Samsung ue55ju7500 czy Philips 55pus7600/12

mihau86

New member
Witam.

Od niedawna przymierzam się do wymiany swojego wysłużonego telewizora.
Interesują mnie modele 4k z 3d. Mój wybór zawęził się do 2 telewizorów w cenie ok 6k PLN.

-samsung ue55ju7500
-philips 55pus7600/12

Który z tych modeli wydaje Wam się lepszy?

Dzięki za odpowiedź.
 

racuh

Banned
Witam.

Od niedawna przymierzam się do wymiany swojego wysłużonego telewizora.
Interesują mnie modele 4k z 3d. Mój wybór zawęził się do 2 telewizorów w cenie ok 6k PLN.

-samsung ue55ju7500
-philips 55pus7600/12

Który z tych modeli wydaje Wam się lepszy?

Dzięki za odpowiedź.

Pod względem jakości obrazu, kątów i czerni philips wygrywa, ale pod względem stabilności oprogramowania, multimediów i prostotą obsługi samsung jest bezkonkurencyjny.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Samsung ma dużo lepszy system, przez co telewizor jest znacznie stabilniejszy w porównaniu do telewizorów opartych o system Android. Dodatkowo jeżeli dużo grasz na konsoli, to Samsung posiada też czterokrotnie niższy input lag.
Phillips 83ms, Samsung 21ms.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Pod względem jakości obrazu, kątów i czerni philips wygrywa,
Widziałeś jeden obok drugiego na tym samym materiale,jak testowałeś ? Może jakieś wiarygodne dane a nie subiektywne odczucia ?Na które masz oczywiście prawo,tylko zaznacz moim zdaniem !
 

racuh

Banned
Pod względem jakości obrazu, kątów i czerni philips wygrywa,
Widziałeś jeden obok drugiego na tym samym materiale,jak testowałeś ? Może jakieś wiarygodne dane a nie subiektywne odczucia ?Na które masz oczywiście prawo,tylko zaznacz moim zdaniem !
Tak widziałem stały obok siebie w Saturnie. Często tam bywam i wziąłem swoje materiały nagrane moją cyfrowką. To były moje odczucia bo TV kupuje dla siebie i nie opieram się na cyferkach a na własnych oczach. Po za tym Philipsa mialem też u siebie w domu.
 

racuh

Banned
Szanowny panie kalibracja mnie nie interesuje bo jak kupuje TV to on ma grać na ustawieniach fabrycznych i ma odtwarzać to co ja chce a nie pliki testowe. Jakość obrazu opierma na materiale właśnie z cyfrowki i DVB-T bo tylko to na nim będzie leciało. Moje zdanie jest takie że jeżeli producent wypuszcza nie skalibrowany TV to jest to bezwartościowe gowno i należy go omijać szerokim łukiem. Nie uważam że TV ma zły obraz ale według mojego wzroku Philips miał lepszy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego vvv,
Z całym szacunkiem, ale po to jest to forum, aby dyskutować nt. TV, wymieniać się spostrzeżeniami, uwagami, wskazywać elementy, które nam się podobają, a co naszym zdaniem wymaga poprawienia. To nie jest forum poświęcone tematyce prognozy pogody:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego racuch widocznie źle śledzisz moje posty ? Polecam tylko moim zdaniem dobre TV i wśród tych polecanych są też o dziwo modele innych firm !Co prawda rzadko polecam inne bo w moim odczuciu i z racji doświadczenia zawodowego nie wszystkie TV zasługują na ślepą rekomendację !Nie polecę jakiegoś Tv tylko dlatego,ze jakaś firma była dobra 20 lat temu.Liczy się tu i teraz ! Polecam OLED LG ale one sporo kosztują i trudno je polecać komuś kto pisze szukam TV na przykład do 3-4 tysięcy zł....
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Może jestem przewrażliwiony bo już był tu taki kolega co polecał tylko jedną markę tzn. Panasonica a na hasło Samsung wysyłał tylko posty o Gwarancji.
Jestem podczas trudnego wyboru TV i nie wykluczam żadnej marki, bo uważam że dzisiaj bitwę wygrywa nie ten który ma najlepszy obraz bo jak to z dyskusji wynikło, że po producencie trzeba nawet poprawiać, ale ten co ma najbardziej stabilny system i rewelacyjne wsparcie klienta, a te warunki Samsung spełnia jako jedyny. Tylko szkoda że musiałem się o tym przekonać już 3 dni po jego kupnie. Czasem lepiej jak nie nie ma do czynienia z serwisem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się dokładnie tematu. Jeśli ktoś chce rozmawiać o kalibracji stricte to w wątku o kalibracji. Inni się skarżą że tego się nie da czytać !
Następnym razem posypia się kary regulaminowe.
 
Do góry