Samsung UE46D7000

Michał1956

New member
Witam, mam problem z swoim Samsungiem . Otóż mam moduł CI Polsatu Cyfrowego z kartą który włożyłem do telewizora . Jak wiadomo telewizor ten posiada wbudowany odbiornik satelitarny . Telewizor a raczej odbiornik wyszukał wszystkie kanały z astry i hotbirda . Programy są lecz nie potrafi wyświetlić takich kanałów jak TVN7 ,TVN czy TVN Style , TVN Turbo . Choć te kanały znalazł i wyświetla napis co na danym kanale leci jednak wyskakuje meldunek że te kanały są zakodowane i brak do nich dostępu . Co ciekawe Kanały TVN 7 HD i TVN HD odbiera bez problemu . Mam też odbiornik satelitarny z którego korzystałem jeszcze parę dni temu tzn. przed kupnem tego telewizora i wszystko było i działało jak należy . Wyciągnąłem dzisiaj moduł CI z telewizora i wsadziłem go z powrotem do tunera sat i wszystko chodzi . W Samsungu po ponownym włożeniu brak wspomnianych kanałów ( fonii i wizji ). Konfiguracja w telewizorze odbiornika jest poprawna , może ktoś mi podpowie co to może być ? pozdrawiam Michał:fool:
 

komar751

New member
Według mojej wiedzy (używam CP ud kilku lat) karta cyfrowego polsatu jest zawsze sparowana z dekoderem, z którym została sprzedana - wątpię żeby tak po prostu można było ją zmusić do pracy z dekoderem w TV. Myślę, że nawet jakby ją włożyć do innego dekodera CP to też nie zadziała. A te kanały które masz to są prawdopodobnie kanały aktualnie dostępne za free. Pzdr.
 

Duris

New member
komar751: powalającą wiedzą się pochwalileś. Wystarczy rozumieć czytany tekst (co ponoć w Polsce osób rozumiejących co czytają jest mało). Kolega Michał1956 w drugim zdaniu pisze: "Otóż mam moduł CI Polsatu Cyfrowego z kartą który włożyłem do telewizora". Koniec cytatu. Więc o czym piszesz kolego komar751 ?

Michał, nie pomogę Ci, bo nie mam tego TV.
 

komar751

New member
Duris: czy Tobie nigdy nie zdarzyło się niezrozumieć czegoś? Zawsze wszystko wiedziałeś? Osobiście nie miałem pojęcia o czymś takimi jak ten moduł więc najprościej mówiąc źle zrozumiałem zagadnienie. Oczywiście pewnie tego nie zrozumiesz (zgodnie z zasadą, że mało jest ludzi rozumiejących to co czytają) bo zapewne to wszystko wiedziałeś od zawsze. I dla twojej wiadomości: niczym nie miałem zamiaru się chwalić zwłaszcza arogancją jak Ty a jedynie chciałem tylko i wyłącznie pomóc. Pozdrawiam.
 

wojtek_2011

New member
Witam, mam problem z swoim Samsungiem . Otóż mam moduł CI Polsatu Cyfrowego z kartą który włożyłem do telewizora . Jak wiadomo telewizor ten posiada wbudowany odbiornik satelitarny . Telewizor a raczej odbiornik wyszukał wszystkie kanały z astry i hotbirda . Programy są lecz nie potrafi wyświetlić takich kanałów jak TVN7 ,TVN czy TVN Style , TVN Turbo . Choć te kanały znalazł i wyświetla napis co na danym kanale leci jednak wyskakuje meldunek że te kanały są zakodowane i brak do nich dostępu . Co ciekawe Kanały TVN 7 HD i TVN HD odbiera bez problemu . Mam też odbiornik satelitarny z którego korzystałem jeszcze parę dni temu tzn. przed kupnem tego telewizora i wszystko było i działało jak należy . Wyciągnąłem dzisiaj moduł CI z telewizora i wsadziłem go z powrotem do tunera sat i wszystko chodzi . W Samsungu po ponownym włożeniu brak wspomnianych kanałów ( fonii i wizji ). Konfiguracja w telewizorze odbiornika jest poprawna , może ktoś mi podpowie co to może być ? pozdrawiam Michał:fool:

Mam identyczne problemy. Ja nie mam możliwości sprawdzić modułu z zewnętrznym dekoderem. Ja mam szwedzki model telewizora (nazywa się UE46D7005) ze szwedzkim oprogramowaniem. Z tego by wynikało, że problem jest związany z telewizorem a nie z kartą czy CAM-em. Mam pytanie: nie udało mi się zidentyfikować Eurosport (HD) ani Europsport2 (HD) z polską fonią. Czy to może być związane ze szwedzkim oprogramowaniem telewizora? Pozdrawiam. Wojtek
 

