Samsung UE32F5500

Snap8

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem tego telewizora
Samsung UE32F5500
i szukam opinii jego temat. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze posiada taki telewizor lub miał z nim kontakt? jeśli tak to prosiłbym o wasze opinie na jego temat.
Z góry dzięki. :blagam:
 

tdx

New member
Bez reklam
Model bardzo podobny do ES5500 tylko z wbudowanym WIFI. Ogólnie godny polecenia. Masz jakieś konkretne pytania?
 

Snap8

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Dotychczas znalazłem tylko kilka opinii na zagranicznych forach dlatego moją prośbę napisałem na hdtv.com.pl

Nie miałem okazji zobaczyć tego tv na żywo, najprawdopodobniej wybiorę się do jakiegoś sklepu jutro/ w tygodniu dlatego chciałbym wiedzieć jak ten tv prezentuje się na żywo.
Na stronie Samsunga są zdjęcia tylnej obudowy i oglądając je zacząłem się zastanawiać gdzie są wszystkie złącza/ czy je pochowali?, nawet Rf tam nie widać? W opisie tv ma 3hdmi, na fotkach widać tylko 29jedno z boku), podobnie z usb.
I jeszcze jedne jak wygląda obraz z dvbt na tych tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
Na zdjęcie na stronie nie masz co patrzeć bo faktycznie jest jakieś dziwne :) RF jest z boku opis liczby złącz jest OK.
DVB-T na 32 zawsze będzie wyglądał dobrze, mi podoba się że na ustawieniach standardowych już naprawdę poprawnie świeci oczywiście dla mnie tryb naturalny jakoś najbardziej się podoba.
Ale fakt trzeba iść do sklepu i zobaczyć na żywo :)
 

woytek1983

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Dotychczas znalazłem tylko kilka opinii na zagranicznych forach dlatego moją prośbę napisałem na hdtv.com.pl

Nie miałem okazji zobaczyć tego tv na żywo, najprawdopodobniej wybiorę się do jakiegoś sklepu jutro/ w tygodniu dlatego chciałbym wiedzieć jak ten tv prezentuje się na żywo.
Na stronie Samsunga są zdjęcia tylnej obudowy i oglądając je zacząłem się zastanawiać gdzie są wszystkie złącza/ czy je pochowali?, nawet Rf tam nie widać? W opisie tv ma 3hdmi, na fotkach widać tylko 29jedno z boku), podobnie z usb.
I jeszcze jedne jak wygląda obraz z dvbt na tych tv?

I jak dokonałeś zakupu tv? ja się zastanawiam nad takim modelem tylko 42 cale :)
godny polecenia?
 

iraslbn

New member
Posiadam model TV Samsung UE32F5500 , pierwsze wrażenie po rozpakowaniu porównując go do mojego wcześniejszego tv też samsunga. To ten jest cienki, lekki... jednym słowem elegancki design. TV mam od wczoraj, napiszę to co zdążyłem ogarnąć.

1.)Po uruchomieniu przechodzimy krok po kroku proces konfiguracji tv, natomiast ja miałem problem z uruchomieniem sieci bezprzewodowej, irytujący komunikat o tym że mogę pominąć ten krok ustawienia sieci. Ale po skonfigurowaniu wstępnie telewizora, zabrałem się do pominiętego kroku "ustawienie sieci" tym razem wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu tj. bezprzewodowa sieć jak i kablowa zostały skonfigurowane poprawnie.

2.)Kolejnym etapem była konfiguracja smart hub i sprawdzenie działania i co oferują aplikacje zainstalowane w tv: ipla, youtube etc
Wcisnąłem na pilocie przycisk logo smart tv
RI3Ei4a.jpg


no i zacząłem badać to co ma i co można obejrzeć.
Większość aplikacji działa płynnie no ale jak wiadomo wszystko zależy od tego jaki mamy internet i czy jest to łączność bezprzewodowa czy kablowa.
Testowałem przez wifi i kabel i różnicy nie widziałem, posiadam dostęp do stałego łącza o przepustowości 25 mbit.
Za dodatkową opłatą mamy dostęp do dużej bazy filmów, seriali etc.
Ogółem tv może zastąpić komputer, klawiatura ekranowa działa płynnie lecz sterowanie pilotem jest wolniejsze od naszych myszek od pc.
W tv jest jeszcze przeglądarka internetowa "web browser" która z pewnością może się przydać ale to już w momencie posiadania klawiatury oraz myszki. Nie wiem czy do tego modelu są dostępne takie akcesoria, ale na pewno by się przydały

3.) Sprawdziłem też odtwarzacz wbudowany w tv. Podłączyłem pendrive kingston 8 gb. Z wykryciem nie było najmniejszego problemu, natomiast tak się złożyło że miałem przygotowane parę filmów w formacie avi oraz flv. To pliki avi odtwarzał płynnie, nie zauważyłem szczególnie nic niepokojącego. Natomiast z plikami flv miał problem, nie są obsługiwane i za chiny nie mogłem ich odtworzyć. Posiadam jeszcze dysk zew lg 500gb który w najbliższym czasie sprawdzę.
Można też nagrywać, ale przed nagraniem jak wiemy trzeba sformatować pamięć masową podłączona do jednego z 2 portów usb, które posiada tv.

Na chwilę obecną to tyle, na 2 godziny spędzone przed tv.
Ogólnie tv działa szybko, przełączanie kanałów, włączenie tv w mgnieniu oka.'
Postaram się w wolnym czasie zamieścić jeszcze kilka spostrzeżeń, a na chwilę obecną mogę polecić spokojnie tv ma sporo ciekawych ficzersów, fajny tv za niewielkie pieniądze.
 

szusty

New member
Witam
Podobne mam odczucia jak kolega. Ja zakupiłem po długim namyśle 39F5700 i w sumie jestem zadowolony ( wczoraj po odebraniu ze sklepu bawiłem się nim parę godzin). Spostrzeżenia: przede wszystkim dźwięk, szału niema ale brzmi fajnie jak na TV np. przy oglądaniu/słuchaniu muzyki z youtube, obraz również jest przyzwoity dla kogoś kto do tej pory używał TV CRT to jest rewelacja :).
Natomiast smart TV mówię o wyglądzie i oczywiście to jest moja opinia (z gustami się nie dyskutuje) podobał mi się bardziej w poprzedniej wersji TV np. es5300, tu mi czegoś brakuje , nie wiem może jest możliwości zmiany tła.

Nie wiem o co chodzi z youtube i oglądanie teledysków z vevo, w ogóle nie działają z aplikacji natomiast z przeglądarki idą nawet w HD, jakis czas temu oglądałem je w ES5300 i wszystko ładnie śmigało, czy jest na to jakaś rada, czy to ma związek z jakimiś licencjami?

pozdro
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Podobne mam odczucia jak kolega. Ja zakupiłem po długim namyśle 39F5700 i w sumie jestem zadowolony ( wczoraj po odebraniu ze sklepu bawiłem się nim parę godzin). Spostrzeżenia: przede wszystkim dźwięk, szału niema ale brzmi fajnie jak na TV np. przy oglądaniu/słuchaniu muzyki z youtube, obraz również jest przyzwoity dla kogoś kto do tej pory używał TV CRT to jest rewelacja :).
Natomiast smart TV mówię o wyglądzie i oczywiście to jest moja opinia (z gustami się nie dyskutuje) podobał mi się bardziej w poprzedniej wersji TV np. es5300, tu mi czegoś brakuje , nie wiem może jest możliwości zmiany tła.

Nie wiem o co chodzi z youtube i oglądanie teledysków z vevo, w ogóle nie działają z aplikacji natomiast z przeglądarki idą nawet w HD, jakis czas temu oglądałem je w ES5300 i wszystko ładnie śmigało, czy jest na to jakaś rada, czy to ma związek z jakimiś licencjami?

pozdro

Z UT to w ogóle jest cyrk bo na tel wyniki inne na PC inne a TV najgorsze ;)
cześć nie działa ze względu na region a część np nie jest udostępniana na telefony...
 

Dinksss

New member
To może koledzy którzy kupili te modele powiedzą czym się róźni 5500 od 5700?

@szusty czy Twój 5700 ma tuner dvb-s?
 

szusty

New member
f5700 niestety ale niema DVB-s.
Szukałem również jakie mają różnice oprócz podstawki, F5700 jest srebna.
W specyfikacji Samsunga, na ich stronie, tzn włączyć porównywarke tych dwóch modeli, jest jeszcze różnica w dźwięku, ale jak to jest w realu to nie wiem (nie wiem jak brzmi F5500) Przypuszczam , iż to i tak niema większego znaczenia, jak ktoś chce mieć b.dobry dźwięk to musi podłączyć do kina, czy innego zestawu. .
 

tim888

New member
Samsung UE32F5500 czy LG 32LN575S

Który TV i dlaczego wybralibyście z pomiędzy Samsung UE32F5500 a LG 32LN575S ??
Dodam tylko, że różnica w cenie to 100zł na korzyść LG.

Może wyłapiecie jakieś różnice na korzyść jednego lub drugiego?
A i pytanie czy można lapka z wyjściem sub podłączyć do tych TV?

