Samsung PS50 C680

gruto

New member
Witam
zamierzam kupić nowe cacko , w sumie to sie zastanawiam nad LED - ale bardzo przykuło moją uwagę nowe dzieło Samsunga - PS50 C680 . pRoszę o poradę - może Panasonica .
kanapę mam około 4,5 metra od TV - czy nie za duży .
Pozdrawiam , i czekam z niecierpliwością na podpowiedź za którą dziękuję ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.
podaj jakie masz warunki :
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa
 

hursamir

New member
Dolacze sie do watku. Tez wlasnie zamierzam kupic PS50C680 3D
W promocji za okolo 4.5tys dodatko dostane Blu-ray 3D BD-C5900
Ja to TV nie ogladam wcale ale laska patrzy

jak słońce świeci w pokoju - ciemno jest caly czas
Jak duży jest pokój 3x3.5m
jaki masz obecnie telewizor - Samsung T240HD
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy + prog roz.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - chyba czym wiekszy tym lepszy??? - 50
preferowana marka - nie mam
czego nie lubisz w telewizorach - ze jest za maly :)
jakie urządzenia będą podłączone Blue-ray, DreamBox(w kolejce) czyli DVB-S
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70 - 30
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Wprost
Czy ważne jest wifi ? Tak
czy USB ma mieć czytanie filmów ? Jak Wifi to nie
jakimi złączami ? HDMI
jaki masz sygnał ? nie wiem - zeby mial freeview HD
ile programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? stac
jaka klasa cenowa - 4.5tys max 6tys z home cinema system

Czy SONY BDV-E370 5.1 Ch 3D Ready Blu-ray Home Cinema System byly dobrym wyborem
dla tego TV. Razem bylo by gdzies okolo 5.5tys.
Dzieki za wszelkie sugestie
 

marcinraven

New member
Cześć
Właśnie przywiozłem do domu to cacko i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony
Niestety czekam na tuner sat.HD narazie posiadam zwykły ,ale i tak obraz bardzo ok. nic nie buczy.Filmy Gwiezdne Wojny w HD puszczone z pendrive -Bomba!!!!!
Mam do wszystkich posiadaczy w/w samsunga prośbę podajcie jakie macie ustawienia obrazu ,ja cały czas eksperymentuję.
Dziękuję za pomoc
Marcin
 

hursamir

New member
Wlasnie wrocilem ze sklepu. Normalny metlik w glowie. Mialem okazje bawic sie Panasami G20 i S20. Bawilem sie rowniez Samsugiem C680. Jakosc czerni przy normalnych ustaw. + jasnosc itd. 50. No coz w sklepie G20 nie zostawia zadnych zludzen na temat definicji czerni. Tylko ze kurna ta cena jest nie do przejcia dla mnie. Jest jednak deal. 1.5 tys mniej mozna kupic z wystawy G20. Gadalem z sprzedawca (facet spoko) i mowil ze ten tv jest juz tam 6 miesiecy a sklep daje tylko 12 miesiecy gwarancji. Nie wiem czy warto go kupic? 6 miechow to duzo jak na 12 godzin pracy 7/tydz. cholera wie w jakich warunkach. Zastanawiam sie zatem nad:
1) PS50 C680 glownie z powodu 3D i LAN
2) PS50 C550 cena + LAN
3) Viera TX-P50 S20B
4) Tego uzywanego G20
Pomozcie wybrac. Nie wiem czy warto inwestowac w 3D na dzien dzisiejszy? Sprawdzielm i
dostepnych jest okolo 10 tytulow 3D. Z drugiej strony lepiej miec niz nie miec, ale....
Dla mnie jakosc czerni S20 nie za bardzo przewyzszala C680. Moze dlatego ze sklep, nie wiem.
Jakie jest wasze zdanie?
 

privmw

New member
piszą że C680 to C6500 z dodanym 3D... puść jeszcze w sklepie jakiś kawałek filmu, może początek Avatara albo coś takiego i sprzwdź płynność ruchu... bo ktoś na tym forum bardzo był niezadowolony z płynności na C6500
poszukaj jeszcze C670 (w Redkoonie jest chyba)... jest troszke droższy od C680 ale ma "Motion Plus 100 Hz" według mnie jeden z lepszych systemów "upłynniajacych" ruch, bo można go ręcznie konfigurować :)
 