Michał1956

New member
Mam identyczne problemy. Ja nie mam możliwości sprawdzić modułu z zewnętrznym dekoderem. Ja mam szwedzki model telewizora (nazywa się UE46D7005) ze szwedzkim oprogramowaniem. Z tego by wynikało, że problem jest związany z telewizorem a nie z kartą czy CAM-em. Mam pytanie: nie udało mi się zidentyfikować Eurosport (HD) ani Europsport2 (HD) z polską fonią. Czy to może być związane ze szwedzkim oprogramowaniem telewizora? Pozdrawiam. Wojtek

Witam,
u mnie Eurosport HD i Eurosport2 HD chodzi bez zarzutu ( fonia i wizja ) , jedynie szwankuje w obecnej chwili TVN Turbo i TVN Style . W miejsce TVN 7 i TVN , wstawiłem sobie TVN7 HD i TVN HD i co dziwne te programy jako HD chodzą . W między czasie zasięgnąłem języka w Samsung Polska ale oni udają że o niczym nie wiedzą i wina leży po stronie anteny . Nie pomogło wyjaśnienie że u mnie siła sygnału jest 85% a jakość 100% . W końcu zadzwoniłem do serwisu i okazało się że znane są im przypadki złej współpracy modułów CI z telewizorami Samsung . Nie jest to regułą ale problem jest nierozwiązany .
Jeśli chodzi o oprogramowanie do tego telewizora , nie ma to znaczenia czy to model np. UE 46D 7005 szwedzki czy niemiecki UE46D 7090 czy polski UE46 D7000 oprogramowanie jest to samo i w end efekcie po rozpakowaniu posiada tą samą wielkość i te same katalogi tak poinformowała mnie infolinia Samsunga . Ja sobie pobrałem najnowsze oprogramowanie z strony Samsunga w wersji 1018 i naturalnie je wgrałem . pozdrawiam Zdzisław ;-)
 
Ostatnia edycja:

wojtek_2011

New member
Dzięki za szybką odpowiedż. TVN i TVN Style nie działa też u mnie w ten sam sposób - ale da się z tym żyć. Jeśli chodzi o Eurosport HD i Eurosport 2 HD (to samo dotyczy SD wersii) to u mnie jest chyba problem ze szwedzkim oprogramowaniem. Jest cała masa ESP i ESP HD kanałów na Hotbird. Wiele z nich ma suffix PL, Polish albo nazwa innego kraju. JA niestety mam wszędzie, gdzie nie jest zakodowane, angielską fonię czasami niemiecką a na kanale, który nazywa się "Eurosport 2 HD" - szwedzką!!!
Mój telewizor ściąga też tylko szwedzkie widgety.
Myślę, że muszę trochę poczytać o tym wszystkim.
Trochę nie rozumiem tego z oprogramowaniem. Odwiedziłem szwedzkie i polslie strony Samsunga. Dla modeli 7000 i 7005 jest ta sama wersja (jeżeli to jest to co się nazywa oprogramowaniem) T-GAPDEUC-1017.1. Skąd wziąść 10.18. Mój telewizor podaje, że ma 001015. Czy to są te same oprogramowania?
Pozdrawiam, Wojtek
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zainstaluj 1017 , a co do ...18 to sam jestem zdziwiony jej brakiem . Nie tak dawno zainstalowałem tą wersję zainstalowałem , a teraz jej brak :eek:k:/
 

Michał1956

New member
Zainstaluj 1017 , a co do ...18 to sam jestem zdziwiony jej brakiem . Nie tak dawno zainstalowałem tą wersję zainstalowałem , a teraz jej brak :eek:k:/

Witam, ja bym wersji 1017.1 nie instalował . Dzisiaj rano wysłałem maila do Samsunga i taką odpowiedż otrzymałem ( dotyczy ona też kanałów o których pisałem już wyżej ) .

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Telewizor posiada tuner DVB-S do odbioru sygnału satelitarnego w standardach europejskich. W przypadku
gdy nadawca sygnału go modyfikuje, telewizor może go nie odczytywać prawidłowo. W sprawie aktualizacji,
sprawa ta została już przekazana do działu technicznego. W najbliższym czasie powinno się pojawić
prawidłowe oprogramowanie dla podanego telewizora.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Maciej Pielak

Oprogramowanie , choć zostało wydane 01.12.2011 jest z połowy września , wersja 1018 jest czy była z połowy października . Dlaczego zniknęła tego nikt nie wie . Wojtek_2011 ja bym poczekał te parę dni , w Twoim przypadku wgrałbym to najnowsze . Podejrzewam że Twoje kłopoty znikną . pozdrawiam Zdzisław ;-)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Michał 1956 poczytaj uważnie :wink: co napisał @wojtek2011 ; mam wersję 001015 ; więc jest ona chyba starsza niż wersja 001017.1 która jest obecnie na stronie Samsunga.
 

