SAMSUNG PS50B550 vs. PANASONIC TX-P42G10E vs. LG 50PS2000

basket4rap

Member
Bez reklam
Co myślicie (który lepszy [plusy i minusy]) lub wiecie o tych tv (ceny i parametry na prawie tych samych poziomach) wszystkie w okolicach 3200zł:

SAMSUNG PS50B550 vs. PANASONIC TX-P42G10E vs. LG 50PS2000
 

zn21

Member
zdecydowanie PS50B550 - ma naprawde dobry obraz ale nie na ustawieniach, które są w TV. Trzeba trochę się pobawić ale warto:lol: . Do tego 50".
Dziś 42" to już za mało
 

basket4rap

Member
Bez reklam
no właśnie boję się też że 50 cali będzie za dużo jak na oddalenie od obserwatora o 3m? a będzie podłączony xbox360 i cyfra a w przyszłości planuję kanały HD i filmy blu-ray dlatego chcę kupić przyszłościowy tv, który ogarnie wszystko spokojnie przez co najmniej 5 lat. A czy ten samsung ma lepszy obraz niż panasonic? bo raczej wszystko wychwalają w plazmach panasonica a samsunga jest trochę więcej negatywnych opinii...
 

basket4rap

Member
Bez reklam
naczytałem się też z drugiej strony i boję się, że jak coś by się stało z matrycą w plazmie to cały tv do wymiany, więc też stąd moje kolejny pytanie jak się mają do tych wymienionych tv te LCDeki: (parametry i ceny mniej więcej takie jak tamte plazmy)

1) Samsung 40'' LE40B650

2) SONY KDL-40W5500 Bravia

3) LG 42LH5000
 

basket4rap

Member
Bez reklam
no właśnie też jestem dużo bardziej nastawiony na plazmę, tylko niech ktoś napiszę jak to jest z tymi matrycami, że jak coś się stanie to w przeciwieństwie do LCD tv jest cały do wyrzucania, a i jeszcze się spotkałem z opiniami że niektóre plazmy "bzyczą"
 

zn21

Member
miałem plazmę Philipsa - model 5532 (matryca pochodziła od Samsunga) a teraz mam Samsunga. Jest cicha a wiem co mówię bo na punkie niepotrzebnych dźwięków mam bzika. Plazma Philipsa do dziś chodzi bez problemu. Wygląda, na to że model PS50B550 zrobiony jest na częściach bez wyżyłowania. Wiem, że kiedyć LG starsznie brzęczały (elektronika brzęczała). Można sobie przedłużyć gwarancję na wiele lat jak tak się boisz. Dodam, że obraz tego samsunga w stosunku do philipsa to przepaść. Technika nie stoi w miejscu. Odpowiednia kalibracja i aż miło patrzeć a kanały HD - bajka.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
mhm rozumiem, a jakbyś odniósł tego Samsunga do PANASONIC TX-P42G10E bo ten LG 50PS2000 to chyba najsłabszy z tej trójki? a jeszcze oprócz tego przeczytałem gdzieś kogoś wypowiedzieć że przy 50 calach to trzeba daleko siedzieć (u mnie najdalej mogę 3m od tv być) bo przy oglądaniu ale głównie grach na konsole wysokiej rozdzielczości widać strasznie duże piksele i obraz jest brzydki.
 

zn21

Member
nie gram w gry bo nie jestem dzieckiem. Na tunerku (mam IP Box 9000) obraz jest zaskakująco doby na kanałach SD i bardzo dobry na kanałach HD(rewelacja). Nawet na HBO HD jest dobrze chociaż na poprzednim TV było kiepsko. Ja oglądam z ok. 3,5 m i jest dobrze. Dobry tuner to podstawa (np. Ariva 200 odradzam). Oczywiście są programy które mają kiepski obraz i tu nawet Pioneer nie pomoże. Zanim kupiłem model B550 to z 20 minut porównywałem go z modelem B850 bo stały obok siebie i leciała chyba jakaś reklamówka gry. Obraz był dobry i za bardzo różnicy nie widziałem przy standardowych ustawieniach. Dlatego też kupiłem go a o mniejszym modelu niż 50" nawet nie myślałem choćby to była super plazma Pioneera. LG odpadł bo ma problemy z odbiciami. Samsung robi dobre plazmy i ma na tym polu doświadczenie. Kolejny model za parę lat to min. 60". Ceny znowu spadą więc nie będzie źle.
 
Do góry