SAMSUNG PS51D6900 vs LG 50PZ570

noir

New member
Witam.
Po wielu dniach czytania forum i po ustaleniu własnych preferencji na placu boju pozostały praktycznie 2 plazmy:

SAMSUNG PS51D6900 oraz LG 50PZ570s.

Hmm... w sumie interesowałem się jeszcze trzecią plazmą, a mianowicie SAMSUNGIEM PS51D550, ale nie wiem jak wielka przepaść jest po między nim, a PS51D6900.

Kolega ma wcześniejszy model LG 50PK550 ( bez 3D ) i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Tylko problem jest taki, że z plazmy LG mają zdecydowanie niższą sprzedaż niż Samsungi - wiem, ze głownie to zależy od dostępności, ale czy na pewno?
Aktualnie posiadam plazmę SAMSUNG 42A451 ( notabene będzie na sprzedaż ), z której to naprawdę jestem bardzo zadowolony ( zresztą zakupiona prawie 3 lata temu po przeanalizowaniu wielu wątków i dzięki opiniom z tego forum ), ale przyszedł czas na zmianę na coś większego i nowszego.

Odległość od TV - ok. 2 m, ale w przyszłości będzie zwiększona do ok. 3/4 metrów
3D - TAK
Full HD - TAK
Klasa cenowa - do 3800 zł
Użytkowanie:
50% - Cyfra Plus wraz z kanałami HD ( głownie sport - piłka nożna )
40% - filmy w 720p/1080p odtwarzane z pendrive'a lub z laptopa i rzadko blu-ray z ( ps3 )
10% - konsola PS3

Zależy mi na ostrości, kolorach, czerni i bez smużenia w ruchu ( oglądanie piłki nożnej ).
W pokoju mam rolety, które bardzo dobrze zaciemniają, więc odbicia raczej nie będą przeszkadzać.
Oglądam głownie przy zgaszonym świetle.

Tak więc jeśli mogę się poradzić kolegów, to proszę o doradzenie mi w wyborze TV.

Pozdrawiam

Marcin
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Z tych dwóch zdecydowanie Samsung. Głównie ze wzgledu na filtr antyodblaskowy i lepsze 3D. Różnica w cenie nie jest duża i naprawde warto dopłacić. Akurat w MM w Zabrzu te tv stoją koło siebie i w warunkach jasnego pomieszczenia sklepowego widać słabości LG. D6900 ma też bardzo dobre opinie jesli chodzi o obraz w ruchu, dużo lepsze nawet od droższych Panasoniców. Wadą jest prądożerność Samsunga ale dzieki temu generuje jasniejszy obraz od konkurencji (przydatne dla osób oglądających telewizje także w dzień).
 

noir

New member
Dzięki za info.
Hmm...tak naprawdę nie zależy mi zbytnio na filtrze antyodblaskowym, ale to fakt różnica w cenie nie jet zbyt wielka.

Na rynku niemieckim jest w sprzedaży PS51D7000 różniący się tym od PS51D6900, iż ma Real Black Filter, tylko nie wiem czy jest to aż takie niezbędne w plazmie i zacząć się nim interesować oraz czy w ogóle będzie on dostępny na rynku polskim.
 

don111

Banned
w przypadku Samsunga LED model 8000 od 7000 różni się tylko obudową i może jakimś wyposażeniem, natomiast obraz jest ten sam
plazma D6900 od D8000 w obrazie różni się gorszą czernią (0,04 vs 0,02 cd/m2) i pewnie nie tylko, więc jeśli jest analogicznie jak w przypadku modeli LED to warto zainteresować się tym D7000 jeśli jest w podobnej cenie
jeśli zostajesz przy tych dwóch modelach z tytułu wątku, to lepszy jest Samsung
 
Do góry