Samsung UE46F6400-zarządzanie dyskiem

olesz

New member
Witam, zakładam temat ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Do telewizora podłączony jest dysk twardy i teraz pytanie czy jest możliwość zarządzania plikami znajdującymi się na dysku przez TV czyli np przesyłać pliki lub usuwać obejrzane nie potrzebne pliki. A może jest jakiś sposób żeby zarządzać tym dyskiem przez np laptopa. Wszystko chodzi w jednej domowej sieci wifi. Laptop niby widzi TV, ale nic nie można zrobić. Kurcze codzienne bieganie z dyskiem do laptopa trochę drażni i na pewno coś można z tym zrobić. Może ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z tym poradził. Proszę o pomoc.

pozdrawiam, Tomek
 

olesz

New member
Akurat nie korzystam z nagrywania, ale aż dziwne, że producent nie pomyślał o tak potrzebnej funkcji. No nic trzeba będzie co jakiś czas podłączyć dysk pod komputer:sad:
 

RafMat

New member
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. W moim przypadku dysk skonfigurowany pod Tv , nagrywa ,odtwarza i kasuje niepotrzebny materiał za pomocą Telewizora.Filmy, zdjęcia które mam na komputerze, ,powiazane przez siec Wi-Fi z Tv odtwarza bez problemu.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

olesz

New member
Masz rację programy nagrane przez telewizor można usuwać, ale ja nie używam tej opcji. Mam UPC z nagrywarką i to mi w zupełności wystarcza. Chodzi mi o to, że w tej chwili do TV podłączony jest WD TV Live HD Media Player z dyskiem, który jest widoczny jako dysk sieciowy. Przez WiFi mogę przesyłać na niego pliki i zarządzać nimi tak jak na komputerze. Tego właśnie brakuje mi w samsungu z podłączonym dyskiem i dostępem do internetu. Chociaż żeby była opcja usuń to by mi już wystarczyło.
 

RafMat

New member
W moim przypadku działa to tak: dysk sieciowy podpienty pod PC a cała reszta(łącznie z Tv) ciagnie cały materiał za pomocą sieci Wi-Fi .Tutaj też ma znaczenie jakiego rutera używasz, , musisz mieć dość szybki najlepiej N300 lub lepszy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry