SDHC 8 GB Ultra II czy Extreme III ?

jarek_jd

New member
Hej

Pomożcie dobrać odpiednią kartę do tej kamerki.

Mam teraz TRANSCEND SDHC 16 GB zapis 12MB/s. Jak kameruje obraz w miejscu to nie ma problemu. ALe jak kadruje w koło to widoczne sa przy odtwarzaniu skoki.

Kamera zapisuje wg specyfikacji 17MB/s (w trybie FXP). Czy to oznacza że bufor nie wyrabia i stąd to skakanie klatki? Cholerny sprzedawca mi taka doradził :twisted:

Co będzie akceptowalne? (jeżeli to jest ten problem)
+ SanDisk SDHC 8 GB Ultra II 15MB/s
czy
+ SanDisk SDHC 8 GB Extreme III 20MB/s
różnica w cenie 50 zł.
 

trainiart

New member
SDHC class 4

Wielokrotnie temet był poruszany, ale powtórzę.
Każda karta SDHC począwszy od klasy 4 wzwyż spełnia warunki do prawidłowego zapisu danych kamery. Gwarantowana szybkość zapisu to 4 MB(ajty), a maksymalny strumień AVCHD z kamery 24 Mb(ity), a więc trochę mniej . Istotna różnica wystąpi natomiast w szybkości odczytu danych z karty do PC poprzez USB (do dalszej obróbki).
Raczej należy zwrócić uwagę na jakość kart (producent).
Pozdrawiam.
 

jarek_jd

New member
trainiart napisał:
Każda karta SDHC począwszy od klasy 4 wzwyż spełnia warunki do prawidłowego zapisu danych kamery. Gwarantowana szybkość zapisu to 4 MB(ajty), a maksymalny strumień AVCHD z kamery 24 Mb(ity), a więc trochę mniej . .
ok, jeżeli to nie jest wina karty to dlaczego przemieszczając obiektyw kamery mam poklatkowany obraz (nie jest to płynne przesunięcie)?
To wina optyki/kamery?
 

trainiart

New member
Cd Sdhc

Nie napisałem, że nie jest to wina karty na 100%. Ja nie spotkałem jeszcze wadliwej karty TRANSCED (mam 3 szt. do zupełnie innych celów niż zapis z kamer), ale nie jest to wykluczone (przytrafiło sie to znajomym). Wtedy przy błędach odczytu mógł zadziałać mechanizm ECC (error correction code) (wspomagany przez karty SDHC), oczywiście znacznie zwalniający odczyt (vide: odczyt porysowanych pyt CD lub DVD). Nie wiem też (bo z podanych informacji to nie wynika), czy "klatkowanie" występuje również na panelu kamery przy odczycie (bo na PC-cie by mnie to wcale nie dziwiło). Kamery raczej "nie posądzam" o usterkę. (A na marginesie za mało danych: jaka kamera (przeoczyłem?), czy jest inny nośnik np. DVD, jak odtwarzany jest zapis z kamery, jak zachowuje się przy mniejszej rozdzielczości, jak zachowuje się karta SDHC czytana i zapisywana poprzez USB na PC (test), itp. itd.)
 

jarek_jd

New member
trainiart napisał:
. Nie wiem też (bo z podanych informacji to nie wynika), czy "klatkowanie" występuje również na panelu kamery przy odczycie (bo na PC-cie by mnie to wcale nie dziwiło).
Na kamerze jest mały ekran trudno stwierdzić, na PC jest to zauważalne - nawet wtedy gdy nie przemieszczam kamery szybko, ale wolnym tempem



trainiart napisał:
(A na marginesie za mało danych: jaka kamera (przeoczyłem?), czy jest inny nośnik np. DVD, jak odtwarzany jest zapis z kamery, jak zachowuje się przy mniejszej rozdzielczości, jak zachowuje się karta SDHC czytana i zapisywana poprzez USB na PC (test), itp. itd.)


Canon hf100
problem dotyczy odczytu plików mtsna PC, tylko tak na razie odtwarzam swój materiał.
program VLC
maszyna jest mocna E8400, 4GB, Raid0, ati4870

mniejszej rozdzielczości nie testowałem. Kopiowanie USB idzie sprawnie, ale nie testowałem tego dokłanie programem

wieczorem wrzucę jakąś próbkę na serwer to będziesz mógł ocenić czy mam zbyt wygórowane oczekiwania :)
 
Ostatnia edycja:

trainiart

New member
Mój zestaw codec`ów

Spróbuj tak:
-dla H.264 (i pochodnych):
CoreAVC Professional Edition 1.8.5 (można pobrać wersję 14-to dniową "trial" coreavc.com)
- dla pozostałych
K-Lite Codec Pack (z wyłaczonym H.264)
( z braku CoreAVC, K-Lite w pełnej konfiguracji)

(u mnie VLC również ciął, a nie miałem czasu eksperymentować z ustawieniami, ani usuwać ewentualnych kolizji z innymi kodekami)

A swoją drogą jak dasz linka do pliku - poeksperymentujemy.:)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
jarek_jd napisał:
Canon hf100
problem dotyczy odczytu plików mts na PC, tylko tak na razie odtwarzam swój materiał.
program VLC
maszyna jest mocna E8400, 4GB, Raid0, ati4870

Kamera:
Wyłącz „automatyczną wolną migawkę”.
Wyłącz tryb 25p.

Komputer:
VLC-> deinterlace bob,
W systemie [Vista 64] VLC może niepłynnie odtwarzać obraz. W takim przypadku należy przestawić OpenGL na DirectX.
1. Otwórz VLC media player.
2. Kliknij przycisk Ustawienia i wybierz Preferencje.
3. Rozwiń wideo i kliknąć na moduły wyjściowe.
4. Kliknij na opcje zaawansowane w prawym dolnym rogu.
5. Ustaw wyjścia video moduł na "DirectX".

Karta ATI :
Odświeżanie 50 Hz lub 25i Hz o ile przyjmie takie wartości monitor (TV z tymi ustawieniami na pewno zadziała).

Sterowniki ATI 8.11 przy dwóch monitorach i VLC u mnie głupieją. Wróciłem do 8.10.
 
Do góry