Samusung c650 problem z HDMI

webpiotr

New member
Witajcie,
jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga 46" c650 (SQ02) ale mam problem z portami HDMI. Po pewnym czasie od skonfigurowania TV (początkowe ustawienia - wybór języka, kraju, trybu na domowy itp.) TV przestaje mi wykrywać podłączone urządzenia do portów HDMI - tzn. kiedy podłączam DVD przez kabel HDMI telewizor wyświetla co prawda w menu 'źródło' możliwość wybrania konkretnego portu pod który podpiąłem urządzenie ale po jego wybraniu pokazuje informacje o braku sygnału. Od tego momentu żadne urządzenia podpiętane pod porty HDMI (inne DVD, notebooki (Windows, Linux)) nie są wykrywane w ogóle, lub są wykrywane ale pojawia się info o braku sygnału. Problem występuje na różnych kablach HDMI i na wszystkich 4 portach. Pomaga reset ustawień (przytrzymanie 10 sekund przycisku Exit) - po resecie DVD działa na wszystkich portach. Nie wiem czy jest to spowodowane wprowadzeniem jakiś konkretnych ustawień, które w jakiś sposób coś blokują - błąd softu??? Standardowo podpinam DVD SONY - może to coś miesza?

Dziwne jest to że te porty HDMI przestają działać po kilkunastu godzinach. Wieczorem wszystko jest ok, rano następnego dnia też, przychodzę po 17 z pracy i już nie działa. Włączony jest AnyNet+ - może to przez to, chociaż na innym TV z serii B650 - DVD Sony działa bezproblemowo?

Macie jakieś rady czy sugestie? Wgrany najnowszy soft ze strony samsunga. Pomóżcie - resetowanie TV by obejrzeć film jest lekko mówiąc niewygodne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry