Samsung Le37m8 - Problem!

prov

New member
Witam serdecznie. Ostatnio dokonałem zakupu telewizora marki Samsung - LE37M8. Mam Cyfrę Plus (dekoder Phillips DSR 6201/91) i tu pojawia się problem. Na kanałach HD - Canal + Film HD, Canal + Sport HD or National Geographic HD wszystko jest ok. Jednak na kanałach nadawanych w niższej rozdzielczości pojawia się problem. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie się on pojawił - pewnie dlatego, że na początku byłem tak 'napalony', że nie zwracałem na nic uwagi. Chodzi o coś takiego: jak widać na załączonych zdjęciach, na dole ekranu miga 'pasek' różnych kolorów - w większości jest zielony, różowy i momentami niebieski i czerwony. W większości przyjmują one kształk kółek.




Jeżeli przełączam na któryś z wspomnianych kanałów HD - wszystko jest ok, takiego paska nie ma. Zauważyłem, że pasek jest tym wyraźniejszy, im większe są czarne paski na dole i u góry ekranu. Jeżeli nie ma ich w ogóle (wizja zajmuje cały ekran) - np podczas oglądania DVD (tu problemu nie zauważyłem) albo na kanałach HD, problemu nie ma. Telewizor połączony jest z dekoderem kablem HDMI (za bodajrze 147 zł, kupiłem najdroższy jaki był, firmę podam jak znajdę pudełko). Podczas grania na Xbox'ie 360, problem też nie występuje (ale tu nie ma pasków na dole i u góry ekranu).

Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Bo wydaje mi się, że to wina telewizora : ( Reklamować? Czy co robić? Może da się to jakoś zniwelować w ustawieniach? Proszę o pomoc...

Pozdrawiam.
 

pos

New member
Witaj,

jak masz w tym TV ustawioną opcję "Rozmiar" w ustawieniach obrazu?

Jeżeli "Just scan", to spróbuj przestawić np. na 16:9 lub inną..... powinno pomóc.

"Just scan" odpowiada za mapowanie pikseli 1:1 przy sygnale HD, tak więc pewnie dlatego na kanałach "nie HD" jest problem z właściwym odwzorowaniem obrazu. Ja mam podobnie, chociaż nie na wszystkich kanałach SD.
Nie jest to wina TV, tylko sygnału.

Pozdrawiam,
Paweł
 
Do góry