Ostatnia edycja:

hursamir

New member
piszą że C680 to C6500 z dodanym 3D... puść jeszcze w sklepie jakiś kawałek filmu, może początek Avatara albo coś takiego i sprzwdź płynność ruchu... bo ktoś na tym forum bardzo był niezadowolony z płynności na C6500
poszukaj jeszcze C670 (w Redkoonie jest chyba)... jest troszke droższy od C680 ale ma "Motion Plus 100 Hz" według mnie jeden z lepszych systemów "upłynniajacych" ruch, bo można go ręcznie konfigurować :)
C670 nie znalazlem. Jutro ide zobaczyc Avatara na C680 i podjac w koncu decyzje (chyba :mrgreen:) Tak sie zastanawiam czy 50' nie bedzie za duzy do mojego pokoju. TV bedzie stal gdzies w odleglosci 2.5 m. W sklepie nie wydaje sie az taki duzy. W poczatkowj fazie bedzie tylko SD bo mam zamiar kupic Dream'a HD troche pozniej. Jesli za duzy to P42G20B sie zastanawiam.
 

privmw

New member
42" to odpuść... jak juz to 46" :) i koniecznie daj znać jak poszły testy C680 bo tez go brałem pod uwage... szczególnie płynność obrazu mnie interesuje i ewentualne odbicia/refleksy...
 

hursamir

New member
42" to odpuść... jak juz to 46" :) i koniecznie daj znać jak poszły testy C680 bo tez go brałem pod uwage... szczególnie płynność obrazu mnie interesuje i ewentualne odbicia/refleksy...

Dobra kupilem C680. Musze czekac tydzien na niego :( Jak dostane i ustawie to dam znac. Avatar na nim zachowuje sie IHMO bdb. SD z 2.5-3m no coz nie jest to HD. Mialem wrazenie jakbym byl w starym kinie. 2D to 3D conversion - mnie po minucie zrobilo sie nie dobrze. Moja laska byla zachwycona (efekt jak na tych 3D kartkach pocztowych). Oczywiscie konwersja sygnalu SD bo HD nie mialem okazji (i tak specjalnie dla nas przeniesli C680 w inna czesc sklepu zeby podpiac do zrodla SD :mrgreen:). Pozdrawiam

P.S Teraz staram sie ustawic Onkyo 308. Za cholery nie moge przekazac syg. Digital Audio Optic z TV. W ustawieniach amli mam TV-Audio OPT2 i nie dziala. Nie wiem moze przewod cos nie tedy. Mial ktos taki problem juz??
 
Ostatnia edycja:

rcube

New member
Jeśli to jest to samo co c6500 tylko +3D to ciekawe jak z płynnością ? Avatar to akurat na c6500 , przynajmniej u mnie jest obraz w miarę płynny bez zauważalnego juddera.

Dzisiaj się przyjrzałem Panasom S20 i G20 w MM. Stały obok siebie więc była szansa porównać . Jest spora różnica w płynności obrazu na korzyść g20.
 

yamah

New member
Jutro wybieram się do Media E zdecydować zakup C680,miałem zamiar brać c550 ale cena 4tyś za 3D kusi.
Powiedzcie coś więcej o tym modelu i na co szczególnie zwrócić uwagę,buczenie zaakceptuję w przeciwieństwie do lustra w LG
 

hursamir

New member
Powiedzcie coś więcej o tym modelu i na co szczególnie zwrócić uwagę,buczenie zaakceptuję w przeciwieństwie do lustra w LG

Wczoraj dostalem i jestem zadowolony. TV mam 2.5 - 3 metry od siebie. Czuje sie jak w kinie. Wlasnie szukalem art. na temat docierania i znalazlem super art. specjalnie dla Samsunga. Poniewaz watak juz jest dolaczam tylko link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...uzytkowanie-plazmy-panasonica.html#post577639
Lustra u mnie nie zauwazylem ale u mnie jest ciemno w pokoju caly czas - takie ulozenie.
Buczenia nie zauwazylem ale sie przyslucham dzisiaj to dam znac. Na starym 24HD buczenie faktycznie mam.
 
Ostatnia edycja:

hursamir

New member
No i niestety buczenie jest. Tzn. wczesniej nie zauwazylem ale dzisiaj zaczalem docierac plazme i szukalem wypalonych pixeli :) wiec z bliska slychac. Najbardziej slyszalne przy jasnych kolarach - im jasniejszy tym bardziej buczy. Mi to nie przeszkadza bo mam dobre audio i nie slyszalem tego buczenia wczesniej. Wydaje mi sie ze zalezy to od tego czy chcesz to slyszec czy nie. Ja jestem zadowolony i czekam na Avatara 3D dostepnego od 15/11. Prawie skoncze docierac plazme :)
Moim zdaniem w tej cenie z tymi dodatkami to dobry zakup. Dla mnie C7000 to juz definitywnie za drogo ale watek o C7000 jest i chlopaki chwala.
 

hursamir

New member
Ok. Po okolo tyg. zabawy z C680 moje spostrzezenia
1) Buczenie jest i nie ma co pisac ze nie ma bo jest :)
2) Lusto jest i to nawet w ciemnym pokoju a moze wlasnie dlatego ze w ciemnym
3) Jakosc obrazu - nie jestem w stanie powiedziec bo dalej docieram plazme i wszystkie ustawienia
na min.
4) 3D - rewelacja i to podczas zwyklego scalowania z 2D do 3D np. 2012, Street Dance
Wczesniej pisalem ze po chwili ogladania robilo mi sie nie dobrze. Nadal tak mam ale to kwestia
przyzwyczajenia a potem jest super (wystarczy poczatkowo skupic wzrok na statycznym punkcie)
To tyle z mojej strony. Pozdro
 

Marioo162

New member
Dzięki za aktywność. Zastanawiam się nad tym modelem. Rozumiem, że buczenie nie jest specjalnie dokuczliwe? Zauważyłeś jakieś powidoki po logach, czrnych paskach, etc.?
 

hursamir

New member
Rozumiem, że buczenie nie jest specjalnie dokuczliwe?
IHMO nie jest dokuczliwe. Najbardziej slyszalne podczas docierania jak masz wyciszony glos. Podczas ogladania filmu nie slyszalne u mnie i to majac audio przez TV albo ampli.
Zauważyłeś jakieś powidoki po logach, czarnych paskach, etc.?
Nic nie moge napisac o logach bo nie mam jeszcze Dreamboxa. Uzywam tylko do ogladania DVD/BR. Moja laska ogladala jakis babski film z kolezanka i nie powiekszyla obrazu. Po tym zabiegu byl powidok ktory znikl sam po jakis 10min. Mialem rowniez powidok po menu glownym z BR podczas ogladania BR w 3D. Zatrzymalem na okolo 10min i po ponownym uruchomieniu byl powidok calkiem spory. 10min i znikl samoczynnie. Jak narazie nie moge powiedziec aby powidoki stanowily jakis wielki problem ale trzeba uwazac. Dodam ze ogladajc 3D, TV sam ustawia kontrast na chyba 100% bo swieci jak cholera. To moze tlumaczyc w/w powidok w 3D (po prostu za jasny + staly obraz = powidok).
 

qoyote

New member
Ja także jestem zainteresowany tym modelem. Po analizie różnych wypowiedzi w sieci, wydaje się dobrym wyborem mimo swoich wad. Pod wybór biorę Panasonic S20 i Samsung C6500, ale model C680 wydaję się z nich najlepszy (dodatkowo ma 3D), a nawet porównywalny z Panasonikiem G20 . Słynne buzz tego modelu jest znacznie mniej słyszalne niż w innych modelach Samsunga. Zastanawia mnie jedna rzecz czy ten model odtwarza pliki po USB w formacie NTSF.
 
Do góry