Samsung PS51E550 czy Panasonic P50GT30E

marcinr87

New member
Witajcie

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zakupem plazmy.
Sporo szukałem, czytałem ale dalej nie wiem co najlepiej wybrać. w tej chwili wydaje mi się, że w grę wchodzą tylko te dwa TV. Tylko sam już nie wiem który będzie lepszy.


Pozdrawiam
MRM:blagam:
 

lm648

Banned
Oczywiście Samsung PS51E550 ma przewagę 2 pary okularów 3D i jest z tego roku. O tamtym "buczydle" czas zapomnieć :)
 

djsaint

New member
Oczywiście Samsung PS51E550 ma przewagę 2 pary okularów 3D i jest z tego roku. O tamtym "buczydle" czas zapomnieć :)
Zapomniałeś dodać, że okulary i ewentualnie cena to jedyna przewaga, a matryca odbija wszystko jak lusterko w łazience. Do GT30 można porównywać E6500 a nie E550 - nie ta półka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę swoje wrażenia. Może pomogą innym podjąć decyzję.
 

SULIx

Member
Panasonic to cały czas duża przewaga nad Samsungiem: 1. Płynność ruchu 2. Czerń. Niestety jak powiedział kolega. Przewaga Samsunga to tylko okulary w zestawie. Reszta nie dorównuje do GT30.
 

ADAM12116

New member
a zatem telewizor już mam w domu, rozpakowałem, ustawiłem, podłączyłem i odpaliłem, gniazda słuchawkowego rzeczywiście brak wiec zestaw 2.1 który posiadam nie został podłączony, jest tylko wyjście optyczne dźwięku wiec trzeba będzie zaopatrzyć się kiedyś w sprzęt, który pozwoli to podłączyć bo dźwięk z tv jest bardzo słaby. Matryca Tv jest szara i dość odblaskowa, chyba porównywalnie do mojego poprzedniego samsunga 46 a856 więc odblaski na niej takie same. Tv wydaje z siebie lekkie bzyczenie dochodzące z tyłu jak tło obrazu jest białe (bardzo jasne) to bzyczenie jest głośniejsze ale nie dokuczliwe lcd 46 a856 buczał znacznie głośniej. Czerń jest ok, na pewno jest jednolita nie ma jaśniejszych i ciemniejszych miejsc jak w lcd, obraz w porównaniu z lcd troszkę mniej ostry ale to pewnie kwestia regulacji, których wczoraj nie zdążyłem jeszcze wprowadzić. 3D super, sprawdzone na filmie SBS puszczonym z usb i z kompa, okularki lekkie ale mogły by lepiej przylegać do głowy bo bokami wpada światło i pogarsza lekko widzenie, to na razie tyle bo tak naprawdę to ledwo zdążyłem się nim pobawić wczoraj. Jeśli jakieś pytania to pytajcie...
 

ADAM12116

New member
Jak prezentuje się kolor czarny w nocy przy ciemniejszych scenach ?

jeszcze tego nie sprawdziłem dokładnie więc nie mogę się wypowiedzieć-postaram się dzisiaj to sprawdzić wieczorem, od razu zaktualizowałem soft przez neta, podłączyłem wczoraj hdd ntfs i filmy z napisami czyta bardzo dobrze, raz się coś skopało podczas przewijania filmu 3d po prostu 3d się rozjechało musiałem odłączyć hdd i podłączyć ponownie i odpaliłem film na nowo i było już ok, you tube w hd działa bardzo dobrze

co do czerni wygląda ok nawet bardzo ok, nie mam porównania do plazm innych tylko do wysokich 2 modeli LCD i jest dużo lepiej niż na LCD, zauważam nieraz lekkie migotanie obrazu, na lcd tego nie było...
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Wygaszanie matrycy czyli czerń jak wiemy można oceniać tylko wieczorem, Czy jest wtedy 100 % czarno czy szarawo. Martwisz mnie "lekkim migotaniem". Wcześniejsza seria Sama PS50B550/51 miała bardzo poważny problem z migotkami czyli efektem flicker w trybie europejskim to jest 50 Hz. Ja swój egzemplarz zwróciłem sprzedawcy.O efekcie migotania swojego E550 napisał mocno wkurzony koleś "tredstone" na AVF forum http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1626953-samsung-ps51e550-owners-thread.html
Jak ktoś napisał wcześniej a przypomnę nagłówek tematu PS51E550 czy Panasonic P50GT30E, PS51E550 jest z założenia produktem o klasę niżej niż Panas GT30.
Nie powinno się na siłę porównywać Sama akurat z GT30. Sam jest tańszy ma okulary ale nie ma to nic wspólnego z jakością względem Panasa. Np.gorzej sobie radzi z płynnością ruchu. Panas ma to niestety we wszystkich modelach 50" lepiej dopracowane.
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
a ja mam pytanie czy Gt30 będzie lepszy od 51E6500 ? oraz druga sprawa czy warto dopłacić ponad 500zł do 50ST50 względem 51E6500 ?
 

SULIx

Member
Nie myśl o Samsungu. Odradzam. ST50 będzie pod każdym względem lepiej grało. Płynność ruchu zwłaszcza przy większych przekątnych to podstawa. Powtarzam tutaj Panas jest cały czas lepszy. Najmniejszy efekt judder ma właśnie Panas. Sprawdzałem to kiedyś własnoręcznie puszczając na paru tv prosty test tak zw. latające kostki. Panasy wypadały zawsze lepiej o Sama.

Nie wiem dlaczego te pacanki z Panasonic Polska nie wprowadzają i nie wprowadzą 50GT50 na polski rynek podczas gdy można to kupić w Czechach i na Słowacji. Dyskryminacja polskiego konsumenta. Chyba jest na to Dyrektywa UE.
 

Tocki

Member
kurde sam nie wiem, zaraz kupie leda i bedzie spokoj ;D st50 najtaniej 4300zl lecz na necie, troche sie boje przez neta ciagnac tv... Gt30 w MM po 3,500zl , 51E6500 4100zl ... sam nie wiem... A moze jakies 46, 47 ledowego ?:>
 
Do góry