Za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i rady z góry dziękuję.
 

leo_rex

New member
Witam.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że posiadam TV Samsung LE40C650 już 2,5 roku i jestem bardzo zadowolony - działa tak jak w dniu zakupu choć u mnie TV działa 10 -14 h dziennie. Mam smartfon Samsung Galaxy S2 i też jestem zadowolony. Niestety bardzo się zasmuciłem kiedy kolega z pracy powiedział mi, że Samsung bardzo "kuleje" jeśli chodzi o części zamienne w okresie pogwarancyjnym.
Kolega dowiedział się o tym od serwisanta z Samsunga. Jakieś tydzień po tej rozmowie zepsuł mu się TV Samsung - podobnie jak u mnie po 2,5 rocznym użytkowaniu. Jest głos, nie ma obrazu. Praktycznie TV jest do wyrzucenia ponieważ Samsung nie produkuje już częsci zapasowych do "starszych" modeli, a tylko do tych z najnowszych serii. To jest masakra. Wyobraźcie sobie emeryta, który ciułał pieniądze na TV Samsung i po 2 latach ma awarię....Panowie z Samsunga, zróbcie coś z tym...
 

tdx

New member
Bez reklam
Raczej powinien być na wprost lepiej sprawdź czy prowadnice dobrze weszły, bo TV nie powinien się odchylać w żadnym kierunku.
No chyba że meble krzywe ;)
 

leo_rex

New member
Dziekuję za odpowiedź. Prowadnicy, to tam za bardzo nie ma...Jest taka głowica na śrubki i tyle....Sam jużnie wiem...
 

tdx

New member
Bez reklam
masz:
1. podstawę
2. element łączący podstawę z matrycą
3. matryce

O ile 1 z 2 nie można złe przykręcić (choć widziałem przykręconą odwrotnie) :)
to 2 z 3 już tak czasami TV nie wchodzi dobrze i faktycznie może być wtedy odchylony ku górze
 

ManiuS_tM

New member
Witam serdecznie. W najbliższym czasie zamierzam zakupić ten telewizor . Ogólnie jesteście zadowoleni z tego telewizora? Głównie chodzi mi o jakość odbioru :) Odtwarza on napisy txt i srt ? i TVN player działa dobrze?
 

tdx

New member
Bez reklam
Napisy najlepiej w formacie str z napiproject TVN działa dobrze co do jakości odbioru to lepszą jakość daje F6400 :) ale to wszystko kwestia ceny :)
 

ManiuS_tM

New member
No tak F6400 lepszy, ale ten F5500 też daje radę ? Czy lepiej wziąć jakiegoś Philipsa zamiast samsunga F5500 ? np. Philips 32PFL4258H ? :)
 

SWilk

New member
Hej,

Szukam telewizora 32", w którym głównym wymaganiem będzie dostępność polskich dostawców VOD, głównie TVN Player i Iplex, ale też innych, oraz dobre wsparcie dla filmow z sewowanych z USB i DLNA.

Wlaściwie zdecydowałem się na ten model samsunga - UE32F5500. Mam jednak parę pytań do osób, które go posiadają:

1. Czy telewizor obsluguje kilka partycji na jednym napędzie (tzn, jedna na filmy w FAT, a druga w systemie umożliwiającym PVR i Timeshift)?
2. Ile zajmuje przeciętny film nagrany z naziemnej telewizji w HD? Czyli jaką minimalną wielkość partycji ustawić dla PVR.
3. Czy podłączaliście do TV jakieś myszy i klawiatury? Jeśli tak, jakie i czy działały czy nie?
4. Czy aplikacja pilota działa na Samsug Galaxy Ace (pierwszej generacji, nie Ace2)? Pytam bo w opisie w sklepie play jest mowa głównie o serii Galaxy S.
5. Czy PVR można nastawić na nagranie wybranego programu w czasie kiedy np. nas nie ma w domu?

Pozdrawiam,
SWilk
 

lukasz1091

New member
Hej,

Szukam telewizora 32", w którym głównym wymaganiem będzie dostępność polskich dostawców VOD, głównie TVN Player i Iplex, ale też innych, oraz dobre wsparcie dla filmow z sewowanych z USB i DLNA.

Wlaściwie zdecydowałem się na ten model samsunga - UE32F5500. Mam jednak parę pytań do osób, które go posiadają:

1. Czy telewizor obsluguje kilka partycji na jednym napędzie (tzn, jedna na filmy w FAT, a druga w systemie umożliwiającym PVR i Timeshift)?
2. Ile zajmuje przeciętny film nagrany z naziemnej telewizji w HD? Czyli jaką minimalną wielkość partycji ustawić dla PVR.
3. Czy podłączaliście do TV jakieś myszy i klawiatury? Jeśli tak, jakie i czy działały czy nie?
4. Czy aplikacja pilota działa na Samsug Galaxy Ace (pierwszej generacji, nie Ace2)? Pytam bo w opisie w sklepie play jest mowa głównie o serii Galaxy S.
5. Czy PVR można nastawić na nagranie wybranego programu w czasie kiedy np. nas nie ma w domu?

Pozdrawiam,
SWilk
SWilk:

1.Owszem obsługuje kilka partycji, nie wiem jednak jak jest z time shift, bo przy próbie włączenia tej funkcji pokazuje się monit o badanie wydajności dysku i sformatowaniu go, nie próbowałem bo bałem się że sformatuje cały dysk anie jedną partycję
2. Jakieś 10 sekund nagrania w full hd ( w moim przypadku 1080i) zajmowało 30 MB
3. Podłączałem zarówno klawiaturę i mysz bezprzewodowo, działały bez problemów (jakieś chińskie)
4 i 5 nie wiem
 
Do góry