Samsung UE40EH6030

Wołek 1967

New member
Witam! czy ktoś może mi coś napisać coś odnośnie tv Samsung UE40EH6030 (3D) .Jak odbiera programy naziemne cyfrowe? czy kolory są w miarę naturalne???
 

tdx

New member
Bez reklam
Matryca bardziej matowa w stosunku do serii ES co za tym idzie kolory słabsze niż np w ES6100. TV grubszy i tylko 2 HDMI.
Wszystko kwestia w jakiej cenie ten TV chcesz kupić?
 

Wołek 1967

New member
cena do 2600,- odległość od 2,5m do 4m,może być ,goły" zależy mi tylko na naturalnym obrazie ,ekran mat lub półmat, naziemna cyfrówka.
 

tdx

New member
Bez reklam
do 2600 kupisz ES6100 który będzie miał lepsze kolory ale matryca wysoko połyskowa.
Najlepiej jak masz możliwość zobacz oba TV w akcji.
Co do sensowności zakupu zdecydowanie lepszym wyborem jest 6100

+ lepsza matryca
+ cieńszy
+ lepsze wyposażenie w złącza
+ WIFI (ogólnie SMART TV)

alternatywa LG 42LM620
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale założyłeś w dziale samsung :)
Tak jak napisałem polecam 40ES6100, jeśli nie samsung zainteresuj się LG 42LM620.
Ale MUSISZ zobaczyć te modele w akcji :)

pozdrawiam
 

Wołek 1967

New member
Dzięki ....założyłem w dziale samsunga bo pytam o konkretny model Samsung UE40EH6030 a temat się nieco rozwinął ale nadal podtrzymuje pytanie o opinie Samsung UE40EH6030.
 

BiegiHD

New member
Dzięki ....założyłem w dziale samsunga bo pytam o konkretny model Samsung UE40EH6030 a temat się nieco rozwinął ale nadal podtrzymuje pytanie o opinie Samsung UE40EH6030.

Cały czas obserwuje serię EH która bardzo chwalona jest na zagranicznych forach. Główna zaleta to podświetlenie diodowe od tylu (coś jak kiedyś świetlówki) co powoduje, że TV jest "gruby". Zniwelowane nierównomierne podświetlenie to główna zaleta która odróżnia te samsungi od reszty slimów edge-led. Polecane tylko te z matrycami S-PVA od Samsunga.
Generalnie są one relatywnie tańsze od seri ES ze względu na niemodną "grubość" i design. Model EH5300 & EH5450 gdyby miały prawdziwe 100Hz byłyby super alternatywą. Niestety wprowadzony o którym piszesz EH6030 jest okrojony do 2xHDMI i nie ma SMART TV (EH5300 ma) ale za to jest 3D i matyrca natywna 100 HZ. Jak zrobią w rozsądnej cenie coś ala EH6450 z 3D w okolicach nieco ponad 2 tys to byłby HIT ale cóż ........
 

RHJG

New member
Bez reklam
Myśle,że nie zrobią jest to z założenia seria budżetowa,bedzie więcej w serii EH,to mało kto kupi ES,strzał w stope mało prawdopodobne.Oczywiscie seria EH ma swoje zalety i dobrze ,że jest wybór.Też polecam ES 6100.
 

marx2

New member
ue40eh6030 jest teraz w MM za 2 tys zł z 2 parami okularów. Czy to dobry wybór w porównaniu do Toshiby RL933 czy Samsunga EH5300?
Zależy mi na płynności obrazu, ale wydaje mi się, że więcej skorzystam z funkcji Smart w tych TV niż z obrazu 3D
 

tdx

New member
Bez reklam
ue40eh6030 jest teraz w MM za 2 tys zł z 2 parami okularów. Czy to dobry wybór w porównaniu do Toshiby RL933 czy Samsunga EH5300?
Zależy mi na płynności obrazu, ale wydaje mi się, że więcej skorzystam z funkcji Smart w tych TV niż z obrazu 3D

eh6xxx jest lepszy od eh5xxx bo ma motion plus
 

testerownik

New member
Właśnie namierzyłem ten TV za 1999zł i zastanawiam się co będzie lepsze 40EH6030 czy 40ES5500. Panowie pomożecie w wyborze? Zaznaczam, że funkcja Smart TV jak i 3D jest mi obojętna bo raczej ani z jednego ani z drugiego korzystał nie będę, zależy mi najbardziej na dobrych kolorach, matrycy i dobrym skalowaniu SD.
 

marx2

New member
Przeczytaj kilka postów powyżej...
Z tego co doczytałem do 3d jest lepsza matryca. W komplecie dostajesz 2 pary okularów. Które pewnie można sprzedać za konkretną sumę. Dodatkowo jak im oddasz jakiś złom to dostaniesz 190zł na kartę podarunkową, więc finalnie ten tv wyjdzie bardzo tanio.
Edit: najtańsze okulary do samsunga są na allegro po 60zł, nie wiesz jaki typ okularów jest w tym tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
przeczytaj kilka postów powyżej...
Z tego co doczytałem do 3d jest lepsza matryca. W komplecie dostajesz 2 pary okularów. Które pewnie można sprzedać za konkretną sumę. Dodatkowo jak im oddasz jakiś złom to dostaniesz 190zł na kartę podarunkową, więc finalnie ten tv wyjdzie bardzo tanio.
Edit: Najtańsze okulary do samsunga są na allegro po 60zł, nie wiesz jaki typ okularów jest w tym tv?

ssg-4100gb
 

testerownik

New member
Marx, dzięki za odp. Pytałem ponieważ wyżej porownywaliscie dwa modele EH, 6x i 5x. A ja się zastanawiam między EH a ES, jak wyżej napisałem.

Sent from i9001 using Tapatalk 2
 

marcin2242

New member
Witam. Też dołączę sie do tematu bo zainteresował mnie właśnie ten EH6030 i jego porownanie do EH5300. A jeżeli telewizor używany byłby w wiekszosci do grania na PS3 a w mniejszym stopniu do ogladania TV to który byście polecili? 3D nie ma znaczenia.... I patrzyłem już na ES6100 ale niestety cena nie puszcza, tak to wziął bym jego.:/
 
Do góry