Samsung Oled i Dolby Atmos

miro258

New member
Hejka

Czy jeśli tv Samsung Oled dodamy Apple tv to będziemy mieli na amplitunerach Dolby Atmos
Może ktoś się wyda banalne ale lubię oglądać i słuchać . Dolby Atmos byłoby fajnym dodatkiem do tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teoretycznie, wygląda to tak że TV OLED Samsung dekodują dźwięk dolby atmos. Więc jeśli amplituner też dekoduje dolby atmos, to teoretycznie nie zależnie od tego czy dźwięk zostanie zdekodowany przez TV czy przepuszczony do obdróbki w AVR to powinno być ok.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jeśli ampli obsługuje Atmos to będzie śmiagać. Ja tak oglądam na tv Samsung mini led i soundbarze Samsunga i wyswietla Atmosa na belce.
 

miro258

New member
Teoretycznie, wygląda to tak, że TV OLED Samsung dekodują dźwięk dolby atmos. Więc jeśli amplituner też dekoduje dolby atmos, to teoretycznie nie jest zależny od tego czy dźwięk zostanie zdekodowany przez TV czy przepuszczony do obdróbki w AVR to powinno być ok.
A czy jest ktoś z użytkowników ktory ma podpięty amplituner i ma dolby Atmos?
"lubię oglądać i słuchać", "dolby atmos byłby świetnym wyborem do tv" nie jest zbyt zrozumiałe Twoje pytanie.
Czesc
obecnie ogladam filmy i mam podpiete kino domowe ale Dolby Digital >Planuje zmiany tv na OLed i chcialbym zeby nowy rodzaj dżwięku Dolby Atmos

Dlaczego te pytania ? bo jak kupię Samsung Oled np. 90D a będzie do 77 cali i nie dostanę dżwięku Dolby Atmos to będzie porażka
.Jeśli nie będzie na samsung dżwięku Dolby Atmos to kupię LG C4
 

nelson87

New member
Mając urządzenie zewnętrzne, na którym puszczasz filmy to nie ma znaczenia jaki TV, jeśli podłączysz urządzenie do amplitunera. Dodatkowo:

1. Masz Apple TV 4K czy Apple TV HD? Tylko ten pierwszy odtwarza dźwięk Dolby Atmos, drugi Dolby Digital.

2. Jeśli masz kino domowe, to aby uzyskać Dolby Atmos musisz mieć ustawiony layout głośników obsługujący taki format. Czyli np. głośniki sufitowe (5.1.2 / 5.1.4). Jeśli nie masz głośników sufitowych, to amplituner obsłuży format: Dolby Digital + (dla stratnych formatów dźwiękowych) lub Dolby TrueHD (dla bezstratnych formatów).
 

slawkor

Member
Bez reklam


Masz tu jak byk, że Samsung D90 obsługuje Atmos, wszystko zależy od Ampli.
 

miro258

New member
OK to od początku >
Będzie TV Oled . mam kino domowe ale starszy amplituner więc kupimy NOWY obsługujący Dolby Atmos.
Do posiadanych kolumn i głośników 5,1 dodamy głosniki tzw reflektowe . Male głośniczki umieszczone na kolumnie podłogowej które skierują dźwięk na sufit . po odbiciu dźwięk trafi do osoby siedzącej na kanapie .

Oczywiście kupię Apple tv4k najnowszej generacji który generuje Dolby Atmos.
Nadal jest aktualne moje pytanie czy telewizor musi generować Dolby Atmos (np LG Sony ) czy też może być Samsung S90. Zakupy planuję na Listopad
 

sk09372

Member
OK to od początku >
Będzie TV Oled . mam kino domowe ale starszy amplituner więc kupimy NOWY obsługujący Dolby Atmos.
Do posiadanych kolumn i głośników 5,1 dodamy głosniki tzw reflektowe . Male głośniczki umieszczone na kolumnie podłogowej które skierują dźwięk na sufit . po odbiciu dźwięk trafi do osoby siedzącej na kanapie .

Oczywiście kupię Apple tv4k najnowszej generacji który generuje Dolby Atmos.
Nadal jest aktualne moje pytanie czy telewizor musi generować Dolby Atmos (np LG Sony ) czy też może być Samsung S90. Zakupy planuję na Listopad
Dzięki Slawkor.
Szkoda kasy na takie głośniki które położysz na kolumnach ale to twoja kasa.
 

slawkor

Member
Bez reklam

Generalnie wszystko zależy od budżetu i wielkości pomieszczenia. W linku masz mniej więcej pokazane do jakiej konfiguracji można skonfigurować Atmos.
Na dzień dzisiejszy chyba wszystkie tv obsługują Dolby Atmos, tylko może się to różnić wypuszczanym sygnałem. Bo może być tak, żę nie wszystkie mogą wypuszczać ten sygnał bezstratnie: dolby atmos dd+ vs truehd
Podczas gdy Dolby Digital Plus oferuje stratne brzmienie (kodowanie powoduje pewne pogorszenie jakości dźwięku), to Dolby TrueHD zapewnia brzmienie bezstratne, zbliżone jakością do oryginalnego dźwięku

Ja używam na co dzień Nvidia Shield i jest ok

Ale jeśli zamierzasz używać najnowszego Apple tv 4K ,to podpinasz ten streamer bezpośrednio do ampli, a ampli HDMI eARC do tv i w tym podłączeniu na pewno będzie prawidłowy sygnał Atmosa. Oczywiście zmieniając ampli na taki z obsługą Atmos.
 
Do góry