia edycja:

Evillus

Member
Japończyk potrafi

Jak oni to zrobili?? Na stronie producenta 32" SONY z serii V ma 65,9 cm szer. a sam ekran ma 70,5 cm :) Jednak Japończyk potrafi :D
 

musti

Banned
Cena z postu @kiki jest ceną sugerowaną przez dystrybutora. Poczekaj jak te modele pojawią się na półce i wtedy dopiero porównasz...
Pierwsze egzemplarze nowych V powinny być w sklapech na początku czerwca. E już jest (32").
 

amadeo

New member
Instrukcja obsługi m.innymi w języku polskim (jest wspólna z serią W4000 i E4000) (~40MB):
http://pdf.crse.com/manuals/3298243411.pdf

Ceny podawane przez Sony Polska:
http://www.sony.pl/res/attachment/file/84/1142500960184.pdf
to ceny referencyjne, w związku z czym nie należy się tym przejmować. Nawet w sklepach Centrum Sony:
http://www.centrumsony.pl/files/2008-05_Centrum_Sony.pdf
ceny serii W4000 są już niższe od cen referencyjnych.

Podstawa nie jest oczywiście sterowana pilotem.

Gwarancja na wszystkie TV Bravia w okresie od 15 maja do 30 czerwca wynosi 5 lat:
http://www.5latgwarancji.pl/

Normalnie, kiedy nie ma promocji, trzeba za to dopłacić:
http://www.sony.pl/res/attachment/file/57/1076414762357.pdf

Wygląda na to, że będzie to najlepiej wyposażony TV Bravia HD Ready (najtańszy też TV Sony z tunerem MPEG4).

Amadeo
 

kutpio

New member
Czy na pewno dobry

Witam !!!
Ale czy na pewno warto czekać na 32V4500?
Ja ciężko się zastanawiam.
Seria V nie jest chyba serią najlepszą, wydaje mi się, że seria D jest lepsza?
A co WY na to ?
 

mirsiek

New member
jtd napisał:
Uuuu kolego, nowa seria V zostawia D dalekoooo w tyle :cool:
................................................................................
No kolego, zależy co kto stawia na pierwszym planie. O ile się nie mylę, to "D" ma 100 Hz, ale seria "V" i "E" (jeśli się komuś podoba?) ma coś czego żaden inny TV tej wielkości obecnie na rynku polskim nie ma - MPEG-4 AVC HD.
 

kutpio

New member
Nie tylko takie różnice

1. Nie zapominajmy o różnicy w podświetlaniu ekranu D3000 - WCG-CCFL, a V4500-CCFL.
2. Brak 100 Hz w "V"
Myślę, że dopiero testy i porównania tych dwóch TV dają odpowiedź, która pewnie nurtuje wielu, który lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica cen.
Podane są Polskie ceny detaliczne , a Twoje ceny internetowe.
To jakś różnica 20 %.
W Polsce jest inny Vat - wyższy o 5 % . Więc nie jest tak źle.
Czekajmy jak zobaczymy różnice :D.
 
Do góry