Samsung UE40D5500 i Playstation3- czy to dobry wybór?

Voohan

New member
Hej! Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, i od razu uderzam z pytaniem:
W przeciągu kilku najbliższych dni mam zamiar kupić równocześnie TV + Konsolę, co do konsoli sprawa jest prosta - PS3, ale z TV jest większy problem. Budżet mam ograniczony i nie chcę wiecej kasy wydawać niż te 3200 na ten komplet. Chcę kupić samsunga UE40D5500 ale zastanawiam się czy to dobry wybór dla tej konsoli. Oglądając ten telewizor w marketach nie zauważyłem na nim niczego niepokojącego, za to czytając opinie w internecie mam mieszane uczucia. Zależy mi na dużej multimedialności telewizora (filmy róznych formatów z pendrive oraz w późniejszym podłączyć go przez wifi do internetu). Planuję też odbierać tylko i wyłącznie naziemną telewizję cyfrową (nie mam żadnej satelitarnej tv i na razie nie planuję) poza tym większość czasu telewizor będzie jednak wyświetlał obraz z konsoli...

Czy to dobry wybór? Zaznaczam raz jeszcze że nie mam zamiaru przekraczać założonego przeze mnie progu cenowego- w taki sposób to człowiek może wspinać się po tej drabince cenowej bez końca.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

SmoQ1988

New member
Cześć,

Dołączam się do pytania, czy ten telewizor nadaje sie do grania na konsolach? Ja rozmyślam kupno tego telewizora pod X-boxa 360.

pozdrawiam
 

Voohan

New member
A co z matrycą 50Hz? Czy w codziennym użytkowaniu jest to naprawdę uciążliwe, czy te wszystkie negatywne opinie to tylko zdanie forumowych malkontentów...?
 

SmoQ1988

New member
Właśnie D5500 = 100hz - brak motion plus, czy jeśli kupił bym jednak model z Motion+ to obraz byłby znacznie lepszy przy grach xbox360, ps3 i filmach mkv? czy nie opłaca sie dorzucać pieniędzy do np. D6500 i pozostać przy D5500?
 

tdx

New member
Bez reklam
oczywiście w tv 100Hz osiągniesz lepszą płynność natomiast jednym się to podoba (np mnie) a inni piszą o teatrzyku i nienaturalności i w ogóle wyłączają te funkcje (motion plus/trumotion/motion flow)...
Natomiast w Twoim przypadku mamy określony budżet i chcemy go nie przekroczyć. Dlatego uważam że Twój wybór jest trafny i będziesz zadowolony zarówno z jakości jak i multimediów.
 

Voohan

New member
Tdx, dzięki za odpowiedzi :) A co myślisz o tv Sony KDL-40EX520, o tym tv też ciężko znaleźć większą ilość informacji. Z tego co widzę parametry, możliwości i cena są podobne..? Istnieją jakieś poważne różnice między tymi telewizorami na korzyść któregoś z nich?
 

SmoQ1988

New member
No tak masz racje TDX, ja akurat konsole mam tylko fundusze okrojone w tej chwili mam 2.5k i zastanawiam sie czy dozbierać pieniążki, a troche mi to zajmie, bo z pracą jest krucho.
Tak tak czytałem o tym teatrzyku, czyli jednym słowem jak sam nie zobacze w akcji wł/wył opcji Motion+ to nie stwierdze czy warto mi dokladać do wyższego modelu. Ale akurat znalazłem rozwiązanie: mój brat ma model 40C6500 pójde z X360 i zagram na wł. a później na wył. ww opcji i zobacze jakie będą moje wrażenie, wtedy podziele się nimi na forum.
 
Do góry