samsung ue40h6400 problem z 3d z usb

dannut

New member
Witam
mam problem z trybem 3d na filmach z dysku ADATA 1TB usb 3.0, a mianowicie mam zgrane filmy full hd obraz jest podzielony na 2 góra dół. Postępując wg instrukcji producenta włączam tryb 3d góra dół (na kanale z dekodera obraz się "rozjeżdża") podłączam okulary następnie uruchamiam film z dysku i nic się nie dzieje tzn obraz się nie scala. Podczas odtwarzanie opcje 3d w menu są nieaktywne, a po wyłączeniu filmu tryb ustawia się na off. Dodam że opcje 3d nie są aktywne również po wejściu w dysk.

Jeśli ktoś z Was wie co jest przyczyną i jak to naprawić będę wdzięczny za odpowiedzi.

ps. przykładowy film który próbuje otworzyć IMAX: Under the Sea 3D (2009) 1080p.BluRay.Half.Over-Under.x264.DTS-HD.MA.5.1.AC3-SONDA | Lektor i Napisy PL
 

tdx

New member
Bez reklam
Odpalasz film z dysku czekasz chwilę TV sam wykrywa że film jest 3d i z automatu przełącza się w ten tryb jeśli nie dusze 3D na pilocie lub wywołuje go z ekranowego wybieram 3D i zaznaczam odpowiedni rodzaj 3D, Dysk czy pen nie ma tutaj znaczenia
 

dannut

New member
@tdx
dzięki za podpowiedź spróbuje tak zrobić jak pisałeś, z tym że jak odpalałem film i wchodziłem w menu ustawienia 3d to były one nie aktywne. Mam nadzieję, że wejście w ustawienia 3d przez przycisk 3d zadziała.

Pozdrawiam
 

pomorin77

New member
Tytuły plików

Mój H6400 rozpoznaje jako 3D tylko te pliki które w nazwie mają tagi :

"H-SBS” lub "Half-SBS" dla zawartości Side-By-Side
lub
"H-TAB" or "Half-TAB" dla zawartości Top-And-Bottom

dla Twojego przykładowego pliku:
Under the Sea 3D (2009) 1080p.BluRay.Half.Over-Under.x264.DTS-HD.MA.5.1.AC3-SONDA | Lektor i Napisy PL

zamień np. część nazwy "Half.Over-Under" na H-TAB lub Half-TAB

i spróbuj go odpalić.
 
Do góry