Samsung PS-51E550 czy Panasonic TX-P50UT50

BigDeal

New member
Witam
Zastanawiam sie co kupic ? Z funkcjii 3D raczej nie bede korzystał .
Czy samsung e550 różni się tylko od e530 3d i smart tv?
Przeraża mnie duży pobór mocy w plazmach może jakiś ledowy telewizor o przekątnej 46-47 jest o porównywalnych parametrach obrazu ?
 

BigDeal

New member
Z tego co sprawdzałem d550 ma max 326 watt więc e550 powinieni mieć mniej . Srednio pewnie wyjdzie z 200 watt, w przypadku led bylo by to pewnie ze 100.
 
Bez przesady z tą "oszczędnością" biorąc pod uwagę fakt, że dorównujący jakością obrazu led 50" będzie kosztować minimum 3k więcej, to ta "zaoszczędzona" energia zwróci się za 30lat?
Mam 51E550 i średnio żre poniżej 200W. Plazma bierze więcej przy jasnych scenach, mniej przy ciemnych (wygasza pola). Led żre cały czas tak samo...
 

BigDeal

New member
Przeraża mnie trochę ten pobór mocy , ledy pobieraja 3 razy mniej! Może ktos poleci jakis fajny telewizor ledowy 46-47 w podobnej cenie?
 

Robert73

Member
To kolega chcę mieć dobrą jakość filmów czy oszczędzać energię:) Ja sam zakupiłem wczoraj 42 calowy ST50 i jak dla mnie to miazga, sąsiadka ma Szajsunga D6000 , żal patrzeć na ten oczojebny " efekt teatru ".
 

^xen^

New member
ja jestem na swiezo, 2 dni temu kupiłem plazme - samsung PS51E550 za 2799 zł.
w sumie chcialem LEDa ze względu właśnie na pobór energii i mityczne już utrwalanie różnych badziewi typu loga programów.. , apropo moj stary 6 letni LCD32" Panasonica mial na tabliczce wypisany pobor mocy 117W ;) a Samsung chyba sredni 186W ma, wiec nie jest zle.
ale w sklepie pobawiłem się tą plazmą z promocji i kupiłem.. :)

jak sprzęt ustawisz w domu to dopiero wtedy bedziesz zadowolony,
nie jest to panas.. ale w tej cenie i parametrach jest naprawdę dobrze.
U mnie w pokoju nie ma problemu ze słońcem, wiec efekt lustra nie jest problemem (prawdą jest że można się w nim przejrzec ;)

pierwsze wrazenia mam dobre, obraz jest naprawde ładny (mam n-ke podłączoną),
szkoda że TV nie widzi dysków z systemem exFAT :( bedę musiał przeformatować,
zastanawiam sie tez czy warto ściągnąć aktualizację firmware (trochę się boję bo mi niedawno odtwarzacz dvd Ferrguson zaliczył zgon podczas aktualizacji firmware bo brakło prądu - pech, a u nas często z prądem kombinują),

producent nie podał co zmienił w aktualnym firmwarze ciekawe podejście do klienta :)
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda Samsung nie podaje zmian w firmware, jak będziesz aktualizować to pobierz firmware ze strony Samsunga bo jest nowsze tv wykryje trochę starsze.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

TigerInginier

New member
To kolega chcę mieć dobrą jakość filmów czy oszczędzać energię:) Ja sam zakupiłem wczoraj 42 calowy ST50 i jak dla mnie to miazga, sąsiadka ma Szajsunga D6000 , żal patrzeć na ten oczojebny " efekt teatru ".
Piękne słowa: żal patrzeć na ten oczojebny " efekt teatru " - postaram się zapamiętać :grin: większość moich znajomych ma dokładnie taki efekt:grin::grin::grin:
Ja dziś kupiłem 50ut50 za 2999 ( szkoda nie kupic w takiej cenie ) w euroagd w poniedziałek mi przywiozą i to bedzie druga plazma w moim domu. 42u30 przeniesie sie do pokoju synka :)
Mam jeszcze czajnik elektryczny i kuchenke indukcyjną a rachunki za prąd głeboko w ( )( ).
Jeżeli ktoś ma problem z poborem mocy to niech poszuka w domu żarówki 60-100W którą często świeci i wymieni ją na LED i zrekompensuje sobie zużycie energii przez plazmę.
 
Do góry