Samsung LE37M87B i HDMI i plynny obraz

Darekw1967

New member
Witam !

Pare dni temu kupilem Samsung LE37M87B i podlaczylem do niego po HDMI
sygnal z DVD Pioneer 555 H

Zauwazylem, ze po HDMI obraz traci lekko swoja plynnosc wraz ze wzrostem rozdzielczosci.

Jak sie to dzieje, ze po zlaczu COMPONENT obraz jest wyswietlany plynnie a po HDMI widac lekkie delikatne rwanko przy ruchu.

Czy mieliscie takie przypadki i co to moze powodowac ?

Pozdrawiam Darek
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Sygnał który wysyłasz z DVD jest w Palu czyli 576 lini , telewizor jest 768 lub 1080 lini , tak więc skaler musi przeskalowac obraz z 576 na 768 i tu jest największa strata.Tańsze DVD mają kiepskie skalery i pchając obraz po HDMI i tak musi przeskalowac powtórnie - to jest port wysokiej rozdzielczości i obraz nigdy nie bedzie takiej jakości jak po komponencie który jak sama nazwa wskazuje wysyła oddzielnie trzy kolory składowe :czerwony , zielony ,niebieski i dopiero na procesorze składa to do kupy i wydaje na matrycę.Zauważ że jeżeli zmienisz w DVD ustawienia na komponent to znika możliwośc manipulowania w ustawieniach HDMI np. zmiany rozdzielczości - w moim Pionku tak jest.Ja testowałem bardzo dokładnie połączenia DVD z TV i najlepszy obraz zawsze miałem po komponencie a nie po HDMI.Wyjście HDMI w DVD to własciwie psu na budę.Dobre kable komponent , DVD ze skanowaniem progresywnym i obraz bardzo dobry.Wejścia HDMI w TV rezerwuję dla obrazu HD który mam nadzieję masowo pjawi się na satelicie.
 

redlum

New member
Bez reklam
no chyba ze masz TV fullHD i chcesz miec skalowanie do 1080p - tego po komponencie juz nie puscisz (max 1080i)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Aby zrobic wysokiej klasy obraz z 576 na 1080 to trzeba dysponowac wysokiej klasy DVD - owszem widziałem u Kolegi efekty takiego skalowania , ale koszt DVD - od 1500 w górę.Jeżeli dysponuję się DVD za 300 -400 zł lepiej dac sobie spokój z HDMI i wydawac sygnał po komponencie.
 

Jaster

New member
Witam chce sie podlaczyc do tematu posiadam taki sam tv czyli Samsung LE37M87B i mam podobny problem tylko moze na wieksza skale. Na programach cyfry+ dekoder Dreambox 500 (podlaczony przez euro) czy odtwarzaczu dvd onkyo zestaw z amplitunerem 501 (tez euro) szybko poruszajace sie przedmioty badz osoby pozostawiaja cienie. Np. na filmie scena walki dwoch armi ludzi na miecze na tv widac tylko jeden zamazany obraz (no moze troche przesadzilem) ale prawie. Telewizor mojej babci odbiera duzo lepiej.

Druga sprawa to przy ciemnych kolorach strasznie widac pixele czy to jest normalne? Czy to chodzi o te skalowanie w dvd a moze przez euro tak po prostu bedzie i potrzebuje dvd z wyjsiem komponent i tak samo dekoder! a moze procesor w tym dreamboxie nie wyrabia? kabelki mam profigold Pocieszcie mnie i napiszcie, ze mam sprzet do wymiany :) albo wymienic tv na mniejsza rozdzielczoscia ....


pozdrawiam jaster
 

Jaster

New member
Witam chce sie podlaczyc do tematu posiadam taki sam tv czyli Samsung LE37M87B i mam podobny problem tylko moze na wieksza skale. Na programach cyfry+ dekoder Dreambox 500 (podlaczony przez euro) czy odtwarzaczu dvd onkyo zestaw z amplitunerem 501 (tez euro) szybko poruszajace sie przedmioty badz osoby pozostawiaja cienie. Np. na filmie scena walki dwoch armi ludzi na miecze na tv widac tylko jeden zamazany obraz (no moze troche przesadzilem) ale prawie. Telewizor mojej babci odbiera duzo lepiej.

Druga sprawa to przy ciemnych kolorach strasznie widac pixele czy to jest normalne? Czy to chodzi o te skalowanie w dvd a moze przez euro tak po prostu bedzie i potrzebuje dvd z wyjsiem komponent i tak samo dekoder! a moze procesor w tym dreamboxie nie wyrabia? kabelki mam profigold Pocieszcie mnie i napiszcie, ze mam sprzet do wymiany :) albo wymienic tv na mniejsza rozdzielczoscia ....


pozdrawiam jaster
 
Do góry