Samsung TV model UE32D5500 czy LE-32D550

sebaneo10

New member
Witam.

Mam zamiar kupić tv od samsunga interesuje mnie model UE32D5500 i LE-32D550.
Zalezy mi na opiniach który lepszy i czemu.
Z gory dziekuje i pozdrawiam!
 

tdx

New member
Bez reklam
bo ma lepszą matryce czernie kolory (wysoki połysk) bo będzie mniej smużył (CMR 100Hz) bo będzie brał mniej prądu i ładniej wyglądał na ścianie bo będzie miał SMART TV czyli dużo fajnych serwisów internetowych
 

tdx

New member
Bez reklam
D6500 to trochę inna liga 3D, CRM 400Hz, wifi, pełna przeglądarka, niebanalny wygląd, DVB-S, PVR...

Czy warto? Zawsze to lepszy TV ale czy warto? (dla mnie tak ale dla Ciebie czy warto :)
 

sebaneo10

New member
Czytałem troche o D5500 ale jest o nim mało informacji mógłby ktoś kto go posiad lub uzywał napisać o jakości obrazu zaletach i minusach
Z gory dzięki!
 

tdx

New member
Bez reklam
zalety
+ bardzo dobre kolorki (za sprawą szklanej matrycy)
+ SMART TV (czyli naprawdę solidne aplikacje)
+ USB (radzi sobie ze wszystkim)

- Brakuje mu 100Hz Motion Plus
 

tdx

New member
Bez reklam
poradzić sobie poradzi bez problemów
patrząc przez pryzmat gracza ten TV będzie mieć niższy IL niż model ze 100Hz
 

farba

New member
Czytałem troche o D5500 ale jest o nim mało informacji mógłby ktoś kto go posiad lub uzywał napisać o jakości obrazu zaletach i minusach
Z gory dzięki!
Jak trafisz na kijową matrycę, co jest bardzo prawdopodobne w tym modelu przy 32 calach, to wspomniane dobre kolorki ujrzysz jedynie siedząc idealnie na wprost. Beznadziejne kąty widzenia, niewiele lepsze od monitora z matrycą TN. Pewnie byłyby tak samo ch**owe, gdyby nie szyba która co nieco poprawia. Możesz śmiało brać, jeśli nie zależy ci na dobrych kątach.
 

sebaneo10

New member
Jak trafisz na kijową matrycę, co jest bardzo prawdopodobne w tym modelu przy 32 calach, to wspomniane dobre kolorki ujrzysz jedynie siedząc idealnie na wprost. Beznadziejne kąty widzenia, niewiele lepsze od monitora z matrycą TN. Pewnie byłyby tak samo ch**owe, gdyby nie szyba która co nieco poprawia. Możesz śmiało brać, jeśli nie zależy ci na dobrych kątach.

A przy 37 calach matryca jest lepsza?
 

farba

New member
Czyli modele 5500 mają kiepskie matryce?
Nie chodzi o serię tylko o firmę, która montuje w swoich TV różne matryce. Gościu posiada D6500 i też narzeka, bo źle trafił w loterii matrycowej: http://www.hdtv.com.pl/forum/701821-post1070.html


A przy 37 calach matryca jest lepsza?
Większość osób piszących tutaj, posiadających D5xxx w rozmiarze 37 cali twierdzi, że ma matryce oznaczoną jako "P", która wg nich ma dobre kąty. Nie wiem ile w tym prawdy, bo wiele razy spotkałem się z sytuacją, że ludzie z urzędu wychwalają to, co posiadają. W 32 calowych też montują dobre matryce, więc nie skreślaj tej wielkości. Wszystko zależy od tego na co trafisz.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Czy model d6000 i 6500 mają lepszy obraz i w jakim stopniu od d5500?
Czy Hz różnią się tylko dodatkami takimi jak wifi,3D?

cała seria D6xxx ma lepszy obraz bo matryce te modela mają 100Hz (motion plus) reszta to dodatki wifi (D6500) pełna przeglądarka (D6500), 3D, DVB-S (D6500) itp
 
Do góry