Samsungi z serii B620

szymon247

New member
Przeglądając allegro natrafiłem na telewizory LE40B620 - w ostatnim tygodniu pojawiła się ich spora ilość w stosunkowo atrakcyjnych cenach 2600-2700zł.
Nie mogę znaleźć jednak żadnego profesjonalnego testu oprócz pojedyńczych opinii użytkowników - widzę, że to model chyba tylko na centralną-zachodnią europę.
Więc w teorii to Samsung z technologią 100hz, tak jak B650 tylko z dużo ładniejszą (moim zdaniem) obudową. Na stronie producenta jego parametry są jednak gorsze - (high contrast vs. ultra contrast w B650) chociaż sami plączą się w zeznaniach wspominając o WCE2 a następnie WCE3 (jak w B650), reklamują, że ma technologie Ultra Clear Panel podczas gdy w danych pisze wyraznie ze jest jej pozbawiony. Nie dokopałem się nigdzie do dokumentacji o zastosowanych matrycach - jeden z użytkowników na niemieckim forum napisał, że w nazwie modelu ma literkę "C" co sugeruję matrycę MVA od Cmo. W każdym razie taka sama matryca występuje też w niektórych B650 więc i tu może występować ta owiana złą sławą loteria.
Oprócz tego model ten pozbawiony jest dostępu do internetu i kilku gadgetów których osobiscie wcale nie potrzebuję. Jako, że jest kilkaset złotych tańszy od B650 i ma ładniejszy design wydaje się, że to TV w 100% dla mnie - przynajmniej w teorii.
Dlatego postanowiłem założyć ten temat - czy zna ktoś z Was jakąs recenzję tego modelu lub czy któryś z użytkowników podjąłby się napisania krótkiej recenzji - najlepiej w porównaniu do B650, B530 lub B550. Ciekawy jestem też jak wygląda clouding i input lag w tym modelu.
Nie wiem czy jest to bardziej B530 z technologią 100hz czy B650 z obciętymi dodatkami i mniej błyszczącą matrycą a model ten wygląda bardzo interesująco (nowy, tani 100hz od Samsunga).
 

szymon247

New member
Panasonic ma tylko 1 mocno przeciętny model powyżej 37 cali na matrycy IPS i z tego co pamiętam bez 100hz. 37 cali zdarza sie Ips alpha ale cena zwykle powyzej 3000zl.
Ten Samsung ma 100hz, 40 cali i matrycę xVA i kosztuje w granicach 2600zł więc wydaje sie ciekawy (w teorii).
Problemem jest brak jakichkolwiek testow w necie.
 

szymon247

New member
Tak jak mowilem to wlasnie jedyny model Panasonica większy niż 37 cali, na matrycy IPS bez 100hz - jest to pewnie cos w stylu LG lh3000.

Czy nikt tu nie posiada tego Samsunga bądź nie ma żadnych konkretnych informacji?
 
Do góry