Samsung UE40D5003 vs. LG 42LV3550

peter89evo

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem którego z tych telewizorków.

Cel: TV ma służyć mi zasadniczo jako monitor do komputera. Czyli przez większość czasu przeglądany będzie internet, praca w programach cad, czasami gry, no i bardzo często filmy i seriale, najczęściej BR ripy.

telewizję okglądam okazjonalnie. Głównie TV ma być właśnie monitorem, lub ekranem do filmów

słońce: do godziny 11 gdzieś, ale zawsze mam rolety. Te telewizorki są chyba glare.

odległość: do filmów, to nie mam pytań, ale siedzieć będę w odległości 90-100 cm od ekranu, więc który będzie bardziej optymalny?

proszę przede wszystkim o opinię techniczną, który technologicznie lepszy. Cena jest prawie taka sama. Dalej proszę opinie odnośnie wielkości.
 

tdx

New member
Bez reklam
Obraz będzie lepszy na D5003 ale sam TV jest powycinany z wszystkiego co tylko można (tylko 2 złącz HDMI i 1xSCART, USB tylko zdjęcia i mp3 >> niby można odblokować ale niektóre modele mają zablokowane menu serwisowe)
 

tdx

New member
Bez reklam
LG ma zdecydowanie gorsze podświetlenie matrycy. Czarny jest mleczy. Ze względu na wysoki połysk w samsungu kolory są mocniejsze
 

peter89evo

New member
czyli jednocześnie w samsungu matryca jest bardziej typu glare, a w LG bardziej matowa?

plus dodatkowo jeszcze gorsze podświetlenie matrycy w LG, te dwie sprawy się nakładają, tak?
 
Ostatnia edycja:

peter89evo

New member
skłaniam się znacznie bardziej ku LG. Jednak dowiedziałem się, że w LG tym, jest matryca 50Hz, a elektronika nadaje 100Hz. Z koleji w Samsungu jest pełnoprawna matryca 100Hz. Z czym to się je, jakie są faktyczne wyświetlania potem, czy poczuję różnicę, czy to właściwie to samo jest w odbiorze?

EDIT

Zastanawiam się czy nie warto dołożyć troszeczkę, do czegoś takiego

http://www.agito.pl/telewizory/lg-42-led-42lv375s.0.450605.html?cid=2505&attr=1-613,1433-131256

ma dużo więcej opcji różnych, ma chyba prawdziwą matrycę 100Hz, co sądzicie? warto, czy nie ma sensu przepłacać?
 
Ostatnia edycja:

peter89evo

New member
witam ponownie, właśnie zakupiłem tego LG 42LV3550 no i tragedia. W porównaniu z moim monitorem, to na tym telewizorze kolorów nie ma. A monitor mam 3 letniego samsunga, zwykły LCD, model 2493HM. Próbuję ustawiać kolory itd, ale zupełnie nie idzie. Przy klonie obrazu, no to jest tragedia, na monitorze ładny kolorowy obraz, a na TV bure i blade wszystko. Czy to telewizory z tej półki cenowej tak mają, czy jak? jestem załamany. Zastanawiam się nad zwrotem, lecz nie wiem czy mi przyjmą, zakupiłem w Auchan. Proszę o szybką radę.
 

peter89evo

New member
byłem w Auchan i nie chcą ani zwrócić kasy, ani wymienić. Strawiłem kupę czasu i nic to nie dało. Może to kabel HDMI - DVI za słaby i dlatego? ale fakt faktem, przesadziłęm z wielkością, 32 cale powinienem wziąć, max 37
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem, w normalnych marketach MM,ME,ME,EURO można wymienić i nie ma z tym problemu.
Pisałem Ci że lepszy obraz będzie na samsungu to nie wiem dlaczego zdecydowałeś się na tego LG????

Raczej kabel DVI>HDMI nic tutaj nie zmieni....
 

Pytak

New member
witam ponownie, właśnie zakupiłem tego LG 42LV3550 no i tragedia. W porównaniu z moim monitorem, to na tym telewizorze kolorów nie ma. A monitor mam 3 letniego samsunga, zwykły LCD, model 2493HM. Próbuję ustawiać kolory itd, ale zupełnie nie idzie. Przy klonie obrazu, no to jest tragedia, na monitorze ładny kolorowy obraz, a na TV bure i blade wszystko. Czy to telewizory z tej półki cenowej tak mają, czy jak? jestem załamany. Zastanawiam się nad zwrotem, lecz nie wiem czy mi przyjmą, zakupiłem w Auchan. Proszę o szybką radę.

Ustaw sobie tryb obrazu standardowy (w razie czego zresetuj do ustawień fabrycznych), następnie "oznaczenie wejścia" pod odpowiednim HDMI na "PC" (ważne! Obraz mignie i zauważysz różnicę), a na koniec wejdź w zaawansowane ustawienia obrazu i ustaw sobie poziom czerni na "niski". No i upewnij się że "oszczędzanie energii" jest wyłączone i podświetlenie jest na 100.

Jeżeli to zupełnie nic nie da, może spróbuj inny kabel HDMI.
 
Do góry