Michał1956

New member
Przecież wersja .....17 jest orginalną od Samsunga , a także nowszą od 15 tki :lol: .
masz racje , tylko na stronie Samsunga była już wersja 1018 i taką wgrałem . Jak chcesz wgrać niższą wersje mając wersje 1018 , tzn przejść z wersji 1018 na wersje 1017.1 . U mnie to niemożliwe , ponieważ telewizor nie widzi tej wersji ( 1017.1 ) , jakby to była wersja 1019 , nie byłoby problemu . :)
 

wojtek_2011

New member
Witam, ja bym wersji 1017.1 nie instalował . Dzisiaj rano wysłałem maila do Samsunga i taką odpowiedż otrzymałem ( dotyczy ona też kanałów o których pisałem już wyżej ) .

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Telewizor posiada tuner DVB-S do odbioru sygnału satelitarnego w standardach europejskich. W przypadku
gdy nadawca sygnału go modyfikuje, telewizor może go nie odczytywać prawidłowo. W sprawie aktualizacji,
sprawa ta została już przekazana do działu technicznego. W najbliższym czasie powinno się pojawić
prawidłowe oprogramowanie dla podanego telewizora.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Maciej Pielak

Oprogramowanie , choć zostało wydane 01.12.2011 jest z połowy września , wersja 1018 jest czy była z połowy października . Dlaczego zniknęła tego nikt nie wie . Wojtek_2011 ja bym poczekał te parę dni , w Twoim przypadku wgrałbym to najnowsze . Podejrzewam że Twoje kłopoty znikną . pozdrawiam Zdzisław ;-)
Dzieki.
Na razie poczekam z aktualizacją oprogramowania.
Moje kłopoty z polskim Eurosportem HD i Eurosportem 2 HD też się rozwiązały. Były typu RFM (Read the Fu....ing Manual). Można wybrać język w menu telewizora. U mnie było ustawione na domyślny szwedzki. Z tego wynika, że tam znajduje się wiele ścieżek dżwiękowych. Na razie jestem zadowolony. Pełnię szczęścia bym osiągnął gdyby mi się udało uporządkować listę kanałów według mojego widzi mi się. Czytałem na innym wątku, że ktoś to zrobił ale mnie to nie wyszło.
Pozdrawiam.
Wojtek
 

Michał1956

New member
Dzieki.
Na razie poczekam z aktualizacją oprogramowania.
Moje kłopoty z polskim Eurosportem HD i Eurosportem 2 HD też się rozwiązały. Były typu RFM (Read the Fu....ing Manual). Można wybrać język w menu telewizora. U mnie było ustawione na domyślny szwedzki. Z tego wynika, że tam znajduje się wiele ścieżek dżwiękowych. Na razie jestem zadowolony. Pełnię szczęścia bym osiągnął gdyby mi się udało uporządkować listę kanałów według mojego widzi mi się. Czytałem na innym wątku, że ktoś to zrobił ale mnie to nie wyszło.
Pozdrawiam.
Wojtek
Z listą kanałów mogę Ci pomóc . Na stronie Niemieckiej Samsunga jest bardzo fajny programik nazywa się kanaleditor oto namiary http://samsung.de/de/Privatkunden/TVHeimkino/Fernseher/LEDTV/ue46d7090/UE46D7090LSXZG/detail.aspx?atab=support&aguid=c3c35709-e103-437e-afed-5aabfc6f0f96&dl=firmware , za pomocą niego poukładasz wszystko jak chcesz . Masz tam 5 możliwości ułożenia ulubionych . Według Twojego uznania . Program jest w języku angielskim , skompresowany w ZIP , więc musisz rozpakować i bez instalacji program się otworzy channellistPCEditor.exe . Otworzy się program ale za żąda kanały które ściągniesz sobie na pendrive z Twojego telewizora ,podasz ścieżkę i wszystko możesz ułożyć jak chcesz . Później wgrasz na pendrive i do telewizora . Ułożyłem sobie taką listę z kanałami telewizji naziemnej i Polsatu Cyfrowego , chodzi SUPER . Na aktualizacje oprogramowania też czekam . :-D
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w media expert jest propozycja ciekawa samsund 46D7000 dwie pary okularów i pilot touch control cena 5299zł, to dobra cena ??
 
Do góry