Samsung UE40D5000-(dziwny obraz)

memphis3

New member
Witam ostatnio(22.10.2011) zakupiłem telewizor samsung ue40d5000 i jest dziwna sprawa z obrazem. Nie wiem czy to wina tv czy sygnału dochodzącego do niego. Podczas oglądania kanałów HD w sieci kablowej VECTRA jest dziwny obraz. Mianowicie wokół postaci podczas ruchu robią się takie dziwne pixele i obraz wygląda jakby z kiepskiej jakości DivXa. Odpalałem również film blu-ray na ps3 i niby ten efekt znika ale obraz jest pokryty cały kaszą i może dlatego nie jestem w stanie tego zauważyć. Wiecie czy może wina ustawień, kabla czy tv?
 

farba

New member
Następna ofiara CMR100, czyli pseudo 100Hz? Moim zdaniem to odświeżanie i nic z tym nie zrobisz. Trzeba się dobrze przypatrzeć żeby zauważyć, ale jest. Szybki ruch, np głową rozmówcy w studiu i część jego twarzy jest na miejscu, a reszta złożona z pikseli, doskakuje po chwili.
 

memphis3

New member
Następna sprawa jaką zauważyłem to gdy wybierze się tryb film efekt jakby zmniejsza się, druga rzecz to, że wokół postaci jest taka jasna poświata jakby emanowało od nich światło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To oznacza wg mnie że masz po prostu słaby bitrate. Sprawdź najpierw na BD ,żeby wykluczyć inne spekulacje. Uważam że telewizor gra bardzo dobrze.
 
Do góry